reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital olkusz!!!

nie może wypisać bo nei ma jakichś specjalnych wskazań, a te badania to po prostu tak prewencyjnie. ja jestem w 4 miesiącu pierwsze usg zrobiła lekarka prowadząca i powiedziała ze wszsytko ok a teraz to tak po prostu że dobrze byłoby zrobić usg prenatalne po 20 tyg. ciązy. tylko tyle. z córką nei robiłam nic takiego i urodziłą się zdrowa ale w pierwszej ciaży to gdyby nei to ze brzuszek rósł :) to nawet bym nie czułą ze jestem w ciaży czułam się lepiej niż kiedykolwiek. A teraz ciągle jak nei przeziębienie to jakaś grypa, na wadze prawie nie pzybieram po 1 miesiacu schudłam 1 kg a teraz po kolejnych 3 przybyło mi ledwie 200 gram z córką przybierałam regularnie po kilogramie na miesiac, dlatego zastanawiam się czy wszsytko tam w porządku. i stąd ta decyzja zeby takie usg zrobić.
 
reklama
Ana nie bój sie wszystko będzie dobrze zobaczysz. a jeśli chodzi o znieczulenie to najlepiej zapytaj lekarza prowadzącego no i zależy kiedy zajedziesz na porodówkę. w Olkuszu anestezjolog jest na telefon, ja wogóle słyszałam ze olkuscy lekarze nie są zbytnimi zwolennikami zzo i zależy na jakiego trafisz. ja pierwsze rodziłam bez znieczulenia i teraz też sie tak nastawiam bardziej boje się wkłucia w kręgosłup i ewentualnych powikłań niż naturalnego porodu :)
 
psyche u Krzysztoforskiego badanie 3d w połowie ciązy to koszt jak napisała Wiolcia 250zł, dotajesz opis i płytę DVD z nagraniem. Ale podobno Tylnicki się zaopatrzył w sprzęt do prenatalnego USG, tylko ja do niego nie chodzę więc nie wiem jak tam terminy i cena.
 
Dzięki za info chyba nei będe już szukała nigdzie tylko pójdę do niego. mam nadzieję że jak jutro się zapisze to zdążę na ten 20 tydzień :) bo podobno u niego długie kolejki?
 
Do dziewczyn któe chodza do Krzysztoforskiego::: mam jeszcze takie pytanie czy u niego na usg może być mąż obecny nei ma jakichś obiekcji przed tym? wiem pytanie moze trochę głupie ale jakoś przeraża mnei ten facet ilekroć miałam z nim do czyneinia to wydawał mi się taki oschły wyniosły i wogóle czy nie zwymyśla mnie na dzień dobry jeśli zapytam czy mąż może byc obecny przy badaniu?
 
Na prenatalne wystarczy, że lekarka ci napisze że miałaś np. Choroby dawna w rodzinie i to już są wskazania do darmowego. Zależy od tego jaką masz lekarkę ale jak dobrze zagadasz to i to załatwisz.

Znieczulenie zo... nie chce straszyć ale ciężko je dostać. Wszystko zależy od lekarza i czy jest wolny anestezjolog.


Pyche Krzysztoforki to cham ale profesjonalista, mąż może być obecny. Po prostu się nie przjemuj nim a może będzie miał dobry humor :))
 
psyche sa kolejki ale nie takie straszne, jedynie nastaw sie, że mimo umówionej godziny będziesz czekać, bo zawsze są opóznienia (ja kiedys czekałam prawie 2 godziny). Co do męża to nie ma problemu żadnego spokojnie może byc obecny przy USG. :tak: Jak mój był to właściwie on widział ekranik, a potem jak Krszyszt. robił opis to mówił co i jak. Co do oschłości to faktycznie zbyt przyjazny to nie jest ale jak napisała Wiolcia porpostu sie nie przejmować bo ten typ tak ma. Chociaz ja nie miałam z nim żadnych problemów.:happy:
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny a po co smutać jak chcecie rodzić to trzeba się o dzidzie postarać i gotowe za parę miesiecy znów będziecie na poród czekać :-D
no nie kaążda już może ;-)

psyche K. bierze za usg 250zł i w tym jest płytka z krótkim filmikiem dzidzi :tak:
i mąż może być obecny przy usg :tak:
 
Witam wszystkie Mamy :) jestem tu nowa więc jeszcze za bardzo się nie orientuję co gdzie i jak :)
chciałam zapytać czy po porodzie w olkuskim szpitalu dają odrazu bobasa do karmienia czy najpierw go myją ubierają i takie tam i dopiero?
 
reklama
Palinka nie wiem jak jest w Olkuszu, to może inne mamy się wypowiedzą ale czytałam artykół (w M jak mama), że w kwietniu wchodzi w życie rozporządzenie ministra zdrowia (tzw. standard opieki okołoporodowej), że mama ma mieć zapewnione dwie godziny stałego, niezakłoconego kontaktu "skóra do skóry". Jeśli dziecko urodzi się w czasie i w dobrym stanie (od razu ma być dokonywana ocena w skali Apgar jak dziecko leży na brzuchu mamy), to wszystkie czynności i badania (nawet te związane z oględzinami krocza) mają być wykonane dopiero po czasie pierwszego karmienia.
 
Do góry