reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

usg naszych pociech

U mnie termin według miesiączki wychodzi na 20 lutego, ale według usg w 20 tyg o 12 dni wcześniej, tzn.na 8 lutego...sama nie wiem, którego terminu się trzymać, wiec założyłam,ze urodze między 8 a 20 lutego :-D:laugh2:
Też wiem kiedy dokładnie moje maleństwo zostało poczęte i bliższe prawdy jest termin na 20go, wiec jeszcze trochę synekj powinien poczekac...:tak:
 
reklama
bylam na ostatnim USG w czwartek, tak czekalam na to a facet byl takim chamem i prostakiem ze ledwo sie powstrzymalam zeby mu nie nawsadzac. Nic mi nie pokazał nic nie powiedzial, badanie trwalo minute i dowidzenia a na npapierku wypisywal czego to on nie sprawdzil i wogole... GHRRRR ... z wynikow doczytalam sie jakichs wymiarów... ale waga to nie wiem ktora. bo mam pomiar1 z BPD i AC - 2622g (+/- 1086g) i pomiar2 z AC i FL - 1987g (+/- 318g) wiec nie wiem ile mały waży.
nie spojrzal tez czy szyjka trzyma, a mam peknieta i powinien na to zwrocic uwage.... stary głupi dziad, żebym miala pieniadze zrobilabym sobie prywatnie. Do tego nie okreslił daty porodu z badania, wpisal tylko ta date z OM czyli 25.02.
w 21 tc robilam to USG 4D i tam wyszedł termin na 8.03 ... wiec jakas rozbieżność jest. bo wkarcie mam 1.03...
jezeli ktoras z was miala usg w 34 tyg. wpiszcie wymiary ktore uzyskalyscie.chcialabym porownac.
u mnie to było 33 tygodnie i 4 dni:'
BPD 92.0mm
OFD 104.8mm
HC 309.4mm
ASD 84.7mm
ATD 96.5mm
AC 285mm
FL 61.3mm
 
mysia ja mam dokładnie takie same terminy porodu z OM 20 Luty z USG za kazdym razem 8 LUTY. DZIWNY ZBIEG OKOLICZNOSCI:-D:-D:-D:-D:-D


MRS_SZAYA JA MIAłAM W 34 PRAWIE BEZ 2 LUB 3 DNI I SA WYNIKI NA STRONIE 20
 
agusia9915 to faktycznie dziwne...:-D:laugh2::-D:laugh2: ciekawe w takim razie jak to usg liczy te terminy...bo może ma jakies wyznaczniki i tyle...ale bedzie numer jak urodzimy razem...choć ty planujesz juz za tydzień, a ja jestem jeszcze nie przygotowana:-D:laugh2::tak:
 
usg liczy sredni termoin ze wszystkich pomiarow. mam to gdzies na plytce razem z wykresami wiec jak jutro bede miec chwile to postaram sie to wstawic i zobaczycie jak to wyglada (w przypadku sprzetu ktorym mi robiono usg).

mrs_szaya, a twoja dzidzia ma sliczne wymiary jak na ten tydzien:tak:
moja ma podobne z 36 i wedlug p.doktor wszystko w wielkiej normie:tak:
 
moja dzidzia miała dzis i tego bede sie trzymac 3100 na tej samej aparaturze co w piatek miała 2800 tylko kto inny badał a dzien wczesnij tez inny lekarz i inne usg było niby 3300(izba przyjec)
mój gin powiedział AGA no to rodzimy !!!!!
zero leków i czekac na reguralne skorcze
szyjka 1cm , rozwarcie cały polec
jak nie urodze w co wątpi to mam za tydzień wizyte
 
agusia9915 w takim razie czekamy na info o zbliżajacym się porodzie...trzymaj się cieplutko i nie daj sie...
 
Byłam na USG, wymiary małej nie odpowiadają wiekowi ciąży, wg lekarza główka jest mniejsza i wskazuje na 33tydz. i 4 dni, rezta wymiarów czyli brzuszek i kość udowa wskazują nawet na 38 tydz. i 4 dni.
BPD – wymiar dwuciemieniowy - 89 mm - 33w 4d
AC – obwód brzuszka - 329 mm - 37w 1d
HC - obwód główki - 307 mm 33w - 4d
FL – długość kości udowej - 74 mm - 38w 4 d
Plus minus 3 tygodnie
W rezultacie wyszło że dzidzia ma 35 tygodni i 5 dni, a termin porodu 16.02. :baffled: Wg ostatniej @ mam na 11.02, a USG z grudnia pokazywało 5.02.
Łożysko 2/3 stopień, czyli już niezaciekawie. Małoa ułożona główką w odpowiednim miejscu, może też dlatego, ze jest b. nisko lekarz nie mógł dobrze zmierzyć głowy. Tak sobie to tłumaczę, bo co innego myśleć. Chyba muszę powtórzyć usg, na innym sprzęcie, bo mimo wszystko trochę się martwię.
 
Wreszcie trafilam w rece jakiegos normalnego lekarza.... Ostatnie USG mialam w 25 tygodniu. Oczy wystawil i pytal KTO MNIE PROWADZIL????? W piatek ide na USG. Wreszcie. Okaze sie co i jak.
 
reklama
irtasia, miska5, dziewczyny z tych USG wynika za kazdym razem cos innego ale mi sie wydaje ze nie powinnysmy sie az tak przejmowac, bo te roznice i tak maja jak wiele z was zauwazylo plus minus iles tam procent, wiec moze to co zanizone, jest wieksze, a co zawyzone mniejsze...wiem latwo mowic ale my Mamuski przejmujemy sie wszystkim....
 
Do góry