reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

To co "kochamy", czyli zakupy :)

magda gratuluję zakupu wózka, na mieście widziałam, że takie z miękką gondolą są bardzo popularne
a ja dzisiaj mam zamiar wyprać poszycie z wózka Gosiowego... jak mi się nie chce, blee...
na plus zaliczam, że myślałam, że już mi się ten wózek nie podoba (mam jedo bartatinę) i planowałam jak najszybciej przeskoczyć do składanej spacerówki, ale jak już go zmontowałam, to z chęcią bym sobie powoziła:-D ech, te hormony:-D

Felidae ty nie odkładaj pieniażków na mleczko, tylko lepiej własną mleczarnię uruchamiaj:-D



a ja teraz dumam, czy nie kupić jakiegoś lusterka samochodowego do obserwacji maluszka. Miał ktoś takie?
My często wyjeżdżamy na weekend (chociaż przy dwójce to już będzie wyzwanie:sorry2:) Wcześniej siadałam z tyłu z Gosią, a teraz przy 2 fotelikach będzie za ciasno, a nawet jakby się dąło przypiąć kołyskę po środku, to ja i tak już wygodniejsza sie zrobiłam i chyba nie będę się tak trzęsła nad drugim dzieckiem. Wolałabym lusterko i obserwację dziecka z przedniego siedzenia.

Myślałam o czymś tego typu:
i-fisher-price-lusterko-samochodowe-comfort-ocean-wonders-50407.jpg
631_39344.jpg
fisher-price-lusterko-samochodowe-m-iext12762846.jpg
 

Załączniki

  • i-fisher-price-lusterko-samochodowe-comfort-ocean-wonders-50407.jpg
    i-fisher-price-lusterko-samochodowe-comfort-ocean-wonders-50407.jpg
    13,6 KB · Wyświetleń: 62
  • 631_39344.jpg
    631_39344.jpg
    16,4 KB · Wyświetleń: 77
  • fisher-price-lusterko-samochodowe-m-iext12762846.jpg
    fisher-price-lusterko-samochodowe-m-iext12762846.jpg
    14,8 KB · Wyświetleń: 70
reklama
Pscółka w tą stronę zawsze coś wybierze. Doda jakiś różowy element i będzie dobrze. Gorzej chłopca ubrać w ciuszki po dziewczynce.
 
Ha ha, no w sumie racja:-D

Nef - fajny patent z tym lusterkiem, ale nie wiem czy nie wolałabym mieć dzieciaka na wyciągnięcie ręki. A starsza nie może na przodzie siedzieć?
 
pscółka można na przodzie wozić dziecko, ale jak się poduszkę wyłączy, bo poducha z takim impetem się otwiera, że może zabić, uszkodzić albo udusić.... a ja elektronice nie wierzę... jaką mam gwarancję, że w trakcie wypadku, jak wszystko pierdyknie, to elektronika zadziała tak jak ma zadziałać:baffled:
 
Nef - wydaje mi się, że poduszka jest niebezpieczna dla fotelika dla niemowlaka umieszczanego tyłem, a starszak to już raczej przodem jeździ, ale oczywiście masz prawo mieć obawy. W niektórych samochodach jest ręczny przełącznik, niestety u nas także elektronicznie się to ustawia.
 
