reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usg

reklama
ALe za 2 tygodnie to juz nie będzie połówkowe.
Tak rozumiem ale wyczytałam że można spokojnie robić do 25 tygodnia ciąży teraz robią szybciej że względu na prawo ponieważ do 22 tygodnia można usunąć ciążę jeśli wyjadą wady więc zalecają robić szybciej ale można iść trochę później że spokojnie wszystko da się zbadać aczkolwiek poszukam innego lekarza który mi to wykona bo też nie chce tyle czasu czekać
 
Dziewczyny czy znacie przypadek że lekarz nie wykonał USG połówkowego ponieważ nie widzi nic przez brzuszek który ma za dużo to tłuszczyku ? Nie mogę sobie z tym poradzić jak dalej badać dziecko skoro nie może wykonać USG przez brzuch. Mam nadwagę wstydzę się tego ale nie spodziewałam się takiego czegoś ... Potrzebuję porady bo nie daje rady myślę ciągle o tym.

Nie, a w ciąży byłam też w 2011 roku (polecam zobaczyć jak ewoluowała jakość zdjęć USG) i ważyłam wtedy na start ok. 85kg (160cm), a kończyłam na jakimś 105-110kg 🤷‍♀️
 
Tak rozumiem ale wyczytałam że można spokojnie robić do 25 tygodnia ciąży teraz robią szybciej że względu na prawo ponieważ do 22 tygodnia można usunąć ciążę jeśli wyjadą wady więc zalecają robić szybciej ale można iść trochę później że spokojnie wszystko da się zbadać aczkolwiek poszukam innego lekarza który mi to wykona bo też nie chce tyle czasu czekać

Nie, pewnych markerów już nie zmierzysz.
Także to tylko Twoje ryzyko.
 
Jakby mozna bylo połowkowe robic w 25tc, to okienko bylpby do 25tc.

Zmień lekarza, bo ten zwyczajnie mówi bzdury.
Akurat to trochę bzdura, nawet u mamy ginekolog jest wyjaśnione że im większe dziecko tym łatwiej ocenić wszystkie struktury, natomiast deadline do 22 tygodnia, wynikał głównie z tego do którego tygodnia prawnie była dozwolona aborcja.
 
Czyli nie ma takiej opcji że może to być problem przy USG ? Bo szukam info na net i niby pisze że może to być utrudnione...
Pierwszy raz słyszę takie farmazony. Zmień lekarza z lepszym sprzętem. Nawet otyłe kobiety jak zajdą w ciążę to na usg normalnie wszystko powinno być widać. Inaczej takie kobiety wgl nie byłyby badane w ciąży na usg.
 
reklama
reklama
Do góry