reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop macierzyński i wychowawczy.

reklama
Do powyższych wypowiedzi dodam tylko, że w kadrach musisz przedstawić akt urodzenia dziecka bo to podstawa do wypłaty zasiłku macierzyńskiego.
Ostatnio pracownice przysyłały mi elektroniczne wersje tych aktów, więc chyba teraz takie są wydawane w urzędach (któraś kobietka mi pisała że wcale nie otrzymała wersji papierowej).
Są normalnie papierowe, wszystko zależy którą opcję się zaznaczy przy zgłoszeniu urodzenia dziecka :)
 
Cz
W dniu urodzenia dziecka Twoje l4 się kończy, od tego dnia należy pisać wniosek do pracodawcy. Najpierw warto złożyć wniosek o wydanie aktu urodzenia, w urzędzie zgodnym z właściwością miejscową urodzenia dziecka- a nie zamieszkania. Można to zrobić online chociażby przez profil zaufany. Ja dostalam akt fizycznie bo tak zaznaczyłam do odbioru, a do pracy pisałam wniosek o udzielenie urlopów dwóch od razu jeden po drugim wraz z dołączonym aktem i z prośbą o wynagrodzenie stałe tj. 81,5 %
A ile czasu łącznie macierzyńskiego i rodzicielskiego się należy ? Wychodzi rok ?
 
W dniu urodzenia dziecka Twoje l4 się kończy, od tego dnia należy pisać wniosek do pracodawcy. Najpierw warto złożyć wniosek o wydanie aktu urodzenia, w urzędzie zgodnym z właściwością miejscową urodzenia dziecka- a nie zamieszkania. Można to zrobić online chociażby przez profil zaufany. Ja dostalam akt fizycznie bo tak zaznaczyłam do odbioru, a do pracy pisałam wniosek o udzielenie urlopów dwóch od razu jeden po drugim wraz z dołączonym aktem i z prośbą o wynagrodzenie stałe tj. 81,5 %

Ja się tylko przyczepię tego 1 zdania - u mnie dwukrotnie L4 skończyło się przed porodem. I macierzyńskim zaczynałam te kilka dni wcześniej bo nie chciało mi się biegać za jakimś lekarzem który by mi je wstecznie wystawił.
Zwolnienie lekarskie nie jest z automatu do dnia w którym się urodziło tylko do tego do którego zostało wystawione
 
Ja się tylko przyczepię tego 1 zdania - u mnie dwukrotnie L4 skończyło się przed porodem. I macierzyńskim zaczynałam te kilka dni wcześniej bo nie chciało mi się biegać za jakimś lekarzem który by mi je wstecznie wystawił.
Zwolnienie lekarskie nie jest z automatu do dnia w którym się urodziło tylko do tego do którego zostało wystawione
Prawda, jeżeli l4 nie sięga porodu to nie będzie przerwane narodzinami tylko zakonczy sie tak jak wpisał lekarz. Ja tego właśnie pilnowalalm i mialam l4 ponad planowany termin porodu. Urodzilam szybciej i w tym dniu l4 sie skończyło
 
Prawda, jeżeli l4 nie sięga porodu to nie będzie przerwane narodzinami tylko zakonczy sie tak jak wpisał lekarz. Ja tego właśnie pilnowalalm i mialam l4 ponad planowany termin porodu. Urodzilam szybciej i w tym dniu l4 sie skończyło

Ja miałam tak, że z miesiąca na miesiąc i dwa razy nie starczyło... Ale luzik dla mnie bo i tak byłam z dziećmi dłużej w domu niż rok 🙂
 
reklama
reklama
Do góry