reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop wychowawczy, druga ciąża a urlop macierzyński

To teraz już wiem wszystko.

- do 31 sierpnia 2012 jest Pani na wychowawczym
- od 1 września wraca Pani do pracy na część etatu (najpóźniej 1 sierpnia musi Pani złożyć wniosek o przerwanie urlopu wychowawczego, a najpóźniej 16 sierpnia wniosek o obniżenie wymiaru czasu pracy), w obniżonym wymiarze w trybie art 186(1) KP może Pani pracować do 16 kwietnia 2013
- od 17 kwietnia 2013 przechodzi Pani na pełny etat - od tego dnia każda ze stron (apni, pracodawca) może skutecznie wypowiedzieć umowę bez podania przyczyny jej wypowiedzenia
- 14 stycznia 2010 Pani umowa wygasa
 
reklama
witam,
czy można prosić o jakiś wzór wniosku o obniżenie wymiaru czasu pracy który zwierałby wszystkie potrzebne informacje? czy i jakie załączniki należy do niego dołączyć?
Dziękuje
 
Witam,
mam do Pani pytanie, obecnie przebywam na urlopie wychowawczym, 29 lutego 2012 kończy mi się umowa o pracę, w chwili obecnej jestem w 19 tygodniu ciąży, dziecko urodzę na przełomie listopada/grudnia 2011, czy po urodzeniu dziecka automatycznie zakończy się urlop wychowawczy i przejdę na urlop macierzyński? jeśli tak, to jak długo będzie trwał skoro umowa o pracę kończy się w lutym? jest szansa, że zostanie przedłużona, czy zależy to od pracodawcy? dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam Anna
 
witam,
czy można prosić o jakiś wzór wniosku o obniżenie wymiaru czasu pracy który zwierałby wszystkie potrzebne informacje? czy i jakie załączniki należy do niego dołączyć?
Dziękuje

Proszę napisać na przykład tak:
"W trybie przewidzianym w art. 186(7) kodeksu pracy wnoszę o obniżenie na czas od (data) do (data) wymiaru czasu pracy do (np. 1/2) etatu.
Imię i nazwisko dziecka: XXXX, data urodzenia: XXXX"
 
Prosze o podanie dwóch dat:
1. data wygaśnięcia umowy?
2. data zakońćzenia urlopu wychowawczego.

Z Pani postu wynia, że obie te daty to 29.02.2012, ale ponieważ nie jest to jednoznaczne, woilałabym się upewnić.

Witam,
mam do Pani pytanie, obecnie przebywam na urlopie wychowawczym, 29 lutego 2012 kończy mi się umowa o pracę, w chwili obecnej jestem w 19 tygodniu ciąży, dziecko urodzę na przełomie listopada/grudnia 2011, czy po urodzeniu dziecka automatycznie zakończy się urlop wychowawczy i przejdę na urlop macierzyński? jeśli tak, to jak długo będzie trwał skoro umowa o pracę kończy się w lutym? jest szansa, że zostanie przedłużona, czy zależy to od pracodawcy? dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam Anna
 
Witam,
1. data wygaśnięcia umowy 29.02.2012r.
2. data zakończenia urlopu wychowawczego 05.11.2012r. (urlop wychowawczy rozpoczął się 05.11.2009r.)
 
Witam,
1. data wygaśnięcia umowy 29.02.2012r.
2. data zakończenia urlopu wychowawczego 05.11.2012r. (urlop wychowawczy rozpoczął się 05.11.2009r.)

To co pani pisze jest niemożliwe. W dniu 29.02.2012 przestaje Pani być pracownikiem, stąd niemożliwe, że udzielono Pani urlopu do 5.11.2012, czyli na okres przekraczający o ponad pół roku Pani zatrudnienie.

Do czasu, do kiedy nie znam dat niewiele mogę pomóc.
 
Witam, urlopu udzielono mi do czasu końca umowy o pracę więc do 29.02.2012r., tyle tylko, że do wykorzystania całości urlopu wychowawczego pozostaje mi jeszcze 8 miesięcy.
 
Sprawa jest zatem jednoznaczna.
Do 29.02.2012 jest Pani na wychowawczym. Od dnia urodzenia dziecka pobiera Pani zasiłek macierzyński (będąc na wychowawczym do 29.02.2012, a potem jako bezrobotna).
 
reklama
Do góry