magda gratuluję zakupu wózka, na mieście widziałam, że takie z miękką gondolą są bardzo popularnea ja dzisiaj mam zamiar wyprać poszycie z wózka Gosiowego... jak mi się nie chce, blee...na plus zaliczam, że myślałam, że już mi się ten wózek nie podoba (mam jedo bartatinę) i planowałam jak najszybciej przeskoczyć do składanej spacerówki, ale jak już go zmontowałam, to z chęcią bym sobie powoziła:-D ech, te hormony:-DFelidae ty nie odkładaj pieniażków na mleczko, tylko lepiej własną mleczarnię uruchamiaj:-Da ja teraz dumam, czy nie kupić jakiegoś lusterka samochodowego do obserwacji maluszka. Miał ktoś takie?My często wyjeżdżamy na weekend (chociaż przy dwójce to już będzie wyzwanie:sorry2:) Wcześniej siadałam z tyłu z Gosią, a teraz przy 2 fotelikach będzie za ciasno, a nawet jakby się dąło przypiąć kołyskę po środku, to ja i tak już wygodniejsza sie zrobiłam i chyba nie będę się tak trzęsła nad drugim dzieckiem. Wolałabym lusterko i obserwację dziecka z przedniego siedzenia. Myślałam o czymś tego typu:Zobacz załącznik 547467Zobacz załącznik 547472Zobacz załącznik 547477
MY KUPILISMY małe prostokatne lustereczko na przednią szybe dodatkowe i widzimy co z córa sie z tylu dzieje tylko ze ona ma 4.5 roku a maluszek bedzie odwrocony do tylniej szyby wiec i tak musiałabys miec lusterko dodatkowe my mamy cosik takiego Dodatkowe lusterko wewnetrzne na PRZYSSAWKE (3096365975) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
Ostatnia edycja:
pscółka poduszka jest niebezpieczna ze względu na impet wyrzutu, dorosłemu też potrafi złamać nos, uszkodzić oko, mimo, że dorosły jest wyższy i ma wyżej twarz. A jak z tyłu będziesz przewozić luźne ciężkie przedmioty, które w czasie wypadku przywalą w Twój fotel od tyłu, to poduszka i pasy zmiażdżą ci organy wewnętrzne. Generalnie jakakolwiek niestandardowa pozycja pasażera (np. spanie z głowa opartą o drzwi lub pasy) może spowodować dodatkowe uszkodzenia przez pasy i poduszkę. Znam takie przypadki.
Czasami, paradoksalnie, życie ratują niezapięte pasy... to przy zderzeniu bocznym, też znam taki przypadek.


A tu o dzieciach i poduszce - do 12 roku życia możesz dziecko przewozić z przodu, ale tylko w foteliku i z wyłączoną poduszką.
PrawoDrogowe@NEWS - Ruch drogowy, transport, drogownictwo
 
aisak ja zawsze miałam Gosie po przekątnej, jak już była w większym foteliku, wtedy łatwo się odwrócić do dziecka... ale to oczywiście jak się jest pasażerem. Dla kierowcy to fajne takie dodatkowe lusterko:tak:
 
Nef - ja cos takiego jutro chce kupic. Nie chce wozic Antka z przodu. Raz, ze sie jeszcze przyzwyczai i nie bedzie chcial wrocic do tylu. Dwa to alasnie przez poduszke. U nas da sie wylaczy, ale to taka zabawa z tym. Najmniejszy fofelik mozna montowac na srodkowym miejscu z tylu. Ponoc jest to najbezpieczniejsze miejsce, jezeli sa trzypunktowe pasy. Ja jednak nie mam ochoty sie tam sciskac. Wiekszosc dzieci i tak podczas wlaczenia samochodu zasypia. U nas Antek spal jeszcze przed ruszeniem samochodem. Przeszlo mu dopiero kolo 8-9miesiaca. Nie widze, wiec sensu siedzenia z tylu. Z reszta ja Antka wozilam z tylu nawet gdy jechalam z nim sama.
 
reklama
smile ja jeszcze nie próbowałam przypiąć 2 fotelików z tyłu, ale wydaje mi się, że przez profilowanie tylnej kanapy, fotelik Gosi zajmuje więcej miejsca niż powinien i jeżeli kołyska byłaby na środku, to byłaby lekko przesunięta, co nie wydaje mi się bezpieczne. Ale nie mierzyłam, więc nie wiem na pewno - to tylko takie moje odczucie optyczne.

Mam natomiast straszną zagwostkę jak ja zimą będę dzieci rozbierać z kurtek w samochodzie?
 
Do góry