reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

To co "kochamy", czyli zakupy :)

Ja śpiochów nie kupuje. Mam kilka po Antku. Nie cierpiałam ich, więc teraz w razie czego skorzystam z tych co mam... A tak kupię tylko spodenki bawełniane i półśpiochy.

White - ja w szpitalu miałam tylko piżamy. Też nie cierpię koszul. Teraz kupiłam sobie dwie koszulę - takie jak te co Ci się spodobały u Nef.. ale to w razie gdyby coś się stało i miałabym cc. Wtedy pewnie koszula wygodniejsza. Jak będzie poród sn to pewnie będe śmigać w piżamach.
 
reklama
Teraz kupiłam sobie dwie koszulę - takie jak te co Ci się spodobały u Nef..

KOSZULA NOCNA BAWEŁNIANA w paski REGINA 208 # XL (2867898617) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

smile a jaki rozmiar wzięłaś? Tak, żeby z brzuchem się zmieścić?

ja myslę nad xl, bo taką mam z vienetty i po wymiarach wychodzi mi podobna wielkoscią.
Chciałabym się zmieścić z brzuchem, ale boję się, że w xl ten dekolt bedzie potężny.

Kupowałaś na all, czy sa gdzieś stacjonarnie we wro?
 
Nef - ja kupowałam koszule na wypadek cc. Normalnie noszę rozmiar xs/s. Teraz mam M. W ostatniej ciąży skończyłam na L, ale piżamy miałam rozm M i były w sam raz. Jak urodzę sn to będę chodzić w zwykłych piżamach. Wszystko kupiłam w rozmiarze M. Dwa tygodnie temu były na mnie Ok to pewnie i po porodzie będą dobre :p

A kupiłam takie o piżamy i koszule:

1. 100 % BAWEŁNA koszula ciażowa do karmienia M 38 (2847734293) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
2. Piżama dla kobiet w ciąży i karmiących M 38 (2837331113) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
3. 100 % BAWEŁNIANA koszula nocna do karmienia M 38 (2899368353) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
4. 100% BAWEŁNIANA rozpinana koszula do karmienia M38 (2900526260) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.


Wszystko u jednego sprzedawcy. Widzę, że ta koszula, którą wkleiłaś u niego tańsza jest. Jakościowo super... A z piżam jestem bardzo zadowolona. W jednej spodnie są wiązane na sznurek, więc gdybym miała przytyć ponad normę albo gdybym jakimś cudem była chudsza niż zakładam to i tak będą OK. Bluzki też są super do karmienia.

Aaa jedyny minus to długość tych koszul. Ja nie lubię sukienek itp, które zakrywają kolana. W planach mam podrzucić je do krawcowej żeby je skróciła o kilka centymetrów :p
 
White - ja w szpitalu miałam tylko piżamy. Też nie cierpię koszul. Teraz kupiłam sobie dwie koszulę - takie jak te co Ci się spodobały u Nef.. ale to w razie gdyby coś się stało i miałabym cc. Wtedy pewnie koszula wygodniejsza. Jak będzie poród sn to pewnie będe śmigać w piżamach.

ja chyba zrobie tak, ze do szpitala kupie sobie dwie koszule, a do domu dodatkowo pizamke. pizamke ewentualnie tez spakuje do szpitala i zobacze w czym mi bedzie wygodniej. bez doswiadczenia w rodzeniu to tak mi ciezko wyczuc :-)


dokladnie te same mam zamiar wziac ;) pierwsza granatowa, a druga niebieska ;) i chyba wlasnie tez M-ki. zawsze mialam rozmiar XS/S ale chyba na ten brzuch to M wezme w razie co:eek:


a mi sie wczoraj udalo w koncu pomierzyc biustonosze Alles i mam juz dwa typy do kupienia ;) choc najpierw teraz kupie chyba jeden, a z drugim sie wstrzymam blizej porodu i zobacze ile mi cyc jeszcze urosnie:-)
o takie mi wpadly w oko ;)
http://www.dlazmyslow.pl/grafika/foto/alles/zoom/alles-mama-naomi-zoom.jpg
http://image.ceneo.pl/data/products/15078950/i-biustonosz-alles-mama-eva.jpg

powiem Wam, ze pod wzgledem wygody i dopasowania to te z Mothercare nawet sie nie umywaja ;-)
 
white ja tez kupilam biustonsz alles, sa ladne i etsetyczne, nie rozumiem dlaczego bielizna ciazowa mialaby byc brzydsza...te z mothercare sa brzydkie i cene maja wygorowana. Z reszta wygladaja jak dla starych bab...:(

A w szpitalu...tez chce sie czuc ladnie...Nie mam zamiaru lezec w babcinej koszuli, wiem ze to najmniej wazne ale jesli ja sie bede dobrze czula sama ze soba wszystkim w okol bedzie latwiej. Ja do szpitala mam ladna koszulke chyba tez alles i jedna z victoria secret plus jedna taka gorsza na sam porod. Chce i mam zamiar czuc sie dobrze, ladnie i zadbanie, chocbym miala te rzeczy wszystkie wyrzucic. Doskonale cie wiec rozumiem:))))
 
