reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌞 Upalny lipiec mamy, wakacje zaczynamy i dwie kreski wysikamy 🤰

Ja mam 1/2 dawki Accofilu co 72H. Mimo naszej zawiłości problemu to dostałam Accofil ze względu na wywiad i badania. I mimo tego, że ja w ciąże zachodzę i to bardzo szybko, bo 1-2 cykle. U mnie dr Sydor widzi większa konieczność accofilu niż heparyny. I jak cytuje "Biorąc Accofil to tak jakby Pani posadziła drzewo z już rozrośniętymi korzeniami." W kontekście zagnieżdżenia i formowania łożyska.
A wytyczne mam takie same jak Ty. Przeraża mnie ta kontrola morfologii.
Tak fakt, ta kontrola morfo to trochę zachodu niestety, ale konieczność . U mnie heparyna jest równie ważna i w dużej dawce ze względu na V Leidena, dawkę mam też dostosowaną do masy ciała. Oby nam wkońcu wypaliło i te wszelkie niedogodności nie były przeszkodą nie do przeskoczenia 🤞🤞
 
reklama
Ja mam 1/2 dawki Accofilu co 72H. Mimo naszej zawiłości problemu to dostałam Accofil ze względu na wywiad i badania. I mimo tego, że ja w ciąże zachodzę i to bardzo szybko, bo 1-2 cykle. U mnie dr Sydor widzi większa konieczność accofilu niż heparyny. I jak cytuje "Biorąc Accofil to tak jakby Pani posadziła drzewo z już rozrośniętymi korzeniami." W kontekście zagnieżdżenia i formowania łożyska.
A wytyczne mam takie same jak Ty. Przeraża mnie ta kontrola morfologii.
A Ty dostałaś Accofil z refundacją?
 
Wiesz co, odnośnie tego progesteronu o którym mówiła żeby suplementować to przyjęłam jako fakt i nie przyszło mi do głowy, żeby o to dopytywać, a mówiła o nim w kontekście poprawnego zagnieżdżania nie pytając o wynik mojego naturalnego ( sama jej powiedziałam, że 10 z haczykiem naogół) jednak co rozmowa telefoniczna to nie na żywo a i tak dopiero po wiele rzeczy więcej chciałoby się dopytywać. Chciała przekazać mi jak najwięcej informacji i o jak najwięcej kwestii o Nas wypytać, był to szczegółowy wywiad. Mówiła o tym, że to ważne żeby nie doszło do wczesnego poronienia, żeby zagnieżdżenie było prawidłowe. Accofil mam brać w dzień owulacji jednorazowo całą ampułkę, a po ewentualnym pozytywie 1/3 dawki co 2 dzień. Wkleje wytyczne poniżej.
A przypomnisz mi : Czy Ty dostałaś od immuno zalecenie Accofilu, mimo że udaje się zachodzić w ciąże? Pani dr wspominała, że jak nie ma innych utrudnień u pary to jest jakiś tam odsetek z kirem AA gdzie udaje się bez leków uzyskać i utrzymać ciąże, ale w większości jej przypadków potrzebne jest wsparcie. Ja ją tak zrozumiałam, ale niestety jakość połączenia była wtedy taka sobie, więc też nie wiem na ile dobrze odczytałam jej słowa.
Dzięki wielkie, że podzieliłaś się z nami tymi informacjami.
 
Tak fakt, ta kontrola morfo to trochę zachodu niestety, ale konieczność . U mnie heparyna jest równie ważna i w dużej dawce ze względu na V Leidena, dawkę mam też dostosowaną do masy ciała. Oby nam wkońcu wypaliło i te wszelkie niedogodności nie były przeszkodą nie do przeskoczenia 🤞🤞
A napiszesz jakie badania jej pokazałaś?
Bo mi Malin.owski dal chyba max.. I może tego nie trzeba wszystkiego
Zobacz proszę czy te z tych co mam zaznaczone to miałaś wszystkie? Trombo, kiry I hlca już mam
1000038118.jpg
 
A napiszesz jakie badania jej pokazałaś?
Bo mi Malin.owski dal chyba max.. I może tego nie trzeba wszystkiego
Zobacz proszę czy te z tych co mam zaznaczone to miałaś wszystkie? Trombo, kiry I hlca już mam Zobacz załącznik 1646353
Ja pokazywałam tylko genetyczne Kir I Hlac, dodatkowo pakiet na trombofilie i zbierała ode mnie wywiad, pytała o przypadłości. Ja narazie nie wchodziłam w te badania immunologiczne, która masz zaznaczone. Miałam jedynie ASA i wyszły mi negatywne . Mogę zdecydować się na rozrzerzenie diagnostyki immunologicznej, jeśli leczenie nie przyniesie rezultatów i wtedy dostanę listę badań do wykonania.

Sporo tych badań masz zaleconych, nie pomogę co do tego czy coś z nich można wykluczyć, ale skoro to wskazał jeden z bardziej znanych immuno poznając Twój przypadek, to pewnie trzeba wykonać je wszystkie . A ceny wiadomo do niskich nie należą. Ehhh. Ile to pieniędzy i nerwów się natraci na starania 🫤
 
Jestem dziś 17/18dpo, a to jest testowanie z 30 czerwca, które olałam, bo wyjechałam na wakacje. 🙈 Nie wiem czy iść na bete dziś i w pon, ale będą 3 dni, czy jutro i w poniedziałek. Chyba jutro.
Dopiero zobaczyłam! Gratulacjeee🤩
I nie trzeba się wpatrywać😁, tłuste krechy o becie pewnie za niedługo doczytam😊
 
reklama
Tak, drożność w środę, ale do tego nie wymagali wirusówki. Pytam pod kątem IUI, bo do tego już muszę je wszystkie zrobić i te, które wymieniłam, są właśnie w ten sposób opisane tam, gdzie będę iść na pobranie. Więc, z tego co piszecie, powinnam zrobić albo ten HIV DUO, albo HIV 1/2 🤔
Kciuki za jutro 🤞🤞 będzie dobrze💪
Stresik jest?
 
Do góry