reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

usg naszych pociech

NApisz koniecznie jak urodzi i jak Ty nie bedziesz spala! Bo ja jeszcze ze 2 godzinki nad kompem posiedze....
 
reklama
Strasznie jestem ciekawa która z nas będzie pierwsza :-D
A ja dzisiaj na USG i wizytę u ginka, więc wieczorkiem pochwalę się jak tam moje maleństwo podrosło przez ten miesiąc :happy:
 
jestem ciekawa czy twoja niunia tez taka duza jak moja byłoby mi razniej .W tym samym czasie mamy USG wiec moze ....
w 27 tygodniu 1270 g a teraz
moja córeczka ma 31 tydzien 2200g
 
Agusia już jestem po :happy:
U mnie za to pomiary wskazują na o 1 tydzień młodszą ciążę... tzn. 30w4d zamiast 31w3d :dry:

Czyli w połowie 32 tygodnia nasza kruszynka waży 1750g.
Na poprzednim usg w 28 tygodniu ważyła 1250g.

Szkoda że tu gdzie chodzę teraz na normalne usg nie nagrywają badania na płytkę, bo ślicznie i bardzo wyraźnie było widać buźkę... tak fajowo ciumkała usteczkami :-D Doppler też był robiony, lekarz ogladał cała naszą niunię dokładnie, wg niego wszystko wygląda prawidłowo :happy:
Tylko łożysko podobno trochę za szybko dojrzewa (II stopień w tej chwili).
 
Joasiek, ja miałam już w 28 tygodniu 2 stopień dojrzałości łożyska i żaden z dwóch lekarzy, którzy oglądali wynik mi nie powiedział, że to za szybko :confused:
 
swoja droga ciekawe ile u nas bedzie pomylek? jak myslicie? beda? czy nam los oszczedzi??:-)

duze dzieciaczki macie, a moja lekarka nie chce mi juz usg robic. mowi ze nie ma potrzeby :-(
 
reklama
Ja mam właściwie 100% pewności, że u mnie będzie dziewuszka :tak: Powiedziało nam to 3 różnych lekarzy robiących usg, bo tak się akurat złożyło, że za każdym razem ostatnio mi inny robił.

Mój lekarz mówił że trzeba mi usg robić żeby przepływy sprawdzać, czyli generalnie żeby zwracać uwagę na odżywianie dzieciaczka - łożysko i pępowinę... Irtasia pisała w innym wątku, ze u niej pojawiły się na usg białe kropki na łozysku, ja też to mam :tak: Lekarz twierdzi, że to odkładający się wapń i złogi i świadczy o starzeniu się łożyska, ale dopóki jest II stopień to nie ma się czym martwić... wg niego niepokojące może się stać gdy będzie III stopień wcześniej niż w 37 tygodniu ciąży.
 
Do góry