reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

usg naszych pociech

CHolender popisałam się tyyyyyyyle ale niechcący wcisnęłam jakiś klawisz i skasowało mi wszystko grrrrr :wściekła/y:

Patri tu MUSI być błąd! Ta kosmiczna data na za miesiąc to ja nie wiem skąd wzięta.. :confused: chyba jedynie z BPD, a tu lekarz mógł sie walnąć przecież. Nie zmierzył obwodu główki HC? Wygląda na to że główka nie jest duża, to dobrze.. będzie Ci łatwiej urodzić :tak:
Reszta wymiarów jak w pysk strzelił pasuje do Twojego suwaczka, więc tylko tym bym się sugerowała.
Nie wiem jakie są wskazania wymiarowo-wagowe do cc, ale jakbyś tak miała jeszcze przez miesiąc z brzuszkiem chodzić, to dziecko osiągnęłoby wagę zbliżoną do 5kg i wtedy raczej cc by Cie nie ominęło. Ale myślę że nie ma szans i terminowo powinnaś rodzić na przełomie stycznia/lutego :tak:
 
reklama
ja tez to mialam na mysli- zebys sie nie stresowala dziwacznymi nowymi terminami:szok: cyferkami musi byc jakis blad w tych badaniach, wiec nie mozna na nich polegac i od nich uzalezniac swoich nastrojow!!!! Wiem latwo powiedziec, a jeszcze latwiej zwariowac ale przeciez nie o to chodzi...
 
Dzieki Joasiek, troche mnie uspokoilas, sprawdze jeszcze na usg u mojej lekarki. Ten facet chwilami wygladal jakby pierwszy raz badanie usg robil, nie bylo to przyjemne cielesnie nawet. Stówka w plecy... Hm....
Jeszcze raz dzieki.
 
Wygląda na to, że chłopisko po prostu nie miało doświadczenia, no tak bywa czasem :-( Wiem jedno (na wypadek następnej ciąży ;-)) - że dobrze zrobione USG to najważniejsze badanie ze wszystkich (zwłaszcza usg genetyczne jeśli ktoś jest w tak zaawansowanym już wieku jak ja :-p) i że warto za nie nawet więcej zapłacić byle mieć pewność że trafiło się w dobre ręce :tak:
 
Patri, masz podobne wymiary maluszka do moich z 15 stycznia, zobacz sama, niewiele się różnią:

BPD - 90 mmm - Hbd 34,4
HC - 337 mm - Hbd 37,4
AC - 365 mm
FL - 73 mm - Hbd 38,6
waga - 3700g

Terminu mi nie podali, ale pamiętam, że lekarz mówił, że koniec stycznia, początek lutego.
Myślę, że ten Twój termin 21 luty to zwykły błąd literowy, a właściwie cyfrowy. Po prostu lekarz źle wstukał cyfry i tyle.
 
Patri, usg podaje dosc dokladny termin porodu TYLKO I WYLACZNIE przed 20 tygodniem ciazy. bo tylko do tego czasu dzieciaczki rosna porownywalnie. potem to juz tylko zalezy od tego w jakim tempie dzidzia sie rozwija i jakie ma predyspozycje genetyczne. tak wiec znajdz swoje pierwsze usg najlepiej i zobacz ktory tam jest tydzien. i dolicz do dzisiejszej daty to bedziesz wiedziec na jakim etapie ciazy jestes. albo sugeruj sie data OM.
 
hej przeczytałam co napisałaś miałam podobny problem przy pierwszej ciąży
główka była mniejsza niż powinna i termin się przesówał do tyłu nie chciałabym cię starszyć ale moja córka była owinięta pępowiną i miała niedotleniony mózg
dlatego główka była mniejsza jeżeli mogę ci coś doradzić to skonsultuj to z innym lekarzem
pozdrawiam
 
Kasiad taka data 21.02 pojawiala sie na ekranie usg, czyli tego nie wpisywal lekarz. No ale macie racje. Wlasciwie tylko rozmiar glowki nieco odstaje od reszty , a skoro data bierze sie z usredniania, to ten jeden wymiar zaważył na calej tej dacie. Do sredniej lekarz bral dwa wymiary, nie trzy. BPD i FL. Ciekawe czemu... Mówię Wam , mierzył po 3 razy różne rzeczy...
Lil Kate jasne ze szykuje sie na 28.01 , bez wzgledu co tam wyszlo cwaniaczkowi na tym ostatnim USG. Poprzednie daty różniły sie o 4, 5 dni od terminu miesiączki, płód był 4 dni starszy niz wynikałoby to z miesiączki.
Poprzednie, czyli z 10 i 18 tygodnia.

Wytłumaczcie mi jeszcze skąd wzięły się rozbieżności , nawet jesli chodzi termin ustalony na podstawie miesiączki!!! 04.02 i ostatnio 08.02!!!
Może to USG przyjechało z Nigerii, a tam kobiety mają inne ciąże niż w Polsce...?? A może tam stosują kalendarz jakiś inny, "wschodzącego słońca", albo "wiatru północy"??:baffled:
 
reklama
Katarzynko2000 pytalam lekarza o pępowinę, o ile można mu wierzyć wszystko jest w porządku, powiedzial ze wyraźnie widac kregi szyjne, a to wyklucza istatnie pępowiny w tym miejscu - po prostu byłoby ją widać.
Oczywiście, skonsultuję to z innym lekarzem, bo dużo zamętu mi narobiło to dzisiejsze USG. Strasznie duża ta moja dzidzia z tych jego wyliczeń.
 
Do góry