reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

usypianie

Mam problem z córcią:baffled: od trzech dni nie chce spać:szok: kąpiel jest o 19 idzie spać tak po 19:tak: śpi godzinę, półtorej i wstaje:szok: płacze i nie chce spać:no: i tak do 22 lub 23:szok: później śpi dalej do 8:tak: nie wiem sama co się jej poprzestawiało i czemu:confused:
 
reklama
Po przeczytaniu waszych wypowiedzi utwierdzilam sie w przeswiadczeniu, ze nie tylko ja mialam problemy z moja 10 miesieczna corka. Rytm spania sie bardzo drastycznie zmienil, tak samo drastycznie jak sama Heidi.
Nigdy nie mielismy problemow z Heidi by szla spac na noc. Aczkolwiek przed swietam Bozego Narodzenia wszystko sie zmienilo. Heidi nie chciala zasypiac, budzila sie kilka razy w nocy i zaczelismy ja karmic, by z powrotem zasnela.
Sposob odradzany, ale co zrobisz?
Myslelismy, ze to zeby, bol brzucha, moze zimno jej bylo, a moze za goraco. Mielismy jakies 2 tygodnie zgadywania i nocnych meczrni dopoki nie zastosowalam metody placzu. WIem, ze jest to medoda trudna i naprawde wymaga wielkiej sily i wytrwalosci od rodzicow. Musze juz teraz powiedziec, ze Heidi, po 4 dniach stosowania tej metody nie tylko zaczela zasypiac bez grymasow, ale rowniez przesypiac cala noc i nawet pic mniej mleka przed snem. Rowniez Heidi stala sie bardziej radosnym dzieckiem po przebudzeniu, bo przesypia cala noc i my rowniej udzimy sie z usmiechem na twarzy, bo nie ma nocnego wstawania i martwienia sie co moze malej byc.
Polecam metode placzu, tak zwane control crying.
 
Moja córcia teraz ząbkuje więc budzi się dośc często w nocy. chociaż mówią że w ogóle dzieci karmione piersią budza się częściej, tak jest z moim słonkiem.
 
Mam problem z córcią:baffled: od trzech dni nie chce spać:szok: kąpiel jest o 19 idzie spać tak po 19:tak: śpi godzinę, półtorej i wstaje:szok: płacze i nie chce spać:no: i tak do 22 lub 23:szok: później śpi dalej do 8:tak: nie wiem sama co się jej poprzestawiało i czemu:confused:

u nas było wczoraj podobnie. W dzień spała ok 2,5 godz, o 19.30 jak zawsze poszła spać,a o 20..00 była juz na nogach i dopiero o 00.00 zasneła. Przypuszczam, że to dlatego, że kiedys mieliśmy drzemkę ok pół godz koło 17.00,a wczoraj ją omineła - przez te ząbki wszystko sie jej poprzestawiało...
 
reklama
Do góry