reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

☀️W czerwcu kolor nieba niebieski, a my wszystkie liczymy na dwie prawilne kreski!☀️

Dziewczyny, mamy zielone światło 🥹 tylko muszę wrócić po miesiaczce na USG, żeby sprawdzić czy endometrium się dobrze złuszcza, bo na tą chwilę po owulacji jest za grube - 18mm. Jeśli będzie ok to wtedy od kolejnego cyklu stymulacja 🙈 jeśli nie, to najpierw jeszcze histeroskopia. Ale ogólnie już tak na prawdę jesteśmy jedną nogą w programie, dostaliśmy też skierowania na darmowe badania 😊

A mam pytanie, jeżeli można. Czy bez problemu Was zakwalifikowali? Dotychczasowa historia wystarczyła, nic się nie czepiali, że czegoś brakuje/cos można więcej było zrobić?
 
reklama
Dziewczyny, mamy zielone światło 🥹 tylko muszę wrócić po miesiaczce na USG, żeby sprawdzić czy endometrium się dobrze złuszcza, bo na tą chwilę po owulacji jest za grube - 18mm. Jeśli będzie ok to wtedy od kolejnego cyklu stymulacja 🙈 jeśli nie, to najpierw jeszcze histeroskopia. Ale ogólnie już tak na prawdę jesteśmy jedną nogą w programie, dostaliśmy też skierowania na darmowe badania 😊
A histeroskopie też mogą dać na refundację? Czy to już na własną rękę?
 
Dziewczyny, mamy zielone światło 🥹 tylko muszę wrócić po miesiaczce na USG, żeby sprawdzić czy endometrium się dobrze złuszcza, bo na tą chwilę po owulacji jest za grube - 18mm. Jeśli będzie ok to wtedy od kolejnego cyklu stymulacja 🙈 jeśli nie, to najpierw jeszcze histeroskopia. Ale ogólnie już tak na prawdę jesteśmy jedną nogą w programie, dostaliśmy też skierowania na darmowe badania 😊
Cudowne wieści! To już bliżej niż dalej 🙂🙂🙂
 
Jak mam to rozumieć ? 🙈

Czy wynik poszedł jakas wersja elektroniczna czy tu coś pisze a ja nie czaje
Ja to tak rozumiem, że część chyba zostało …. (w tej kwestii często brakuje mi słów)… podczas poronienia, a lekarze resztę zabrali podczas łyżeczkowania. Tzn że nie wszystko zeszło podczas skurczów i krwawień, tylko coś jeszcze zostało. Wiem jak to brzmi, przepraszam, nie umiem tego inaczej ubrać w słowa. Sama też czekam na wynik. Ale to pewnie trzeba odebrać osobiście. Czy będziesz dalej badać?
 
A mam pytanie, jeżeli można. Czy bez problemu Was zakwalifikowali? Dotychczasowa historia wystarczyła, nic się nie czepiali, że czegoś brakuje/cos można więcej było zrobić?
Kompletnie bez problemu, babeczka jak usłyszała że 3 lata starań, zobaczyła segregator z wynikami to już było widać że będzie ok. A bałam się, że np doczepi się że nie było inseminacji. Ale sama powiedziała, że po tak długim okresie starań i zero ciąży to inseminacja już nie ma kompletnie sensu 😊 jak spojrzała na wyniki nasienia męża to też powiedziała że kwalifikujemy się na IVF metodą ICSI 🥹 mam jeszcze tylko prywatnie zrobić anty TG, anty TPO i wit D bo tych program nie refunduje. No i myco i ureaplasme też rekomendują zrobić przed, a nie są refundowane (ja ogarnęłam na Luxmed).
A histeroskopie też mogą dać na refundację? Czy to już na własną rękę?
histeroskopia niestety nie jest refundowana, trzeba by było zrobić prywatnie albo ogarnąć skierowanie na nfz żeby zrobić w szpitalu
 
Dzisiaj dobre wieści, dobre humory, to może też dobry moment na kolejny temat! 😉 Zwłaszcza, że wczoraj się nie udało, bo zaczęłam praktyki, o których wspominałam jeszcze w maju 🙈

Gdybyś dostała możliwość pójść na kolację z dowolną sławną osobą - aktorem, muzykiem, artystą, politykiem itd. - to z kim? 😉
 
Dzisiaj dobre wieści, dobre humory, to może też dobry moment na kolejny temat! 😉 Zwłaszcza, że wczoraj się nie udało, bo zaczęłam praktyki, o których wspominałam jeszcze w maju 🙈

Gdybyś dostała możliwość pójść na kolację z dowolną sławną osobą - aktorem, muzykiem, artystą, politykiem itd. - to z kim? 😉
trudne pytanie zadałaś 😂 ja chyba z nikim takim, zbyt nieśmiała jestem 🤡
 
Dzisiaj dobre wieści, dobre humory, to może też dobry moment na kolejny temat! 😉 Zwłaszcza, że wczoraj się nie udało, bo zaczęłam praktyki, o których wspominałam jeszcze w maju 🙈

Gdybyś dostała możliwość pójść na kolację z dowolną sławną osobą - aktorem, muzykiem, artystą, politykiem itd. - to z kim? 😉
Z Robinem Williamsem 😊 (🥺💔) jeśli można by jeść kolacje w niebie ☁️
 
reklama
Sorki że się nie odzywałam. Przede mną wizyta do kwalifikacji ivf w tym tygodniu, więc nie będę testować na pewno w tym cyklu. Moja droga staraczkowa wskakuje na inny poziom, więc raczej nie będę miała przestrzeni się tutaj udzielać za często. Jakby ktoś coś potrzebował to śmiało oznaczajcie mnie albo piszcie na priv.

Tak, to ja miałam po histero zdiagnozowane jedno ognisko adenomiozy i lekkie przewlekłe zapalenie endometrium, dostałam antybiotyki i powinno być ok. W teorii powinno się powtórzyć biopsję aby sprawdzić czy zapalenie dalej nie występuje - zapalenie endometrium jest przeszkodą do implantacji zarodka.

@KaMaLi histeroskopia nie jest wymaganym zabiegiem przed ivf. ALE! Każdy szanowany specjalista ją zleci przed podejściem do transferu, a już w ogóle w sytuacji takiej jak Twoja że masz podejrzenie przegrody, to bez tego nie podchodziłabym do transferu. Ja bym zostawiła na waszym miejscu tą wizytę i zobaczyła co na niej powiedzą. A w międzyczasie próbowała ogarnąć tą histero jaknajszybciej się da.
Trzymam mocno kciuki 💕
Odzywaj się też czasem jak będziesz miała chwilę odechu
P.s. u mnie też wyszła adenomioza niestety, ale na razie bez powodu do zmartwień
 
Do góry