Ostatnia edycja:
white ja tez kupilam biustonsz alles, sa ladne i etsetyczne, nie rozumiem dlaczego bielizna ciazowa mialaby byc brzydsza...te z mothercare sa brzydkie i cene maja wygorowana. Z reszta wygladaja jak dla starych bab...:(

ja wlasnie w tych mothercare czulam sie jak w namiotach :-D juz pomijajac to ze gniotly mnie te ramiaczka puszczone bokiem piersi... brrr.

zamowilam wlasnie Alles Mama Eva :-) Naomi poczeka blizej porodu :-)
jeszcze musze skombinowac jakies miekkie bezfiszbinowe, bo u mnie w szpitalu takich wymagaja... (na stronie szpitala, na liscie rzeczy do szpitala jest to wyraznie zaznaczone :eek:)
 
Ja staniki kupie jakoś bliżej porodu.. o ile w ogóle kupię, bo mam jeszcze po Antku.

Ja mam w sumie do szpitala 2 koszule i 4 piżamy :p... Z Antkiem spędziłam 10 dni w szpitalu i mąż nie wyrabiał z praniem piżam i wożeniem. A nie wiem czy to normalne, ale ja po porodzie się bardzo pociłam. Przez pierwsze 7 dni miałam wrażenie, że mi wiecznie gorąco i miałam ochotę zmieniać piżamy 5 razy dziennie. A rodziłam w grudniu i w szpitalu wcale ciepło nie było :eek:. Może to przez hormony. Teraz wolałam się zabezpieczyć gdyby znów jakaś żółtaczka nam się trafiła albo jakieś zapalenie płuc - pff pff.

Jeszcze szukam kapci :p. Osobiście nie posiadam, bo nie lubię. W domu chodzę w skarpetkach.. a wszystkie kapcie, które widzę kojarzą mi się z babciami. Nie ma nigdzie normalnych, eleganckich kapci, które by się nadawały do szpitala.

I jeszcze szlafrok - mam jeden taki gruby, długi. Nigdy więcej. Źle się w nim czułam. Teraz chyba kupię coś takiego:

1. http://allegro.pl/zmyslowy-lekki-szlafrok-z-frotty-podomka-s-m-i2909036727.html
2. http://allegro.pl/love-szlafrok-damski-super-lekki-podomka-s-m-i2865088325.html

Patrze na to żeby był krótki i w miarę cienki.
 
Ostatnia edycja:
Jeszcze szukam kapci :p. Osobiście nie posiadam, bo nie lubię. W domu chodzę w skarpetkach.. a wszystkie kapcie, które widzę kojarzą mi się z babciami. Nie ma nigdzie normalnych, eleganckich kapci, które by się nadawały do szpitala.

o wlasnie, na liscie mojego szpitala sa i kapcie i klapki pod prysznic. ale ja szczerze mowiac kapci nie posiadam, bo po mieszkaniu zasuwam w decathlonowych klapko-japonkach:-) i tak sie zastanawiam czy to taka koniecznosc z tymi kapciami :eek:
 
smile to pocenie sie też pamiętam, tzn. jak młoda zaczynała beczeć, to ja się robiłam mokra jak mysz... miałam to długo po porodzie... ot taki los mamy:-D nawet teraz jak robi sceny w miejscu publicznym, robi mi się zaraz gorąco:tak:

ale na poczatku to pewnie hormony i nadmiar wody w organizmie. Ja na końcu ciąży miałam duże opuchlizny, nogi jak słonica, a wszystko zeszło w ciągu 3-4 dni i aż mi było dziwnie jakie szczupłe kostki u stóp mam:-D


a co do szlafroka - niezbędny był mi gruby do porodu, bo mimo wyjatkowo upalnego lata miałam mega dreszcze, aż szczękałam zębami... a po porodzie słuzył mi do zapchania szczeliny miedzy łózkiem szpitalnym, a ścianą;-)

white mam te same modele upatrzone, z poprzednich został mi mama cubana w super stanie i mama bianca (ale mniej wygodny) za to mama new się bardzo zmechlacił
wtedy nosiłam chyba 75E i spróbuję w ciemno na all te same rozmiary
 
reklama
a mi sie wczoraj udalo w koncu pomierzyc biustonosze Alles i mam juz dwa typy do kupienia ;)
Whitepowiedz mi gdzie Ci się udało pomierzyć biustonosze Alles? Gdzieś w Krakowie? Straaasznie mi się podobają ale chciałabym je jeszcze "pomacać" przed kupieniem, ewentualnie upewnić się co do rozmiarówki.

Czy któraś z was używała pasa poporodowego? Jeżeli tak to jakiego - wciąganego czy zapinanego (zapinanego na haftki czy na rzep)?
Ja w ogóle nie używałam, ale teraz zastanawiam się nad zakupem takiego cuda. Jak ewentualnie dobierałyście rozmiar?

I jeszcze pytanie; czy któraś z was używała takich silikonowych nakładek/kapturków na piersi do karmienia? Ja miałam takie z aventu, bo doradziły mi je położne w szpitalu i w sumie nie wypróbowałam innych, ale może macie jakieś doświadczenie które lepsze/gorsze?
 
Do góry