reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

usg naszych pociech

Madzia24; była w Invikcie u dr Puzio, cena wraz z nagraniem 180 zł. Doktor robił mi usg genetyczne, bardzo rzetelnie, zbadał też serce, na aparacie Volusan. Ogólnie miło. Rejestracja tel. 7213238. Pod koniec stycznia wybiorę się do dr Doeringa (budynek "Hossy")
 
reklama
ja u dr Doeringa chodzilam na usg w poprzedniej ciazy bardzo mily i rzetelny doktorek jak sie chodzi prywatnie bo raz jak sie natrafilam na niego panstwowo na usg w wojewodzkim to niestety nic nie chchial mi powiedziec tylko siedzial i gapil sie w ten monitor na koniec dal wydruk i wolal nastepnego ale moze mial poptrostu zly dzien
a do invicta na usg chyba sie wybiore w przyszlym tygodniu jeszcze nie wiem bo zawsze chodze do gabinetu specjalistow (kolo barbadosa i kina krewetki) i jestem zadowolona tez dobry maja sprzet ale niestety nie ma tam 3d:no:
 
Madzia24 to nie zły dzień jak sądzę, tak właśnie jest z tymi lekarzami, jak się im płaci prywatnie, to potrafią byc mili i wyjśc na przeciw Twoim oczekiwaniom. Właśnie dlatego zdecydowałam zrobic sobie usg 3D/4D prywatnie i nie żałuję, choc nie było tanio.
 
Ja ide w srode. bo teraz musze miec regularnie badane przeplywy. juz sie nie moge doczekac kiedy sobie malutka dokladnie obejrze :-)
 
Mój dzidziolek dzisiaj (28 tygodni i 1 dzień):
EFBW - waga płodu ~1250 g
BPD – wymiar dwuciemieniowy - 72 mm
AC – obwód brzuszka - 237 mm
HC - obwód główki - 260 mm
FL – długość kości udowej - 56 mm
AFI - objetość płynu owodniowego - 10cm
Ułożona była podczas badania główką do dołu, ale czuję że jeszcze często się przekręca bo kopniaczki czuję raz przy pępku, a raz jakby po ujściu szyjki albo pęcherzu :tak:
 
ja tez wczoraj bylam na usg i malenstwo czuje sie doskonale wszystko ok tylko wszystkie pomiary wskazuja 1 tydzien do tylu ale lekarz powiedzial ze takie odstrepnstwa od normy tygodniowe sa ok a wiec
waga 1231
BPD 7,68
AC 23,52 I 23,71 NIE WIEM CZEMU DWA ROZNE WYNIKI:confused:
FL 5,25
RI 0,58
PI 0,76
AFI 10
LOZYSKO 0/1 ST dojrzalosci
 
U mnie po ostatnim usg (30 tydz.ciazy) takie wyniki:

BPD 75,6 mm
HC 271,4 mm
AC 247,4 mm
FL 57,3 mm

masa płodu 1467 g

AFI: 8

jutro mam nastepne usg to sie dowiem wiecej

nie macie wrzenia ze malutki ten moj dzidzius jak na 30 tydzien? jak porownoje z waszymi to sie troche stresuje:baffled:
 
reklama
nie no co ty taki akuratny jest:tak: to mi sie wydaje ze moj jest troche maly dzidziol albo urodzimy poprostu takie troszke miniejsze ale napewno zdrowiutkie bobaski:-)
 
Do góry