reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala!

dziewczyny tak naprawdę to najlepsze na gojenie sie rozciecia na kroczu jest mycie najlepiej zwyklą wodą i jak najczęstsze wietrzenie. Tak, po prostu wietrzenie. Kładziemy się na łozeczku, pod pupcię wkładka nóżki zginami w kolankach i leżymy w pupcią na wierzchu. Oczywiscie najlepiej wcześniej nie umawiać sie z nikim w gosci bo by sie zdziwili gdyby zobaczyli na powitanie gołą pupcię poporodowa ;) Tak nam radzili lekarze w szpitalu.
 
reklama
aaaa wlasnie co do powietrza to własnie na szkole rodzenia polozna mowila o tym ze mozemy na oddzial zabrac ze sobą suszarke :) jej cieple powietrze ale niezbyt silne tez powoduje szybsze gojenie,byle nie zablisko co zeby sie nie poparzyc hehehe :)
 
mycha12 pisze:
Renee o jaki irygator ci chodzi bo nie jarzę :p ::) a czy te Tantum Rosa można to stosować w ciąży?

Mycha, tym Tantum Rosa można sobie robić płukanki pochwy, no ale żeby wypłukać pochwę to musisz mieć irygator, taki pojemniczek harmonijka z długą wąską końcówką, którą wkładasz do pochwy i zgniatając harmonijkę :laugh: wpompowujesz sobie roztwór Tantum Rosa.Jeśli miałaś robione USG waginalne na początku ciąży, to irygator ma mniej więcej taką końcówkę, jak ta służąca do tego badania. :) I ten irygator też się nazywa Tantum Rosa ;), ale w ciąży żadnych płukań pochwy nie wolno robić. Ja dawno tego nie używałam bo, tak jak pisałam, na szczęście na razie mam spokój z grzybkami i innymi dolegliwościami dowcipnymi. ;D
 
z tego co wiem to irygacji po porodzie nie robi się tylko przemywa rankę z zewnątrz.Saszetkę z tatntum rosa rozpuszczamy w wodzie przegotowanej i przemywamy taki roztworem tylko z zewnątrz, co ułatwia gojenie. Dla wygody można się zaopatrzyć w jakiś mały pojeminiczek z atomizerem (coś w stylu zraszaczy do kwiatków w wersji mini) - czasem po kosmetykach zostają takie pojemniczki , np. po mgiełce do twarzy. Można wtedy sobie nalać tantum rosa do środka i psikać tam gdzie trzeba.
 
Tak Thea, wiem, ale Mycha pytała do czego jeszcze stosowałam Tantum Rosa. Ranę po naciętym kroczu, to wiadomo, że przemywamy. ;) ;D
 
ja tak na wszelki wypadek napisałam, a że dopiero po 21 wpadłam do domu to nawet nie miałam czasu poczytać, a dzisiaj widzę, że się dziewczyny mocno rozpisały :)
 
reklama
Do góry