reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG Naszych maleństw...

My już po USG, a szczypiorek jakoś bardzo dużo na wadze nie przybrał - dziś 1235g, ale najważniejsze że rośnie i jest zdrowy :-)

Izka - twoja córcia ma piękne usta i dziurki w nosie :-D

Pycia - daj znać jak będziesz po USG jak się miewa twój maluszek.
 
reklama
Pycia pochwal się, co na badaniu:-) ależ ja jestem spostrzegawcza, dopiero dzisiaj doczytałam się skąd jesteś:szok: ile we wrocku kosztuje 3d?
 
Szopka-dzieki, mnie sie tez podobaja te dziurki w nosie :-D :laugh2: :-D
Monia-no my troche przezylismy stresu na poczatku, z jednej strony lekarze tu w Stanach sa bardzo dobrzy ale z drugiej strony sa nadopiekunczy. Na poczatku stwierdzili u mojej malej za duza przeziernosc karkowa (NT=nuchal translucency) co zwiekszalo ryzyko wad genetycznych, neurologicznych i kardiologicznych :-( :baffled: Skierowali mnie na tysiac badan i od 12 do 22 tygodnia ciagle cos robili, sprawdzali, szukali. Wszystko wyszlo dobrze, nie zauwazyli nieprawidlowosci. Wykluczyli zespol Downa, Turnera, trisomie, otwarta tube nerwowa, wady serca. Dopiero na ostatnim badaniu, jak robili echo serca to zauwazyli ze mam ta dwunaczyniowa pepowine. Zamiast 3 mam 2 naczynia w pepowinie. Jedno naczynie sluzy do usuwania resztek a dwa pozostale do dostarczania tlenu i pokarmu. U mnie tylko jedno dostarcza substancje odzywcze dlatego jest ryzyko ze mala nie bedzie przyrastac w normie i robili mi USG co 3 tyg zeby zobaczyc czy rosnie. Wszystko wyszlo okey, przyrost jest staly na poziomie 38-39% wiec chyba bedzie dobrze. To tyle w skrocie. Moj maz przezywal strasznie to wszystko i w ciagu tych 10 tygodni schudl 8 kg:szok: . Ja zrezygnowalam z pracy (laboraturium toksykologiczne) no i siedze w domciu, wcinam zdrowe obiadki coby niunia rosla bezstresowo. Poki co ostatnio stwierdzili ze wyglada wszystko na normalna ciaze wiec sie ciesze jak gwizdek :tak: :-)
 
badanie kosztuje 100 zł zdjecie w kolorze 20 i film na plycie 20 wiec moj maluszek jest zdrowy wazy 2200 ale skubany nie chcial sie pokazac, caly czas sie zaslanial i widac bylo raczki jak zaslanaiaja buzie i pokazal na fige. Lekarz stwierdzil ze moje zatrucie nie zagraza maluchowi (powiedzial ze zatrucie jest ale malae ) ale jak sie dowiedziala ze mam skoki cisnienia to potwierdzil decyzje mojego gina ze trzeba bedzie ciac :-( . Dziewczynki bo nie mam pojecia czy w tym okresie ciazy waga 2200 to jest duzo czy malo?
 
Izka - super że mimo tej niepoprawnej budowy pępowiny dzidzi radzi sobie świetnie. Widać ma w nosie normy i jest grzecznym dzidziusiem co na przekór lekarzom i ich obawom rośnie zdrowiuteńkie :-) A że mąż się tak przejął to tylko dobrze o nim świadczy. :tak:
 
Pyciu ja mysle ze w 32 tyg. 2200 to jest dost wysoka waga - ale nie jakos tam przerazliwa. Moje malenstwo ma 1400 w 30 tyg. wiec masz porownanie.

Jednakze jezeli u Ciebie zanosi sie ciecie i moze nawet wczesniej to ja bym sie cieszyla... Bo maluszek juz jest wstanie sobie bezproblemu z taka waga poradzic na swiecie. No trzeba jeszcze poczekac, by mu sie plucka rozwinely, ale w twojej sytuacji to ja bym sie cieszyla ze jest duzy dzidzius. :-D

Na marginesie...
Tak tylko dziewczyny powiem wam ze sie dowiedzialam od mojej mamy ze jak ja sie urozilam to wczesniej i mialam 1700 gram... hehe no i zyje i na szczescie cala i zdrowa (twu twu) ;-) tak apropos wczesniakowania. to bylo 26 lat temu wiec chyba medycyna poszla sporo do przodu...
 
Jade dzis na 15ta na usg. Jak zwykle sie denerwuje...Zdam relacje jak wroce. Mam nadzieje, ze Michalince nic nie wyroslo:szok: i ze ladnie przybrala na wadze.
 
Ja wczoraj byłam na 3d i jest wszystko ok. Niunia na 100% jest Niunią (potwierdził to drugi lekarz) główka na dole juz od miesiąca, wszystkie organy dobrze rozwinięte. Waży 1440 czyli więcej niz srednio i lekarz powiedział że jest bardzo prawdopodobne że do porodu ważyć bedzie więcej niż 3500. najlepsze jest to że miała akurat skrzyżowane nózki ja spojrzałam na moje i miałam tez skrzyżowane :-D. I ciągnęła za pępowinę, ale ja tego nie czułam. Cały czas chodzę teraz z tym zdjęciem i napatrzeć się nie mogę, cieszę się że zrobiłam w końcu to badanie mimo że miałam wcześniej opory.
 
reklama
Do góry