reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

usg naszych pociech

Susumali też tak sobie wmawiam, ze taka bezduszna maszyna nie może wiedzieć wszystkiego na pewno. Tym bardziej, ze kieruje nią człowiiek, który nie zawsze jest nieomylny:tak: Pocztałam sobie jeszcze opinie dziewczyn, które wstawiła Joasiek i już się tak nie przejmuje. Tym bardziej, że miałam robione badania prenatalne i wiem , że niunia jest zdrowa.
 
reklama
Dokładnie dziewczyny :tak: I najważniejsze, żeby lekarze oglądali poszczególne narządy podczas badania bo widzę, że bardzo często się zdarza że poszczególne części ciałka różnią się od siebie "wiekiem" :tak:
Ja właśnie niedawno wróciłam z kolejnego USG.

Przy okazji zapytałam mojego lekarza o tą różnicę 3 tygodni, czy należy się martwić jeśli brzuszek jest 3 tygodnie do tyłu i powiedział, że ABSOLUTNIE NIE! Że to nie jest wcale duża dysproporcja i często głowka, albo brzuszek są mniejsze w stosunku do reszty a potem nadrabiają, więc irtasia głowa do góry! :happy:

A nasza niunia przybiera wręcz podręcznikowo na wadze :-D Wcześniej usg było dokładnie 4 tygodnie temu (połowa 32tyg.) i ważyła wtedy 1750g a dzisiaj (połowa 36tyg) waży 2700g. Czyli przybiera przepisowy 1 kilogram na miesiąc :tak: Można z tego wnioskować, że jeśli urodzi się dokładnie w terminie, to będzie miała około 3700g wagi... całkiem w sam raz jak dla mnie :-D :happy: :-D

Poszczególne wymiary:
BPD - 86mm (35w0d)
HC - 313mm (34w4d)
AC - 317mm (35w5d)
FL - 69.3mm (35w2d)
waga 2706g (+/- 15%)

Podsumowując - wyszło że ma 35w1d i dokładnie tyle ma (według poprzednich usg prócz ostatniego ,w którym była o 1 tydzień do tyłu, ale już nadrobiła) :happy: :tak:

Łozysko osiągnęło już III stopień dojrzałości ale lekarz powiedział,że to nie jest za wcześnie i zdarza się to już nawet w 33tc.
Położenie podłużne główkowe, dobra ilość płynu owodniowego AFI 122mm, ogólnie wszystko w porządku, ufffff... :-D
Jeśli wcześniej nie urodzę, to czeka mnie chyba jeszcze jedno usg za 4 tygodnie - w wyznaczonym terminie narodzin.
 
Joasiek dziekuje ci ze sie zapytalas bo tutaj lekarze robia z tego taka tragedie tylko ze do tego dochodzi niska masa dzidziolka:tak:
Jutro dam wam znac co mi w klinice powiedza;-)
 
Ja wiem irtasia że mniejszy brzuszek to nie jedyny powód Twojego zmartwienia... ale sama widziałaś, że były tygodnie w których Twoja mała przybierała tygodniowo prawie 2 razy więcej na wadze niz moja :tak: A masz przed sobą jeszcze planowo ze 4 tygodnie przynajmniej, więc do 3 kilogramów spokojnie może jeszcze przybrać, a może nawet więcej? Z tego co wiem, to 2,5kg jest już uważane za prawidłową wagę przy urodzeniu, a nie niską. Więc dużo odpoczywaj żeby małej dać jeszcze troszkę czasu a zobaczysz, że wszystko się dobrze skończy :happy:
Myślę że niepotrzebnie Cię tak straszą skoro sami powiedzieli, że wszystkie narządy diecka dobrze się rozwijają i lekarze wykluczyli wady :baffled:
 
A swoją droga.. ciekawe czy jest tu jakaś mamusia która kompletnie nie martwi się (albo nie martwiła) o to czy jej dzieciątko będzie zdrowe, czy nie? :confused: Bo przecież najlepsze usg zrobione przez najlepszego specjalistę nigdy nie da w 100% takiej pewności :dry: Ja do końca ciąży będę się martwiła czy to, że zachorowałam w czasie ciąży na cytomegalię w jakiś sposób nie odbije się na dziecku :-( Ale wiem że teraz nikt mi na to pytanie nie odpowie, więc nie pozostaje mi nic innego jak tylko nie myśleć o tym i wierzyć że będzie ok.
 
a moja kruszynka tak wyglada w 38 tygodniu:

BPD 92,5 mm
HC 325,3 mm
AC 319,7 mm
FL 70,7 mm

srednia orientacyjna masa: 2916 g

wiec malenstwo nosze pod serduszkiem:tak:
 
Przechwalilam tego lekarza kobietki, po prostu wyczail sprawe ze mozna nieco kasy zarobic no i zalecil mi to usg, a ze rzeczowo mowil, to uznalam ze do niego pojde a nie do swojej pani doktor. Zaplacilam 100 zl, ale bede musiala badanie powtorzyc. Tym razem pojde znow do swojej doktor. Przynajmniej mowila co jest na ekranie , wszystko pokazywala, wyszukiwala ciekawsze ujecia i mowila co robi...
Czytalam Wasze posty odnosnie terminow. Oto co wyszlo u mnie:
Ostatnie USG robilam w 24 tydz 1 dzien wg miesiączki:
BPD 64mm - 24 tyg 5 dni
AC 204mm - 25 tyg
FL 48mm - 25 tyg
masa 800g.
termin porodu wg USG 28.01 , wg miesiączki 04.02.
Dziesiejsze USG - szok:
BPD 87mm - 34 tyg 4 dni
AC 359mm - 38 tyg 5 dni
FL 76mm - 38 tyg
masa 3600g :szok:
Termin porodu wg USG 21.02 :szok: :eek: , wg miesiączki 08.02 :eek: :eek: :eek: .
Nic juz nie rozumiem. Kiedy w koncu bede rodzic???????????
Dziwny ten lekarz z Nigerii, nic nie mowil co sie widzi na ekranie, mierzyl niektore rzeczy po 3 razy.... Za szybko popadam w euforie..... i ze skrajnosci w skrajnosc... Dajcie znac co sadzicie o tych wynikach. Mnie zatkalo, nie wiem co powiedziec..
 
PATRI ja Ci tylko powiem ze tak jak Ty nic z tego nie kumam- wedlug suwaczka masz 9 dni, wedlug nowych wynikow USG albo 3 tygodnie albo ponad miesiac:szok: co to jest? No i do tego Dzidzia duza!!! Ja chyba nie wierzylabym w te wszytkie cyferki...tylko czekala spokojnie na porod ktory zadnym pewnikom w postaci cyferek czy dat nie podlega...
 
reklama
Susumali łatwo powiedziec!!!! Jestem psychicznie gotowa, ze to nastapi lada dzien. jeszcze przypominam sobie slowa lekarki... : jesli do tego czasu nic nie bedzie sie dziac, to jedzie pani 28.01 do szpitala...
No swietnie, a tu sie okazuje ze termin mam na ZA MIESIAC?!!?!!?!!?!!
Nie moze byc chyba az takich roznic w ocenie!!
A tak przy okazji, jaki wymiar dziecka decyduje ze zaleca sie cesarkę? Glowka? masa ciala??
 
Do góry