reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital olkusz!!!

cześć czytam wasze wpisy na temat zzo ja osobiście jestem przeciwna znieczuleniu takiemu, ale to tylko prywatna opinia więc prosze mnie tu nie linczować :) może wynika to z faktu ze pierwszy poród miałam dość lekki chociaż i przed pierwszym byłam przeciwna, w końcu natura nas stworzyła do porodów nie myśląc o tym że kiedyś ktoś wymyśli zzo. z tym znieczuleniem to jest tak, że nawet jak w 2007 roku rodziłam córkę (urodziła sie 4 kilo - pierwsze dziecko nawet nie chce myśleć ile będzie ten maluszek ważył) to mówili że można poprosic o zzo tylko problem był taki że mogło akurat nie być wolnego anestezjologa, bo podobno po podaniu znieczulenia anestezjolog musi byc cały czas obecny przy pacjentce - tak nam tłumaczył lekarz jak poszliśy do szpitala na "rekonesans". może teraz też tak być, bo podobno w olkuskim szpitalu brakuje akuraat tych specjalistów. ja rodze dopiero w lipcu ale już się tak boję że szok panika mnie dopada nie wiem czemu.
a tak z innej beczki ja bym chciała 1 lub 2 wizyty kontrolne odbyc u jakiegos innego ginekologa mogłybyście jakiegos dobrego polecić? kogoś życzliwego i z odpowiednim podejściem do pacjentki? moja lekarka jakoś mi nie podpadła jak dotąd, ale zawsze lepiej dmuchac na zimne prawda?
 
reklama
psyche ja rodzę w maju pierwsze dziecko, jeszcze nie panikuję ale juz dużo na ten temat myślę, bo nie wiem czego się spodziewać. Boje się tego nacinania krocza :/
Co do lekarza, ja chodzę do Krzysztoforskiego ale słyszałam bardzo dużo dobrych opini o Dynerowiczu, tak jak ponoc Tylnicki jest uważany za najlepszego lekarza w okolicy ale do niego są bardzo długie terminy i podobno prze ten nawał pracy juz mniej czasu poświęca pacjentkom. Więc w sumie cięzko poolecić kogos konkretnego bo każdy od lekarza oczekuje czegoś innego:) Wiem, że Krzysztoforski ma USG 4d i podobno teraz Tylnicki tez się w taki sprzęt zaopatrzył:)
 
psyche ja chodzę do Dynerowicza i jestem zadowolona ale tak jak koniczynka mówi sama musiasz sobie znaleźć odpowiedniego lekarza dla siebie. Trudno kogoś polecic bo wiadomo jak to jest każda kobieta ma inne wymagania i czego innego oczekuje od lekarza prowadzącego ja jestem zadowolona ale innej dziewczynie może się dany lekarz nie spodobać więc to różnie jest...
Odnośnie Twojej wypowiedzi wcześiejszej to powiem Ci że nikt tutaj się nie zlinczuje przecież każdy może wyrazić swoje zdanie. Jesteś przeciwna zzo ale moim zdaniem każda kobieta powinna miec możliwość wyboru czy chce rodzić ze znieczuleniem czy bez i zzo powinno byc bezpłatne.
 
Psyche - to ja polecam na taka konsultacje Marka Szpringera ( nie tego kolo skarbka)- super facet nie trzeba się zapisywać tylko sie idzie i czeka ale nie tragicznie długo - bardzo miły i sympatyczny - gdyby pracował w Olkuskim szpitalu na pewno rodziłabym u niego ( niestety pracuje w szpitalu MSWiA gdzie nie ma porodówki)- to już moja druga dzidzia więc po porodzie wracam do Szpringera :)
Co do zoo tez jestem przeciwna choc nie zgodzę sie z jednym twoim stwierdzeniem - że natura nas tak stworzyła zeby rodzić naturalnie a nie z zoo - gdyby miec takie podejście to nie powinno się wykonywać cesarek i tego typu zabiegów - niestety natura nie jest nieomylna ;-) wiec uważam ze każda kobieta powinna sama decydować i raczej nikt tu nie powinien miec nic do powiedzenia poza nią bo każdy poród inny - nie każdy rodzi szybko i łatwo :(

jsorbek to chyba wcześniej urodzisz ode mnie pomimo że ja mam o kilka dni wcześniejsza ciążę. A skąd ten termin 28 stycznia? ja mam wizytę 19 więc też może się czegoś dowiem konkretnego bo ostatnio to ciężko było cokolwiek ustalic bo lekarz nie mógł pomierzyć ani zważyć dokładnie bo miałam pełny żołądek:(

28 to termin z dnia owulacji wyliczony - miałam przez dwa dni pozytywne testy - termin ten jest potwierdzony wynikiem bety i odczuciami moimi odnośnie implantacji - poza tym 03.02 wyliczył mi z USG - na USG pokazało wtedy 12 tc 5 dni a ojn wziął 12 tc i od tego wstecz policzył czyli wszystko by super pasowało
Ale nie martw sie przed toba nie urodze n a bank - czuje ze urodze po terminie :zawstydzona/y:
 
Ostatnia edycja:
jsorbek a jak sie wogóle czujesz? mnie strasznie juz wszystko boli w kroczu mały tak napiera że mam wrażenie że wyleci choć wiem że to niemożliwe. A poza tym to strasznie głodna bez przerwy chodzę:( jakaś masakra nigdy tak nie miałam a teraz muszę nawet w nocy wstać i cos zjeść:(

Ja zdecydowałam że jednak zzo nie będę brać mam nadzieje że nie pożałuje tej decyzji
 
Ania28 to masz dokładnie takie samo uczucie jak ja... mnie boli strasznie a że mam tyłozgięcie macici boli mnie aż po kość ogonowa i każde siadanie jest bolesne...
 
dzięki za rady dziewczyny przy pierwszej ciązy byłam raz u Szpringera, i rzeczywiście zrobił na nas dobre wrażenie, ale teraz chciałabym do kogoś jednak kto pracuje w olkuskim szpitalu skoro tu mam rodzić to lepiej będzie iść do kogoś stąd cały problem w tym ze tu sami faceci a dla mnie wizyta u faceta gina to koszmar. Za Krzysztoforskiego podziękuję miałam z tym Panem dwa razy do czynienia i jakoś nie przypadł mi do gustu. jejku już sama nie wiem ostatnio jestem taka zdecydowana ze lepiej nie mówić jakoś dziwnie na mnie ta ciąża wpływa przy pierwszej było inaczej. pozdrawiam
 
psyche a dlaczego nie chcesz chodzić do ginekologa płci męskiej ze względu na skrępowanie czy jst jakis inny powód?
 
reklama
dzięki za rady dziewczyny przy pierwszej ciązy byłam raz u Szpringera, i rzeczywiście zrobił na nas dobre wrażenie, ale teraz chciałabym do kogoś jednak kto pracuje w olkuskim szpitalu skoro tu mam rodzić to lepiej będzie iść do kogoś stąd cały problem w tym ze tu sami faceci a dla mnie wizyta u faceta gina to koszmar. Za Krzysztoforskiego podziękuję miałam z tym Panem dwa razy do czynienia i jakoś nie przypadł mi do gustu. jejku już sama nie wiem ostatnio jestem taka zdecydowana ze lepiej nie mówić jakoś dziwnie na mnie ta ciąża wpływa przy pierwszej było inaczej. pozdrawiam

myślałam ze zalezy ci tylko na niezaleznej konsultacji a lekarza prowadzącego już masz :)

Eldcia - mam identycznie do tego plecy i u góry w jednym miejscu mnie boli brzuch masakra
 
Do góry