reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG ( 3D , 4D, genetyczne)

hm.. z tego co rozumiem, sama wymienilas objawy zblizajacego sie porodu.. obniżenie brzucha, glowka dziecka nisko, jego nogi w zebrach.. mysle ze termin na listopad jest bardziej prawdopobobny. najlepiej bedzie jak policzysz 40 tyg od ostatniej miesiączki.
a dla swietego spokoju moze warto poradzic sie jakiegos zupelnie innego lekarza?:-)
albo wyposrodkowac dwa terminy ;)
pozdrawiam
 
reklama
jezeli chodzi o uk to tu jest naprawde dziwnie :baffled:
gdy poszlam na usg wg lekarza pierwszego kontaktu bylam w 16tg, pani robiaca mi usg stwierdzila ze to nie 16 a 14tg, wg kalkulatorow na necie to wychodzi jeszcze calkiem co innego, narazie trzymam sie daty z usg, a potwierdzenie bede miala dopiero po wizycie u mojego gin w PL a to dopiero pod koniec stycznia:-(



 
Kurcze wydaje mi się że taka rozbieżność 20 listopad a 5 styczeń to strasznie dużo....napisz najlepiej kiedy miałaś ostatnią miesiączkę i czy jesteś pewna tej daty wtedy będzie nam łatwo obliczyć w przybliżeniu termin porodu
Pozdrawiam



Moja ostatnia miesioaczka zaczela sie 14 lutego 2008 roku poltora tygodnia po wyjeciu spirali wiec wedlug daty miesiaczki wychodzi ok 20tego listopada a dzis jeszcze na dodatek mi zaczelo mleko wyciekac bardziej niz wczesniej :baffled:
 
Witam Wszystkie Mamusie!

Jestem na tym forum nowa i mam mały problem:-(
Jestem obecnie w 25tyg i 5 dniu ciąży (wg ostatniej miesiączki), wczoraj byłam na usg i tak przedstawiają się wynki mojej dzidzi

PD- 69 mm=26 tyg i 5 dni
HC-225 mm=24tyg. i 3 dni,
AC- 193 mm=25 tyg. 0 dni
HL- 43mm= 26 tyg. 0 dni
FL-48 mm = 26 tyg. i 3 dni

no i czy głowka mojego dziecka nie jest jakaś dziwna, obwód wynosi 225 mm, a przekrój przez nią 69 mm. Lekarz mi powiedział, że wszystko jest o.k. ale mi sie wydaje ,że po prostu nie chciał mnie denerwować. Czy któraś z was też ma taką rozbierzność jak moja dzidzia?????
 
MOCCA85:-)

Nie maswz co sie denerwowac:tak:Wszystko jest jak najbardziej w porzadku:tak::tak::tak:

Oto wymiary mojego synka ( z pierwszej ciazy) z 28 tyg ciazy
BPD -26tyg i 2 dni
AC-27tyg i 3 dni
FL-28tyg i 5 dni
waga 1170


A oto wymiary tydzien przed porodem (a urodzilam w 36 tyg i 5dni)
BPD-35tyg i 5 dni
AC-32tyg i 4 dni
FL-35tyg i 3 dni

Pozdrawiam
 
Dowikla dziękuje bardzo za odpowiedź, troche mnie pocieszyłaś....lekarz tez mówił, że wszystko o.k i stwierdził,że trudno przekonać kobiete, że ma zdrowe dziecko. Mnie martwi jednak bardzo ta głowka....troche dziwne, z obwód taki mały, a przekrój dużo wiekszy...jakosnie umiem sobie wyobrazic jak to wygląda:-(
 
Mocca wyniki wg usg mogą sie różnić o 14 dni- zarowno do tyłu, jak i do przodu ;-) Czyli w Twoim przypadku prawidlowe są wyniki, ktore mieszczą sie w przedziale 23t5d-27t5d. Wszystko jest ok :-D
 
No skoro tak mówicie, to już nie będę sie tak przejmować:-) W sumie w piątek mam wizyte u swojego lekarza, więc się zapytam:tak: W każdym bądź razie dziękuje za odpowiedzi :-) Pozdrawiam serdecznie.
 
jestem w 26tyg ciazy ostatnio mialam badanie usg i nie wiem czy jest dobre? znajacych sie prosze o informacje.plod polozenie miednicowe,BPD67->HBD26,FL48->HBD26,serce czterojamowe,FHR ok.140,pepowina 3-naczyniowa,przyczep brzuszny praw.Kregoslup symetryczny z zachowana ciagloscia.lozysko sciana przednia-homogenne,plyn owodniowy w normie.UKM bez zastoju. Czy to sa prawidlowe wyniki? serdecznie dziekuje
 
reklama
Aga skoro miałaś USG to chyba z lekarzem, ;-)
Więc jak , nie powiedział Ci czy jest dobrze czy nie :szok:
no niemożliwe poprostu
7444ca287c.png
[/url][/IMG]
 
Do góry