reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza

Maz racje inetrnet potrafi namieszac w głowie...ale co zrobić, bez niego sie nie da...Juz sobie nie wkrecam, czekam dzielnie na wyniki i zobaczymy...wszystkie badania poszły dobrze wiec w sumie czemu ma byc zle...MUSI BYĆ DOBRZE!!!
 
reklama
o własnie i to jest pozytywne nastawienie.
przecież sama wiesz, że nie masz sie czym martwić. USG było prawidłowe, wiec co ma byc nie tak? nie ma takiej opcji
 
Witajcie. Dzisiaj byłam na wizycie, moje wyniki są bardzo dobre ale chudnę - waga dzisiaj pokazała 69,50 lekarz zlecił mi badanie na tarczycę. Nie zrobił mi USG przezierności karkowej ponieważ w mojej przychodni nie wykonują tego badania - nieźle się wkurzyłam. Zrobił mi zwykłe USG i spojrzał mimo to na tą przezierność - powiedział, że jego zdaniem jest wszystko ok ;-) Skarbek ma już 7,54 cm, czyli zgodnie z OM :-) Według USG jestem w 13 tyg i 4 dni. Co do płci powiedział, że on rozpoznać nie umie.

Mój gin powiedział, że ten lekarz za 80zł wprowadził mnie w błąd - bo w tym czasie co robił mi USG mógł mi zmierzyć przezierność :/ Maleństwo 2 tygodnie temu miała tylko 5,74cm. Więcej tam nie pójdę, dziad - zrobił zwykłe USG. ODRADZAM więc WAM już teraz.

Co do chudnięcia rozmawiałam z koleżanką, która też jest w ciąży (ale z bliźniakami) i doszłyśmy do wniosku, że to co ja jem - to maleństwo zjadało dlatego tak ślicznie rośnie :-) Kumpelka je bardzo mało, a przytyła już 3kg. A jesteśmy w tym samym tygodniu ciąży. Jak widać każda z Nas ma inaczej.

Kolejna wizyta 29.08.2011r.

Zdjęcie maleństwa wstawię w odpowiednim wątku ;-)
 
mama no wlasnie roznie to bywa :-) ja schudlam i przytylam takze jestem na zero poki co, a zaczynamy II trymestr :-) ale wydaje mi sie, ze to przez to, ze nie mam smaka na nic tlustego, smazonego, na takie kaloryczne potrawy :-)
kurcze a ja mialam nadzieje, ze w piatek lekarz bedzie mogl cos powiedziec na temat plci :-p tak bardzo bym juz chciala wiedziec :tak:ale pewnie powie mi tak jak Tobie ;-)i niesttey kolejna wizyta dopiero ok 9 wrzesnia, bo moja ginka idzie na urlop :-(
 
maron - to zależy od lekarza, mój nie umie oceniać płci dziecka na tym etapie. Powiedział mi to szczerze ;-) ja nadal obstawiam przy swoim - więc na początku października się dowiem, kto mieszka pod serduszkiem :-)
 
poroniona też miałam wydłuzone cykle. Co prawda ja poczęłam w 24 dniu cyklu ale OM też podałam zgodnie z wiekiem ciąży a nie rzeczywistą, bo to tylko lekarzom stwarza problemy. W poprzedniej ciąży urodziłam 15 dni po wyliczonym terminie, który powinien byc conajmniej tydzień później ustalony, ale niestety większość lekarzy nie dopuszcza do siebie mysli że nie każdy okres trwa 28 dni.

AsikB chyba wszystkie maluchy ożywiają sie pod wieczór kiedy mamusia już zmęczona;) gratuluje córci - tez bym chciała już wiedzieć:)

mojej gince nie spodobały się moje wyniki badań więc zleciła mi przeciwciała TPO i TG, prócz tego grupe krwi i przeciwciała Rh bo nie pamiętam czy mam ARh+ czy ARh-.
Miała któraś z Was te TPO i TG bo nawet nie wiem na co to sie robi? Na moje oko wszystkie wyniki były w normie... hmmmm

ja mam TSH, FT4 w normie ale wyszły mi przekroczone przeciwciała tarczycowe ATPO co łącznie z obrazem USG tarczycy wskazuje na przewlekłe zapalenie tarczycy Hashimoto. A miałaś robione USG tarczycy ?
 
Witajcie. Dzisiaj byłam na wizycie, moje wyniki są bardzo dobre ale chudnę - waga dzisiaj pokazała 69,50 lekarz zlecił mi badanie na tarczycę. Nie zrobił mi USG przezierności karkowej ponieważ w mojej przychodni nie wykonują tego badania - nieźle się wkurzyłam. Zrobił mi zwykłe USG i spojrzał mimo to na tą przezierność - powiedział, że jego zdaniem jest wszystko ok ;-) Skarbek ma już 7,54 cm, czyli zgodnie z OM :-) Według USG jestem w 13 tyg i 4 dni. Co do płci powiedział, że on rozpoznać nie umie.

Mój gin powiedział, że ten lekarz za 80zł wprowadził mnie w błąd - bo w tym czasie co robił mi USG mógł mi zmierzyć przezierność :/ Maleństwo 2 tygodnie temu miała tylko 5,74cm. Więcej tam nie pójdę, dziad - zrobił zwykłe USG. ODRADZAM więc WAM już teraz.

Co do chudnięcia rozmawiałam z koleżanką, która też jest w ciąży (ale z bliźniakami) i doszłyśmy do wniosku, że to co ja jem - to maleństwo zjadało dlatego tak ślicznie rośnie :-) Kumpelka je bardzo mało, a przytyła już 3kg. A jesteśmy w tym samym tygodniu ciąży. Jak widać każda z Nas ma inaczej.

Kolejna wizyta 29.08.2011r.

Zdjęcie maleństwa wstawię w odpowiednim wątku ;-)

świetne wieści z wizyty !. Oby tak dalej. Ja może nie chudnę ale stoję z wagą w miejscu. Pamiętam jak przy córce ruszyłam z wagą dopiero w 5/6 miesiącu, lekarz się niepokoił ale zawsze po "oględzinach" i USG się uspokajał bo wszystko było w porządku. Potem oczywiście ruszyłam z kopyta z kg i do końca ciąży przybrałam 18 kg więc tym razem wcale się nie martwię brakiem przyrostu wagi :-)
 
reklama
mama2006 to super, że dzidzia rośnie i wszystko ok, ja też chudnę i na razie już 5 kg w dół. Lekarz na poprzedniej wizycie powiedział, że jak tak dalej będzie to musi jakieś dodatkowe badania zlecić. Ostatnią wizytę miałam 21 lipca, więc zobaczymy co 18 wskaże waga.

Mi lekarz wstępnie płeć określił w 13 tyg, ale oczywiście nie na 100%, zobaczymy czy potwierdzi na najbliższej wizycie :)
 
Do góry