reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

terminy i wyniki badań/USG

liwus jeżeli masz cukrzyce ciążowa to współczuje i to bardzo...przerabiałam ja w pierwszej ciąży tylko że mi wyszła okolo 27tc.

a dzidzia widze ładnie rośnie moja w 13tc miała 6,75mm a Twoja widze długa :-)
 
reklama
liwus piękna dzidzia:-)a czemu oksy nie można Ci podać w razie jak by trzeba było?

Nie można bo podobno po przebytej cesarce , blizna która jest i macica podobno i inne narządy nie reagują na oksy. Mimo że w tym szpitalu co będę rodzić znieczulenie jest darmowe to też się nie podaje kobietom po przebytej już cesarce. No a wizja porodu bez znieczulenia i być może zakończona jak poprzednio czyli po 24h bóli cc spowodowaną zagrażającą zamartwicą płodu to ja chyba nie dam rady...:-(

Lili dziecko spore jak to pani doktor stwierdziła :-) Ale zdrowe i to najważniejsze . Przez 30 minut robiła to USG a dzieciaczek ciągle spał i nie miał zamiaru się obudzić :-) Wszystkie parametry dobre są a widok takich małych stópek i małych nóżek - rewelacja.
Pytałam się też o jej opinię na temat USG 3D powiedziała że pod kątem medycznym to tylko mogą wykryć wady twarzoczaszki bo wszystkie inne są widoczne na 2D , także 3D to głównie przyjemność na oka rodziców i miła pamiątka.

Mam nadzieję że mi ta cukrzyca ciążowa nie wyjdzie. Na razie zrobię po leczeniu furaginem (bodajże) badanie i zobaczymy co tam wyjdzie albo i nie..
 
Ostatnia edycja:
a dzidzia widze ładnie rośnie moja w 13tc miała 6,75mm a Twoja widze długa :-)

co ja mam powiedzieć, jak moje w połowie 13tc ponad 9 cm miało :szok:

Liwuś, najważniejsze, że zdrowe, prawda? :) I zdrowia Tobie życzę, ja odbieram jutro wyniki moczu i krwi, mam nadzieję, że nie będzie tam większych odchyleń od normy.
 
liwia tyko się nie martw na zapas, najważniejsza jest dzidzia a że zdrowa to trzeba się cieszyć:)
ja czekam na piątek i się doczekać nie mogę:p
 
Liwus ja tez trzymam kciuki aby to jednak nie byla cukrzyca....bedzie ok.....z moczem w zeszlej ciazy tez mialam problemy czesto ód samego poczatku, teraz jak narazie ok ale nie zapeszam

wczoraj bylam u gina dzidzia strasznie ruchliwa, ciagle wymachiwala raczkami i nozkami, wszystko w jak najlepszym pozadku, 150g juz wazy, no i prawodpodobnie chlopczyk choc lekarz nie byl calkiem pewny wiec moze za 3 tygodnie bede wiedziec na 100%

 

Załączniki

  • DZIDZIA 019.jpg
    DZIDZIA 019.jpg
    17,3 KB · Wyświetleń: 36
Właśnie odebrałam wyniki: siuśki w normie, tsh też, toxo nie ma, tylko we krwi za mało erytrocytów, hemoglobiny i hematokrytów. Co prawda mało brakuje do min normy, ale jednak jest poniżej... Ide szukać co to znaczy, chyba że któraś z Was wie?


O już wiem: anemia:/
 
Ostatnia edycja:
Heh :) ja czekam na wizytę w czwartek na 15:15 i nie mogę się doczekać chciałabym poznać płeć i wiedzieć że wszystko ok z maleństwem ( powoli czuje ruchy wie mam nadzieje że się nie mylę)
 
4Madlen-ja też walcze z anemią amyślałam że w tej ciąży obejdzie sie bez a cholera sie przyplatała więc zażywam żelazo witaminy i czekam na poprawe dodatkowo mam jakieś dziwne upławy więc dał mi nystatyne przeciwgrzybiczną na wszelki wypadek i czekamy na wyniki cytologii we wtorek mam iść na wizyte dzine że tak szybko jak zazwyczaj co miesiąc kazał mi przychodzić a teraz 2 tyg ale może ze względu na tą cytologie,wizytującym życze powodzenia:-):-)
 
reklama
tylko we krwi za mało erytrocytów, hemoglobiny i hematokrytów. Co prawda mało brakuje do min normy, ale jednak jest poniżej

O już wiem: anemia:/

U mnie hemoglobinka piękna, a erytrocytów 3,7 (norma od 4) i hematokrytów 35,4 (norma od 36). A więc chyba razem pojedziemy na żelazie ;) Radomska telepatia działa :p
 
Do góry