reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG ( 3D , 4D, genetyczne)

mi sprawdził się co do dnia termin z ostatniej miesiączki, bo wg tego z usg Przemo powinien urodzić się dwa tygodnie wcześniej:tak:
 
reklama
Hm...ja termin wg miesiaczki mialam na 29 lipca w wg usg 28 sierpnia :szok:...urodzilam....28 sierpnia:tak:....wiem, wiem to strasznie duzo 4 tygodnie roznicy ale w moim przypadku mialam baaaardzo dlugie i nieregularne cykle wiec w takich przypadkach wykonuje sie usg do 10 tc ktore okresla termin porodu bardzo dokladnie. W moim przypadku byl to 9 tc. Terminy wg usg w pozniejszych tygodniach nie jest juz tak trafne jak na pocztaku.
 
ja przynjamniej nie mam problemu bo mam taki sam termin według ostatniej miesiączki jak i wg usg:-) nawet nie ma dnia różnicy 21 maj:-)
 
Witajcie ja mam termin z OM 1 kwietnia z USG 27 marca a z ostatniego USG 16 marca bo mały jest większy o 2 tyg ale terminu trzymamy się 27 marca pozdrawiam.
 
Też mi się wydaje że dzidzia najlepiej wie kiedy ma się urodzić, tylko tutaj takie jakieś dziwne zwyczaje. Mojej koleżance wywołali poród w 39 tyg, bo z jakichś przyczyn nie chcą przedłużać powyżej 40 tyg.:nerd: Mówiła że to jest tak nienaturalne, bo podają kroplówkę i znieczulenie takie jakies że nie czuła połowy ciała i prawie wogóle porodu. Chyba i tak postaram się nie słuchać lekarz tylko czekać aż samo się wykluje, tak było od zawsze tylko teraz jakieś dziwne metody:baffled:
 
hej ;-)

termin porodu ustala sie na podstawie terminu ostatniej miesiaczki - np. OM byla 1 stycznia to pierwszym dniem ciazy jest 2 stycznia...
wg usg mozna wyzanczyc dlugosc trwania ciazy a tym samy termin porodu tylko w I trymestrze bo potem sa juz zbyt duze roznice osobnicze - w koncu dzieci rodza sie i 2 kilogramowe i 4 kilogramowe...
moje dziecko jest wlasnie "ofiara" upierania sie lekarzy ze jest starszy bo w 35 tc wazyl wg usg 3200 g. mialam miec cc ze wzgledu na moj stan zdrowia i po analizie moich wynikow z usg doszli do wniosku ze ciaza jest 2 tygodnie starsza niz to wynika z terminu OM... efekt byl taki ze Jasiek urodzil sie z waga 3030 g ale z calkowicie niedojrzalym ukladem oddechowym - ewidentnie wczesniak tyle ze bardzo duzy! pewnie gdyby posiedzial do konca abomanentu ;-) to mialby ponad 4 kg...

poza tym na moim wydruku z ostaniego usg (13tc) jest podany tydzien ciazy z dopiskiem +/- 11 days...
 
Cześć , mam takie pytanie bo troszke się nie pokoje jestem w 34 tygodniu ciąży i tydzień temu byłam na badaniu usg i zaniepokoiła mnie kość udowa która jest krótsza o 2 tygodnie , lekarz niby powiedział że nie ma co się co martwić, bo dzidzia po prostu może być malutka ale dziś się dowiedziałam że może to mieć jakieś znaczenie o zespole downa ? Może wy coś poradzicie?


BPD - 89.87 mm - 34tyg.3dni
AC - 287.96 mm - 32tyg.6dni
FL - 61.06 mm - 31tyg.5dni
 
hmmm... Twoj lekarz Cie uspakaja wiec albo mu zaufasz albo idz na konsultacje do innego lekarza.
"mierzenie" przez usg nie jest do konca precyzyjne wiec moze jeden z wymiarow jest "odchylony"?
 
Róznice 2 tyg miedzy poszczególnymi wymiarami są dopuszczalne. U mnie zawsze wszytkie wskazywaly na ten sam tydzien a pod koniec juz caly czas glowa byla o 2 tyg wieksza. To jest normalne ze sie martiwsz ale na pewno jest Ok. Moj synek mial po prostu okragla czaszke a nie wodoglowie jakby inna matka sobie wytlumaczyla. Jesli byloby cos nie tak to juz poprzednie wymiary wzbudzalyby zaniepokojenie lekarza. Glowa do gory bo za niedlugo porod:)
 
reklama
U mojego synusia też wymiary były różne o 2 tyg chodzi ogłókę ale lekarz mnie uspokoił że wszystko jest ok z USG to jest tak że nie zawsze dają dobre pomiary . Mój pierwszy synuś miał robione USG wagowe i wyszło że waży 2700 a na drugi dzień po USG się urodził i ważył 3150 więc różnica duża
 
Do góry