reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

usg naszych pociech

reklama
Ech... a ja dopiero za 2 tygodnie naszego dzidziolka znowu obejrzę... :errr: Też chcę już jutro!!!!!! :-p
 
ja dzis dopiero dostane skierowanko na USG (na prywatne mnie juz nie stac) i pewnie za jakies 2 tyg zobacze Xawka. Ginka powiedziala ze jest juz spory i w polowie grudnia powiedziala mi ze jakby cos sie stalo i zaczelabym rodzic miesiac wczesniej to wszystko bedzie ok.(mały przez moje niskie cisnienie zdąża sobie ściągnac wszystko co mu potrzebne do rośnięcia). Moj pierwszy syn wazył 4200, ja sama wazylam tyle, wiec jak sie okaze ze jest spory to od polowy lutego zmieniam firanki co 5 minut, i biegam po schodach, bo nie dam rady znowu takiego kolosa urodzic ito naturalnie.
 
No to jestem po usg. Córunia na szczęście wagowo zupełnie w normie - 2610g, wiek ciążowy też się zgadza, więc już jestem spokojniejsza (najmłodszy syn urodził się niedotleniony z powodu rozmiarów - 4570g, 65 cm). Termin porodu wg usg 1 luty. Stopień dojrzałości łożyska cały czas II. położenie podłużne główkowe.
 
Ja dzisiaj zrobiłam USG dzidzius wazy 3000g-podobno mocno za duze jak na swoj wiek, stopień dojrzałości łozyska 1 a termin na 19. lutego. :-)
KasiuD napisz mi prosze , jako doswiadczona mama, o co chodzi z tym łozyskiem. 1st. to blizej czy dalej do porodu niz 2 st.?Przestraszyłas mnie troszke z tym niedotlenieniem duzego dzidziusia...
 
Madzix, jeśli maluch waży teraz 3000 g to nie znaczy, że przekroczy znacznie 4 kg, także spokojnie. Ja miałam kłopoty z najmłodszym synem (4570g), bo rodził się bardzo długo, a ja byłam już tak zmęczona, że nie miałam siły go wypierac, a do tego jego wielkośc dodatkowo to utrudniała. I niedotlenienie powstało z powodu długiego przebywania w kanale rodnym. Ale z kolei starszy syn ważył też dużo (4100g) a nie miałam żadnych kłopotów, choc to był pierwszy poród.
Z łożyskiem to jest tak, że im późniejsza ciąża to stopień łożyska wyższy. Im wyższy stopień tym mniejszy przepływ wartości pokarmowych dla dziecka. Przy III stopniu jest już słaby przepływ i w ciągu 2 tygodni powinno się urodzic. Ale jak chcesz się bliżej zapoznac z informacjami to wpisz hasło w przegladarkę, bo ja o tych stopniach dowiedziałam dopiero w tej ciąży i mogę nie wiedziec wszystkiego.
 
Kasiad, dzieki serdeczne-troche sie uspokoiłam chociaz teraz bardzo sie przejmuje kazdym odstepstwem od tzw. podrecznikowej normy-ale jak poczytałam na forum to nie tylko ja tak mam - na szczescie;-).
Wyglada na to ze jeszcze troche sobie podzwigam to moje tłuściutkie maleństwo :-)
 
z tego cosie dowiedzialam niedawno od lekarza to ocena stopnia lozyska jest bardziej informacyjna i nie ma duzego znaczenia diagnostycznego. jest tylko podstawa do dalszych badan (przeplywy) wiec z pierwszym stopniem to ty wogole nie masz sie co martwic madzix.

podobno wogole polska jest jednym z ostatnich krajow gdzie ocenia sie stopien starzenia lozyska. bo na swiecie to juz sie przeplywy bada rutynowo przy kazdym badaniu usg (w polsce to jeszcze kwestia jakosci sprzetu).
 
Dzieki lil kate. Przyznaje , ze dopiero dzisiaj podczas USG pierwszy raz spotkałam sie z tym terminem- i tak to jakos powaznie zabrzmialo a jak odpalilam kompa na bb a tam Kasiad tez o tym lozysku to pomyslałam ze cos musi byc na rzeczy.Ale juz luzuje ;-)
 
reklama
:-) Ja już też po ostatnim USG, córcia 2630; gotowa do wyjścia; chyba "wykopie" się szybciej niż ustalono (25 II), ale teraz oscyluje na Walentynki;
 
Do góry