reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG ( 3D , 4D, genetyczne)

Cudnie!:-) Bardzo się cieszę Moniś i wzruszam na mokro tak jak po moim własnym UFF:tak: Uściski ciepłe dla Was Oboje:-)
wielkie dzięki za miłe słowa - mówię ci coś niesamowitego-takie maleństwo- było GO widac jak na dłoni-bużka jaka kochana -i jak fikała rączakmi i nóżkami-mój kochany maciuś!!!
sciaskam karjoka
milutkiego dzionka
 
reklama
mnie lekarka jak się jej zapytałam kiedy zrobimy 3d- powiedziała że jak nie ma potrzeby to lepiej tego badania nie robić- tzn że niesie ze sobą ryzyko...:-:)tak:
a dodam że co wizytę robię "normalne" usg..
także chyba różnie z tym bywa...
 
To ciekawe... Ja 3D/4D co prawda nie robiłam jak dotąd, ale dziwi mnie dlaczego tego typu USG miałoby nieść ryzyko a zwykłe nie:baffled: Na ile się znam na technice to wydaje mi się, że 3D/4D to po prostu także badanie ultradźwiękami a jedynie sam obraz, już w komputerze, jest przerabiany na inny format. Hmm...
 
To ciekawe... Ja 3D/4D co prawda nie robiłam jak dotąd, ale dziwi mnie dlaczego tego typu USG miałoby nieść ryzyko a zwykłe nie:baffled: Na ile się znam na technice to wydaje mi się, że 3D/4D to po prostu także badanie ultradźwiękami a jedynie sam obraz, już w komputerze, jest przerabiany na inny format. Hmm...
nio właśnie troszkę, dziwne.
ale ja tez słyszałam,że nie należy zbyt często wykonywać usg,
ale pewnie ile lekarzy tyle opnii!!!
 
zapytam się dokładnie przy następnej wizycie....
generalnie lekarka mówiła mi że się tego nie powinno robić bez potrzeby..
 
Nio to fajosko-jak możesz to sie zapytaj, co i jak???Sama jestem ciekawa, bo ja w tym miesiącu będe miała 3 usg i niewiem co o tym myslec......pzodrawiam
 
"zwykłe usg" raczej nie jest problemem...
bo j na każdej wizycie je mam- a od teraz będziemy robić dwa razy w miesiącu....
ale sama się zaczęłam nad tym zastanawiać, a wizytę mam za około tydzień....
a czemu musisz mieć 3 usg?
 
"zwykłe usg" raczej nie jest problemem...
bo j na każdej wizycie je mam- a od teraz będziemy robić dwa razy w miesiącu....
ale sama się zaczęłam nad tym zastanawiać, a wizytę mam za około tydzień....
a czemu musisz mieć 3 usg?
Witam, nio bo maa-tak samo jak ty-na kazdej wizycie usg, a ze chodze co 3 tyg. to wiesz jak jest ,a w miedzy czasie poszłama na to 3d usg nio i sie zrobiła kołomyja.
Niewiem jak to jest -czy to wiesz dzidzi niezaskodzi???
Pozdrawiam elete.
 
Witam Was

Jestem w ciazy z moim 2 dzieckiem.
Wedlug szpitala po usg jestem teraz w 34 tygodniu i 4 dni, ale wedlug mojej poloznej moj brzuch jest stanowczo za duzy i uwaza ze jestem ok 4 tyg do przodu.
Zaczne od tego ze mieszkam w UK i tu troche inaczej wszystko robia niz w Polsce :(
Gdy dowiedzialam sie ze jestem w ciazy polozna stwierdzila ze jestem min 10 tyg po 2 tyg mialam usg tam mi powiedzieli ze jest w 7 tyg.
Wszystkie skurcze przepowiadajace biegunki itp zaczely mi sie w 27 tyg (wedlug usg). Moj brzuch jest wymiarow takich jaki mialam tuz przed porodem mojej corki ktora wazyla 3,8 kg.
Ruchy dziecka sie zmniejszyly , nadal mam 10 ruchow dziennie ale w porownaniu do jego aktywnosci wczesniej teraz sie prawie wogole nie rusza.
jego glowa jest bardzo nisko w macicy od ok 8 tyg teraz a jego nogi w moich zebrach. Mam bole w krzyzu i bole miesiaczkowe kazdego dnia czasami nawet regularne. Gdy jestem w szpaitalu na kontroli kazdy mi mowi cos innego jakby nie uczyli sie tego samego w szkolach ;-).
wedlug mojej miesiaczki to powinnam urodzic 20 listopada czyli tuydzien temu a wedlug usg moja data porodu jest 5 stycznia czyli to 1,5 miesiaca troche za duzo czy nie myslicie???

Jestem psychicznie juz tak zmeczona ze stwierdzilam ze moze porozmawiam z kim tu i czegos sie dowiem.

Jesli wiecie cokolwiek co mi moze pomoc prosze o odpowiedz!!!!!!!!!!!!!!
 
reklama
Witam Was

Jestem w ciazy z moim 2 dzieckiem.
Wedlug szpitala po usg jestem teraz w 34 tygodniu i 4 dni, ale wedlug mojej poloznej moj brzuch jest stanowczo za duzy i uwaza ze jestem ok 4 tyg do przodu.
Zaczne od tego ze mieszkam w UK i tu troche inaczej wszystko robia niz w Polsce :(
Gdy dowiedzialam sie ze jestem w ciazy polozna stwierdzila ze jestem min 10 tyg po 2 tyg mialam usg tam mi powiedzieli ze jest w 7 tyg.
Wszystkie skurcze przepowiadajace biegunki itp zaczely mi sie w 27 tyg (wedlug usg). Moj brzuch jest wymiarow takich jaki mialam tuz przed porodem mojej corki ktora wazyla 3,8 kg.
Ruchy dziecka sie zmniejszyly , nadal mam 10 ruchow dziennie ale w porownaniu do jego aktywnosci wczesniej teraz sie prawie wogole nie rusza.
jego glowa jest bardzo nisko w macicy od ok 8 tyg teraz a jego nogi w moich zebrach. Mam bole w krzyzu i bole miesiaczkowe kazdego dnia czasami nawet regularne. Gdy jestem w szpaitalu na kontroli kazdy mi mowi cos innego jakby nie uczyli sie tego samego w szkolach ;-).
wedlug mojej miesiaczki to powinnam urodzic 20 listopada czyli tuydzien temu a wedlug usg moja data porodu jest 5 stycznia czyli to 1,5 miesiaca troche za duzo czy nie myslicie???

Jestem psychicznie juz tak zmeczona ze stwierdzilam ze moze porozmawiam z kim tu i czegos sie dowiem.

Jesli wiecie cokolwiek co mi moze pomoc prosze o odpowiedz!!!!!!!!!!!!!!
Kurcze wydaje mi się że taka rozbieżność 20 listopad a 5 styczeń to strasznie dużo....napisz najlepiej kiedy miałaś ostatnią miesiączkę i czy jesteś pewna tej daty wtedy będzie nam łatwo obliczyć w przybliżeniu termin porodu
Pozdrawiam
 
Do góry