reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG- Marcówki 2010

reklama
Krystianek w 19.5 ważył 327 gram a na dlugosc mi nie zmierzyla....
ale usg nie pokazuje za dokladnie ta moja koleznka przed porodem jej robili usg i mówili ze 3800 a urodzila prawie 5 kg hehe to samo mojej siostrze mowili ze wiecej jak 3 kilo jej dziecko nie bedzie miało a urodzil sie 3700 z mi tez mowili ze bedzie ponad 4 kg a urodzil sie 3800
 
Krystianek w 19.5 ważył 327 gram a na dlugosc mi nie zmierzyla....
ale usg nie pokazuje za dokladnie ta moja koleznka przed porodem jej robili usg i mówili ze 3800 a urodzila prawie 5 kg hehe to samo mojej siostrze mowili ze wiecej jak 3 kilo jej dziecko nie bedzie miało a urodzil sie 3700 z mi tez mowili ze bedzie ponad 4 kg a urodzil sie 3800

Pewnie, ze nie pokazuje dokładnie, bo w końcu to nie waga.
Nie wiem, czy każdy lekarz "waży" tak samo, ale mój na przykład robi to na podstawie obwodu brzuszka u Dzidziolka. Więc wiadomo, ze może być różnie, poza tym przeciez tego nie da się nawet tak dokładnie zaznaczyć, więc te pomiary sa raczej tylko szacunkowe, ale zawsze po to, zebyśmy się mniej-więcej wiedziały czego się spodziewać i żeby sprawdzić, czy dzidzia rozwija się odpowiednio do swojego wieku :tak: A mój lekarz jest bardzo fajny, bo zawsze jak coś robi to mi to tłumaczy dokładnie: co robi, w jakim celu, jak się to robi, co jest prawidłowe a co nie itp. :tak:
 
reklama
To pani doktor znalazła porównanie:-Dhi hi.
Moja kruszynka w 21t5d ważyła 466g.Lekarz powiedział,że to oczywiście wartość szacunkowa.Długości dzidzi się nie mierzy,bo kręgosłup jest wygięty.Wszelkie wartości są przyblizone,a dokładnie to się dowiemy o wadze i długości po porodzie:tak:.A to 466g to jak lekarz powiedział - około 1/8 tego, ile będzie ważyło przy porodzie:szok:,więc moja dzidzia może ważyć 3600-3700g- ale to nie 5kg;-)pozdrawiam Was
 
Do góry