reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

usg naszych pociech

Ewala, ale mała smacznie śpi :-)

Ciekawi mnie i zastanawia jedna rzecz: na jakiej podstawie aparat usg oblicza termin porodu. Myślałam do tej pory, że na podstawie wagi dziecka. Ale skoro córka Ewali waży 2630g i ma termin na ok 14 lutego, a moja waży 2610g i ma termin na ok. 1 lutego, to musi byc jakiś inny przelicznik :confused:
 
reklama
Ewala, ladna coreczka. Ja tez sie pochwale zdjeciami USG mojego Malenstwa. Zdjecia sa z poczatku grudnia. Na niektorych Dzidzia sie usmiecha:-)
 
dlugosci nozek raczek obwodu główki maja jakies przedzialy co do tygodnia pozniej to wszystko usrednia i wylicza termin porodu tylko ze niektore dzieci rodza sie w 40 tyg z waga 4 kg i 59 cm dlugosci a inne w tym samym tygodniu maja niecale 3 kg i np 52 cm wiec ja nie biore tak bardzo pod uwage terminu z usg:tak: trzymam sie tego wg OM:tak:
 
sliczne dzieciaczki dziewczyny!!:tak:

ja niestety nie moge trzymac sie terminu OM bo jak juz pisalam wskazywalby on na to ze moj maz nie jest ojcem mojego dziecka bo w "dniu poczecia" wedlug OM nie bylo mnie w miescie:-D

a tak serio to wiem dokladnie kiedy splodzilismy nasze malenstwo:tak: i ten termin zgadza sie z wyliczonym przez USG
 
śliczne maleństwa dziewczyny:tak: :tak: :tak: jestem zauroczona...
a co do terminu porodu to nie trzymam się zadnego... znając moją córkr to i tak zrobi to tzn urodzi się kiedy będzie chciała:-p
 
Sliczne malenstwa:tak:
Tez bym swoje dala ale mam skaner odlaczony musze meza poprosic zeby mi go podlaczyl.
Z tego co wiem to termin porodu USG oblicza od daty ostatniej miesiaczki , przynajmniej u mojego lekarza.Obwod glowy brzuszka i kosci udowej daje wage dzidzi i jej wielkosc w cm.U mnie z powodu ´mniejszego brzuszka u malej termin sie przesowa ale lekarz mowi zeby na to nie patrzec.
 
Ja coś czytałam, że termin wg usg oblicza się na podstawie długości kości udowej i chyba obwodu główki, ale tak naprawdę miarodajne są tylko pomiary do 20 tygodnia. W zasadzie im wcześniej, tym bardziej prawdopodobne, bo potem wchodzą w grę różnice indywidualne
 
ewala i karolina77 ale macie super pamiątkę! Ślicznie wyszły Wasze dzidziolki :tak:

Ja też datę porodu biorę za orientacyjną, bo jest określona tylko na podstawie USG. Jakbym miała mieć datę z ostatniej miesiączki to byłabym chyba grudniówką, bo z powodu PCO ostatnią miesiączkę miałam w marcu - ponad 2 miesiące przed zajściem w ciążę. Jak to mówię lekarze kręcą głową z niedowierzaniem, że wogóle jestem w ciąży :cool2:
 
reklama
Oj ,Joasiek fajna sytuacja.U Ciebie tylko wiek wg usg wchodzi w gre:-) .
Jak bylam w 22 tygodniu,to termin usg i ostatniej miesiaczki prawie sie pokrywal.Roznica wynosila tylko 2 dni:tak: ,ciekawe czy cos sie zmienilo...:confused:
 
Do góry