reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG- Marcówki 2010

Ja też nie robiłam 4d, ale jak byłam na 2d, to na koniec gin przełączył na 4d i moglismy z Ł sobie pooglądać maluszka w rzeczywistym czasie i jeszcze jedną fotkę nam strzelił w 4d:-) Także spoko:tak: No tyle że jak się idzie na 4d, to się ma filmik na płytce i można sobie dzidzię pooglądac na codzień i rodzince pokazać. No i pamiątka też fajna:tak: Ale u nas teraz cienko z kasą, więc sobie darowaliśmy. A nasze oczy widziały w "realu" naszego maluszka:-) I to nawet się tego nie spodziewaliśmy, wiec tym bardziej mieliśmy większą radochę:-) Ale malucha trochę zasłaniała pępowina, więc i tak buzi całej nie widzieliśmy.
 
reklama
Nam też szkoda by było kasy na dodatkowe badanie zwłaszcza jeśli chodziłoby nam jedynie o samo usg 4d i płytkę-nam chodzi o to by mieć pewność że dziecko jest zdrowe i wszytko jest w porządku. Usg 4d to tylko bajer a ważniejsze są pomiary, które robi się na 2d. Ja średnio wierzę naszej służbie zdrowia i zawsze przy ważniejszych badaniach -usg połowkowe czy genetyczne podpieram się innym fachowcem. Za tą kasę mialabym łózeczko dla dziecka ale ze względu na nasz zawód (z mężem jestesmy chemikami) i to że do 16tc pracowalam z promniowaniem rtg wolę mieć pewność ze dziecko rozwiją się prawidłowo. Ale was rozumiem....wyobarzam sobie że za tą kasę kupuję dziecku pościel czy inny sprzęt..ale co robić.
Qrzce zazdroszcze tym które mają usg na każdej wizycie - ja mam tylko 3 usg w ciągu ciązy wg programu ZMiJ:(
 
Nam też szkoda by było kasy na dodatkowe badanie zwłaszcza jeśli chodziłoby nam jedynie o samo usg 4d i płytkę-nam chodzi o to by mieć pewność że dziecko jest zdrowe i wszytko jest w porządku. Usg 4d to tylko bajer a ważniejsze są pomiary, które robi się na 2d. Ja średnio wierzę naszej służbie zdrowia i zawsze przy ważniejszych badaniach -usg połowkowe czy genetyczne podpieram się innym fachowcem. Za tą kasę mialabym łózeczko dla dziecka ale ze względu na nasz zawód (z mężem jestesmy chemikami) i to że do 16tc pracowalam z promniowaniem rtg wolę mieć pewność ze dziecko rozwiją się prawidłowo. Ale was rozumiem....wyobarzam sobie że za tą kasę kupuję dziecku pościel czy inny sprzęt..ale co robić.
Qrzce zazdroszcze tym które mają usg na każdej wizycie - ja mam tylko 3 usg w ciągu ciązy wg programu ZMiJ:(

to tak jak ja, jutro ide na drugie "programowe" usg.
w 18 tygodniu bylam , ale na wlasny koszt.
a programowe mialam w 12 tyg.
 
eh dziewczyny, myślicie że mi tak łatwo przychodzi wydać 250 zł, oczywiście że nie, ja poprostu po moich dramatycznych przejściach chcę mieć 200% peności że wszsytko jest okey, i nie idę na to USG tylko ze względu na efekty, ale przede wszystkim żeby zobaczyć zdrowe i dobrze się mające moje dziecko, i tyle...
 
Ja też nie robiłam 4d, ale jak byłam na 2d, to na koniec gin przełączył na 4d i moglismy z Ł sobie pooglądać maluszka w rzeczywistym czasie i jeszcze jedną fotkę nam strzelił w 4d:-) Także spoko:tak: No tyle że jak się idzie na 4d, to się ma filmik na płytce i można sobie dzidzię pooglądac na codzień i rodzince pokazać. No i pamiątka też fajna:tak: Ale u nas teraz cienko z kasą, więc sobie darowaliśmy. A nasze oczy widziały w "realu" naszego maluszka:-) I to nawet się tego nie spodziewaliśmy, wiec tym bardziej mieliśmy większą radochę:-) Ale malucha trochę zasłaniała pępowina, więc i tak buzi całej nie widzieliśmy.

Mój mi też przełączał na 4d u chciał fotkę zrobić, niestety mam za mało płyni owodniowego i zdjęcie po prostu nie wychodziło.
Mój gin też nie robi mi usg co wizytę - już się nawet do tego przyzwyczaiłam. Do tej pory miałam 3 i to tylko dlatego, ze na początku było puste jajo, więc na kolejnej wuzycie zrobił jeszcze jedno (nadprogramowe), zeby sprawdzić, czy jajeczko już jest zamieszkane :-D
No i do tej pory na szczeście nie czułam potrzeby konsultacji z innym lekarzem i uważam, że wszystko z nami jest w porządku. Aczkolwiek rozumiem dziewczyny, które sprawdzają po raz drugi, czy nawet trzeci u innych lekarzy jeśli mają do tego podstawy :tak:
 
W sumie wydac tak po prostu 200 czy 250 zl to duzo, ale po ukonczeniu szkoly rodzenia na inflanckiej jest karta znizkowa na usg 4d i wtedy za 100 zl mozna zrobic, dlatego sie pytam :)
poza tym nie wiem czy ok 30tc to jeszcze cos mierza u dziecka, czy to juz raczej tylko takie pogladowe?
 
a my dzis (24 tydzien 5 dni) mamy ponad 820g. Wymiary wszystkei odpowiadaja tygodniowi ciazy (no - wszystkie troche przekraczaja bo wg USG termin mi sie przesunal o 5 dni) wiec super :-)
 
reklama
Tak czytam i czytam i dochodzę do wniosku, że ta moja to kruszyna będzie w 22 tygodniu 377gram miała. Nie wiem, czy się ciesyc, czy martwić;-)
 
Do góry