reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

terminy i wyniki badań/USG

Grudnióweczki, a nie wiecie przypadkiem jaka jest norma na leukocyty we krwi w ciąży? Odebrałam dziś wyniki i mam 15.8 tys., a gdzieś wyczytałam, że dopuszczalne jest 15 tys. Poza tym reszta ok. No i czuję się świetnie i na pewno nic się nie dzieje od zębów.

Vivienne- jakie ładne zrobiłaś zestawienie zdjęć usg :-)
 
reklama
Za Badania krwi w ciąży - Zdrowie w ciąży - Ciąża i poród - BabyOnline.pl
"Leukocyty, krwinki białe (L, WBC) – 10-15 tys./mikrolitr
W czasie ciąży jest ich więcej. Wynik ponad normę towarzyszy infekcjom, uszkodzeniom tkanek, a poniżej jej – chorobom hematologicznym."

U mnie na karcie wyników są podane normy do każdej wartości z uwzględnieniem wieku i płci pacjenta, ale leukocyty mam w jakiejś innej jednostce, bo wskazali normy 4-10 a mój wynik to 8,6.

Aha, i wydaje mi się, że nie jest to dużo przekroczona norma... ja bym się nie martwiła do czasu konsultacji z lekarzem ;)

Kabeska, dzięki :) Wysyłałam takie też do rodziców, bo oni daleko a chcą być na bieżąco, więc mają chociaż tyle ;)
 
Ostatnia edycja:
Hej!!!
Ja po wczorajszej wizycie... i tak mi dziwnie...
rośnie mi ciśnienie... mam mierzyć. Dla mnie normalne to 90-100/60-70... od kilku dni mam 120 i mi głowa pęka...do tego puchnę... Mam zmienić dietę... zero tłuszczów, soli i węglowodanów - bez chlebka, kaszy, kartofelka czy ryżu... tylko warzywka, chude mięsko i rybvka i to najlepiej z pary:baffled:
Zaczyna się jazda z poprzedniej ciązy
 
Ojoj, Ciril, współczuję :sorry: Jak trzeba, to trzeba, co zrobić. Nasz organizm różnie reaguje na ten pędzący super expres w naszym ciele. Nie załamuj się, jeszcze "tylko" 6 m-cy ;-)
 
Cirill- współczuję, ale na szczęście jest lato i pyszne warzywa.Więc dasz radę. A do grudnia szybko zleci.
 
Byłam no i tak :
wg USG dzidzia ma 13tyg i 4 dni . Termin wyliczony jest co prawda na 29.12 ale +/- 2 dni wcześniej może być.
Ponadto długość to 7,5 cm , fałd i przegroda w normie. Dziecko śpioch niesamowity bo pani dr przez 10 min szturała żeby zmieniło pozycję:happy2: Nie udało się jeszcze dojrzeć czy to córa czy syn , także ciągle trzymam kciuki za córę :happy2:

Poza tym z odebranych wyników okazało się że mam glukozę i białko w moczu :-( i być może mam cukrzyce ciążową. Dostałam receptę na tabletki na "to coś " w moczu potem mam zrobić badanie moczu i przyjść z wynikami .Mam też zrobić WR i morfologię.

Jeśli chodzi o poród to dowiedziałam się że jako to będzie mój to drugi poród to przy sn nie dostanę ani znieczulenia ani oksy więc 100% siła natury. W 33tc dostanę skierowanie do pani psycholog z którą mam sobie porozmawiać i wtedy u niej zdecyduje ostatecznie jeśli będę chciała cc i pani psycholog przytaknie to wtedy cesarkę będę miała ok.21.12.2012. Trochę mnie tym wszystkim zmartwiła bo chciałam spróbować sn ale jak to pani doktor stwierdziła : "my jako personel medyczny w Pani przypadku przy porodzie naturalnym możemy tylko kibicować, nie dostanie pani ani oksy ani znieczulenia bo jest to kwestia dyskusyjna".
Także niestety chyba się zdecyduje na cc chociaż do 33tc jeszcze trochę czasu na zastanowienie mam:-)
 
Liwuś mam ndzieje ze to jednak nie bedzie cukrzyca ciążowa podobno co 4 kobieta w ciązy w któryś miesiącu ma białko w moczu trzymam za ciebiue kciuki a co do porodu to wybierzesz to co bedzie najlepsze dla ciebie i dla dzidzi wszyscy będa trzymać &&&&&&&&&& za was:tak:
 
reklama
Liwus a czemu z racji drugiego porodu ani oksy ani znieczulenia niet? Bo nie bardzo to rozumiem, ze względu na przebieg pierwszego porodu? Mój tez będzie drugi, więc zaciekawiło mnie to :tak:
 
Do góry