reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza

mama2006 to super, że dzidzia rośnie i wszystko ok, ja też chudnę i na razie już 5 kg w dół. Lekarz na poprzedniej wizycie powiedział, że jak tak dalej będzie to musi jakieś dodatkowe badania zlecić. Ostatnią wizytę miałam 21 lipca, więc zobaczymy co 18 wskaże waga.

Mi lekarz wstępnie płeć określił w 13 tyg, ale oczywiście nie na 100%, zobaczymy czy potwierdzi na najbliższej wizycie :)

Angelika - a co Ci "wywróżył" ? Bo ja miałam USG w 13 tyg. 3 dniu i wstępnie powiedział że dziewczynka ale na tym etapie to jak wróżenie z fusów, właśnie :-). Następne USG mam 1 września, będę wtedy w 18 tygodniu więc już chyba w miarę pewne powinny być informacje.
 
reklama
laski byłam dziś u gina z przychodni, na nfz, bo wczoraj zadzwoniła kadrowa z pracy, że koniecznie muszę zaświadczenie o ciąży przynieść. Już jej mówiłam, że będę na wizycie 16 sierpnia to wezmę takowe i zawiozę do pracy... Ale nie, ona chce wcześniej, bo może być już za późno i się rozłączyła. Nie wiedziałam o co jej chodziło, że za późno więc zapisałam się do mojej przychodni na nfz do gina bo mój, co chodzę prywatnie jest do 16 sierpnia na urlopie:/

słuchajcie jaka jazda, jestem w 13 tyg ciąży, ten na nfz założył mi kartę ciąży, ja w 7 miesiącu byłam w szpitalu, bo było zagrożenie poronieniem,i jak wychodziłam to dostałam z wypisem wyniki badań, to on sobie przepisał te wyniki do karty, jakby były jego heh i nagle się kapnął, że te wyniki są sprzed miesiąca, i lepiej jednak powtórzyć. Genialny pomysł ;p Więc dał skierowanie na morfologię, glukozę i toksoplazmozę (1 wskaźnik), na mocz nie chciał dać, bo mówił, że wszystko dobrze. Na hormon tarczycy też nie chciał dać, bo za darmo to tylko od internisty - prawda to czy nie? I USG nie chciał mi zrobić, bo było robione w szpitalu... porażkaaa trafiłam na jakiegoś murmona normlanie:/ O USG na wady genetyczne nie wspomnę, że nie ma co liczyć... Dobrze, że chodzę prywatnie do innego, czuję się szczerze mówiąc bezpieczniej.. słono to kosztuje, ale jesli ja bym miała rzeczywiście robione usg tylko 3 razy w ciąży, to bym ciągle w strachu żyła ... wiem, że kiedyś nie było inaczej, ale kiedyś nie było innej po prostu możliwości.
 
Helo! :)

No i ja jestem po wizytach u lekarzy. 1 sierpnia mialam USG genetyczne a wczoraj mialam wizyte u genetyka, u ktorego moglam odebrac i obgadac wyniki Pappa i testu potrojnego. Wszystko jest OK :tak: ufff, co za ulga...
Wg USG dzidzia jest wieksza o tydzien niz wg daty OM (czyli termin porodu przesunal sie na 7 luty 2012) Tydzien temu ufoludek mial 6,5 cm, akcja serca 164 ud/min, przeziernosc karkowa 1,8 mm.
Skierowanie na kolejne USG prenatalne dopiero w 22 tc.
Na szczescie na kazdej wizycie u mojej gin mam robione USG (czyli co miesiac); inaczej do 22 tc bym nie wytrzymala ;)
 
Asik mi lekarz powiedział, że prawdopodobnie chłopczyk, bo ma "klamkę między nogami" ale zaznaczył, że może to być po prostu większa łechtaczka. to był dokładnie 12 tydz 4 dzień. Jednak mi wydaje się, że jak już zauważy coś, co wróży chłopca to jest to bardziej prawdopodobne niż przy dziewczynce, gdzie może lekarzowi coś umknąć lub trochę później się ujawnić. Teraz będę na wizycie w 17 tygodniu, więc mam nadzieję już na pewny wynik :)
 
Dziewczyny powiedzcie mi jak to jest z biciem serduszka u Naszych maleństw. Mojemu smykowi biło wczoraj 146/min - jak Was czytam to wydaje mi się, że coś mało... a 2 tyg. temu 162/min i zaczynam się martwić. Ostatnio mama mi powiedziała, że jak byłam noworodkiem miałam problemy z serduszkiem i obawiam się aby moja kruszynka tego nie miała... jejciu już mam jakieś schizy :wściekła/y:
 
mama sadze, ze wszytko ok :) z ciekawosci zerknelam w moja karte ciazy mam tylko wpisy z 8.07 i 29.07 :-) przy pierwszej dacie wpis ,,tetno plodu - widoczne'' przy drugiej 148/min :-) ginka mowila, ze jest wszytko ok :-)
 
dziewczyny, a jak miałyście badane tętno dzidziusia? doppler? czy jakoś inaczej? bo ja już miałam 3 wizyty i jeszcze nie miałam badanego tętna. Lekarz ostatnio mi coś wspomniał, że w pierwszym trymestrze nie bada jakimś urządzeniem,bo jest to wysyłany zbyt mocny sygnał w kierunku małego dziecka. Też bym chciała wiedzieć jakie jest tętno i na najbliższej wizycie na pewno się o to upomnę, tylko w jaki sposób to badanie jest wykonywane?
 
to dziwne czemu mi do tej pory nie zrobił... hmm na każdej wizycie miałam bardzo dokładne USG, ostatnio trwało chyba ze 45 min. Na najbliższej wizycie zapytam. Dzięki
 
reklama
Kochana, a moze o tym nawet nie wiesz, moze Ci nie mowi, mi tez nie mowila ile wynosi tetno, teraz przeczytalam w karcie ciazy :-) na genetycznym na pewno zbadal tetno plodu
 
Do góry