reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

terminy i wyniki badań/USG

ja tez sie dolanczam do anemiczek ;/ niestety ja anemie mam od jakis 2 lat takze wynik ktory teraz mam i tak jest niezly, chociaz to nadal anemia.
 
reklama
Dziewczynki, ja mam ciągłą anemię od 10 lat. Teraz aktualnie jest wszystko ok. bo w lutym dostałam 500g dożylnie żelaza a potem byłam przez 1 m-c na żelazie doustnym i kwasie foliowym. No ale wówczas moja hemoglobinka wynosiła 7,2 :szok: gdzie norma jest od 12. Ale jestem pod ciągłym monitoringiem lekarza a W-wy. Najlepsze jest źródło naturalne żelaza czyli czerwone mięso np.wątróbka , tatar ( no ale teraz odpada ) , pestki dyni , wszystko co zielone, buraki i banany. Jeśli macie pomyślną toxo to może wasz gin pozwoli Wam na tatra czy metkę tatarską - to naprawdę dużo daje. Wypróbowałam na sobie :-)
 
Liwus pieknie ci dzidzia rosnie i trzymam kciuki zeby to nie byla cukrzyca.
A na to spanie dzidzi to moja siostra mi doradzial zebym przed samym wejciem do gabinetu zjadla cos slodkiego np. landynke i wtedy szybko cukier dociera do dziecka i sie rusza na usg. W czwartek mam wizyte to sprobuje z tym slodkim.

Sami
gratuluje chlopczyka
 
Liwus pieknie ci dzidzia rosnie i trzymam kciuki zeby to nie byla cukrzyca.
A na to spanie dzidzi to moja siostra mi doradzial zebym przed samym wejciem do gabinetu zjadla cos slodkiego np. landynke i wtedy szybko cukier dociera do dziecka i sie rusza na usg. W czwartek mam wizyte to sprobuje z tym slodkim.

No własnie wiem , żałowałam że nic nie miałam żeby ją rozbudzić :-) Ale następnym razem wezmę ją podstępem :happy2:
 
liwus- ja pod opieka jesli chodzi o anemie to nie jestem, wiadomo jak jest w uk, polozna mi tylko powiedziala ze jak nadal bede miec anemie to bede musiala brac tabl. no ale co z tego jak nastepne badanie z krwi jest dopiero tutaj w 28 tygodniu ciazy, wiec jeszcze 10 tygodni :szok: A w bananach duzo jest tego zelaza?
Ja wyczytalam ze bardzo duzo jest w brzoskiwiniach, ale nie ma to jak w miesie. Tylko ze ja mieso jem sporadycznie bo mi nie wchodzi, a wedliny to w ogole nie jem.
Dzis sie uraczylam sledziem.
A ile macie tego zelaza???- bo ja ostatnio mialam 10,6
 
Ja nawet nie wiem ale z miejsca dostałam żelazo do zakupienia i witaminy których wcześniej nie kazał mi brać ponad polowa ciężarnych ma anemie samą dietą sie żelaza nie uzupelni bo jest zbyt duże zapotrzebowanie na nie a podobno najlepiej sie żelazo wchłania w obecności witaminy c dlatego mi doradzil gin jeść jakieś pomarańczki truskawki maliny przy zażywaniu żelaza ale staram sie też jeść produkty zawierające żelazo zawsze to coś ja zażywam witaminy kwas foliowy osobno żelazo i magnez codziennie
 
Widzę że sporo nas ma niskie żelazo. Ja niedawno odebrałam swoje wyniki i po 3 miesiącach brania żelaza w tabletkach mam już w normie a właściwie blisko górnej granicy. Zniknął tez ból głowy, osłabienie, trzęsące się ręce gdy byłam głodna a przede wszystkim zawroty głowy.
Życzę wam drogie mamuśki dużo zdrowia
 
z ostatnich wynikow krwi mam 14,1 zelaza, kolejne badania krwi za 3 tygodnie wiec moze sie juz cos zmienilo

po porodzie w wyniku krwotoku stracilam duzo krwi i musialam przez dlugi czas miec zastrzyki bolesne w pupe z zelaza ktore pozostawialy bolesne siniaki na dlugi czas
 
reklama
Dziewczynki ale niespodzianka. Usg miałam mieć koniec lipca a tu: Wczoraj byłam na niespodziewanym usg (obawiałyśmy się z p dr że torbiel mam na jajniku bo bolało) i nasza dzidzia rozwija się dobrze, ma już 10 cm, i moge już do niej na 100 % mówić Kalinka!!!!!!!
Wooow moje przeczucie się sprawdziło!!! a mąż się śmiał że te dwie torby ubrane jakie juz nakupiłam będe musiała oddać jak będzie chłopiec!!!!!!!!

i własnie się doczytałam że Sami ma chłopczyka - gratuluję!!!!!1
 
Do góry