reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG ( 3D , 4D, genetyczne)

oj chodzilam do jednego lekarza ktory slowem sie nie odezwal do mnie wiec moze ten tez nie.jak sie go pytalam to mnie zbywal ze mam pojsc z ta kartka od niego do gina i ten mi odpowie:/niektorzy to niepowinni byc lekarzami;)
 
reklama
Możliwe, możliwe ...róznie to bywa :):) ale w PL jakośkażdy dokładnie nam mówił cogdzie leży i czy jest dobra że tak powiem :-)
Tylko tu w UK nic nie mówili hehe ale idzie się przyzwyczaić
pozdrawiam
7444ca287c.png
[/url][/IMG]
 
aga podaję ci poszczególe oznaczenia twojego usg.
BPD ( wymiar dwuciemieniowy)- 67
FL (długość kości udowej)- 48
HBD -26 oznacza , że pomiary zgadzają się z tygodniem ciąży w którym jesteś.
Położenie miednicowe świadczy o tym , że maluch jest główką w górę a pupą w dół ( prawdopodobnie). Prawidłowe położenie to położenie główkowe, czyli główką w dół. Ale spokojnie maluszek ma jeszcze sporo czasu i miejsca na przekręcenie się.
FHR - 140 to bicie serduszka twojego malucha,czyli prawidłowe.
serce czterojamowe, czyli też wszystko ok.
UKM to chyba czy zastój moczu w nerce. W twoim przypadku go brak.
Wyniki masz prawidłowe, nie masz co się martwić.

Co do lekarzy.... Mnie usg zlecał lekarz prowadzący tam gdzie akurat nasza przychodnia ma podpisaną umowę z NFZ. Niestety nie każdy gabinet jest wyposażony w usg i jesteśmy zmuszone robić je gdzie indziej. A lekarze niemowy zdarzają się.Oni wykonują zlecone im badanie i to wszystko.Ale zawsze można przecież zapytać czy wszystko wporządku.I poprosić o wyjaśnienie .
 
niestety ale nic mi nie powiedzial,nawet odwrocil monitor z usg tak abym nic na nim nie widziala mimo ze ja sie na tym kompletnie nie znam,co innego byloby jakby to byla moja doktor prowadzaca ale niestety nie ma jej bo jej na urlopie i musze chodzic teraz do lekarza zastepujacego ja :( a wiadomo jego pacjentka nie jestem, bardzo dziekuje za odpowiedzi,pozdrawiam :*
 
kochani mam pytanko jak dokładnie obliczyć termin porodu czy kalendarz na baby boom jest dokładny?czy wyliczony wiek płodu przez usg jest wiarygodny?:baffled::sorry2:
 
termin porodu wylicza Ci lekarz po pierwsze jak podasz datę ostatniej miesiączki..a po drugie przez usg
 
Hej, jestem nowa na tym forum i staram się dowiedzieć w jaki sposób lekarz wyznacza datę porodu bez robienia usg (ostatnie usg mialam w 25 tyg ciąży).byłam dzisiaj na wizycie i mój lekarz przesunął mi datę porodu z 28 kwietnia na 15, i tego tez dnia mam się zgłosić do szpitala i ma ten poród wywołać (mimo że ciąża przebiega prawidłowo i nie ma żadnych niebezpieczeństw dla dzidzi). Boję się trochę czy to na pewno dobry pomysł i czy nie za wcześnie.Obecnie jestem w 33 tyg.Czy któraś z Was przeszła coś takiego? Dwa tygodnie to wydaje mi sie trochę za wcześnie:confused:
 
Lekarz wyznacza też termin na podstawie ostatniej miesiączki. Ma on takie kolorowe kółko i tam sobie patrzy. Ja sobie sprawdziłam czy mi dobrze powiedział, sposobem podanym przez jedną z formuowiczek. Należy wziąć pierwszy dzień ostatniej miesiączki dodać 7 dni i odjąć 3 miesiące. Np. ostatnia miesiączka 28 maj +7 dni= 4 czerwiec. Czerwiec minus 3 miesiące wstecz to marzec. Przewidywana data porodu 4 marzec (mój termin). To tak w przybliżeniu.

Poza tym od tego terminu może być odstepstwo, że poród nastapi 2 tyg wczesniej lub 2 tyg później. I to jest prawidłowe i normalne.
 
reklama
Ja też obliczyłam sobie termin sama i potwierdził ją mój lekarz. Natomiast terminy z usg zawsze były inne. Różnica 7-10 dni. Z usg wynikało, że poród będzie o te kilka dni wcześniej. Nigdy jednak lekarz nie kazał mi się stawić wcześniej w szpitalu. Myślę, że do końca masz jeszcze trochę czasu i na kolejnych wizytach lekarz powinien ocenić czy wywoływać wcześniej poród czy nie. Jeśli wszystko jest w porządku to chyba bez sensu? Jeśli masz wątpliwości idź do innego lekarza. Nie musisz od razu zmieniać swojego- idź na jedną wizytę do innego, zobaczysz co ci powie. Czasem warto posłuchać więcej niż jednego lekarza. Będziesz spokojniejsza.A jeśli zdecydujesz się jednak na zmianę lekarza to nic się nie martw- ja zmieniłam w 8 miesiącu i byłam zadowolona. Jeszcze wszystko da się załatwić. Powodzenia!:-)
 
Do góry