reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Szpital olkusz!!!

Betii_2 miałaś to szczęście że rodziłaś na sali rodzinnej:) Miałaś wszystko to czego ja bym sobie życzyła...Cieszę się że nie każą leżeć na łóżku tylko można robić wszystko żeby chociaż troche zmniejszyć ból:)
4 szwy? super! to rzeczywiście niedużo:)
 
reklama
witam dziewczyny ja rodziłam w Olkuszu pierwsze dziecko pod koniec sierpnia ( moja mała ma już 5 tygodni). Mi nie robili lewatywy, po odeściu wód o 8 30 do szpitala zajechałam na 10 00 ( bo lekarz powiedział że nie ma co się spieszyć) i zaczęłam od razu rodzić więc dzidzia urodziła się 0 11 30 i 4 szwy ( bardzo szybko). Mieliśmy z mężem sale rodzinną, położne przy porodzie bardzo fajne ( dużo mi pomogły). Na oddziale położne od matek fajne ale od dzieci to już nie. Nie pokazują jak dostawić do piersi, jak przebrać i wogóle. Ale ogólnie wszystkiego się trzeba samemu nauczyć i będzie ok. TRZYMAM ZA WAS KCIUKI I ŻYCZĘ SZYBKICH PORODÓW - TAKI JAK MÓJ:)
 
Madzik rzeczywiście miałaś poród jaki można sobie wymarzyć:) A powiedz jeśli możesz trzeba mieć skierowanie do szpitala od lekarza?
 
Gratulacje Madzik:)!Super że maz to już za sobą:)Poród w ekspresowym tempie:)
Jak zajechaliście z mężem na izbę przyjęć to od razu mówiliście że chcecie sale do porodów rodzinnych? Musieliście za nią płacić? A miałaś umówioną wcześniej położną?
Mój termin porodu zbliża się wielkimi krokami i powiem szczerze że chyba zaczynam trochę panikować:(
 
Nie trzeba mieć skierowania. Za salę rodzinną nic się nie płaci po prostu jak wolna to się ją bierze, nie miałam umówionej położnej zajechałam i akurat na taką trafiłam. mój poród był bardzo szybki jak to lekarz stwierdził ekspresowy. jak macie jakieś pytania to chętnie wam odpowiem a miarę możliwości.
 
witam :-) fajny temat tu widze :tak:
ja urodziłam dwójkę dzieci w Olkuszu.. pierwsze jeszcze za czasów Stanka, więc nie pytajcie o tamte czasy...
a teraz już ordynatorem był Krzysztoforski i nie ma porównania!
gdyby nie ten lekarz to nie było by mnie już na świecie :szok:

co do lewatywy to chyba u nas w szpitalu jest ona wymagana i nawet jeśli jej nie masz przy sobie, to karzą twojemu mężowi ją zakupić ;-)

co do położnych to jedne są fajne, inne zrównają cię z ziemią. Wszystko zależy od ich humoru ;-) ale to wydaje mi się że we wszystkich szpitalach tak jest i nie ma raczej wyjątków.
Na noworodkach faktycznie lubią dokarmiać i bez problemu biora dzieci na całą noc.


Jeśli chodzi o salę rodzinną to . poród bajka ;-) połozne są miłe, można rodzić w wodzie, jest tam piłka, łóżko, nawet fotele i stolik ;-)
(pisze na szybko bo dzieci szaleją mi tu i nie dają pisać ;-) )

Dziewczyny a powiedzcie mi kiedy trzeba jechać do szpitala? Mam wizyte u lekarza dopiero za 3 tygodnie i wolę wiedzieć jakby mój synuś chciał wcześniej się urodzić. Jeśli wody odejdą to od razu trzeba jechać mimo że np nie ma bóli? Chciałabym jak najdłużej być w domu przed porodem żeby nie stresować sie w szpitalu. Mam niedaleko więc w ciagu 15 minut dojadę.
do szpitala jedziesz jeśli ci odeszly wody, bądź skurcze są regularne co 5-6 minut :tak:


Madzik rzeczywiście miałaś poród jaki można sobie wymarzyć:) A powiedz jeśli możesz trzeba mieć skierowanie do szpitala od lekarza?
nie trzeba :-) jak rodzisz to mają prawo cię przyjąć :tak: chyba że jestes już po terminie to lekarz sam ci daje skierowanie, lub jeśli masz mieć cc


dziewczyny, a może skoro jesteście z Olkusza to zajrzyjcie na temat Olkusz??
https://www.babyboom.pl/forum/fora-regionalne-f86/olkusz-i-okolice-39449/#post6091079
 
aha, oddzial jest odnowiony (ja już leżałam na odnowionym) i wszystko ok, tylko lazienka jest strasznie zimna :-D

teraz ordynatorem jest Tylnicki, podobno super lekarz i specjalista.
Krzysztoforski też jest bardzo dobrym lekarzem, więc teraz opieka w tym szpitalu jest super!!
 
Najbardziej na świecie nienawidzę zimna w łazienkach :baffled: Cóż jak dobrze że to będzie tylko 2 dni ;-)
Dziewczyny ja mam całkiem inne pytanie - ile ważyły wg USG wasze maleństwa ok 32-34 tc?? Bo mój mały klocek niby już waży 2600 a do końca 44 dni...
 
oj, ja już nie pamietam takich rzeczy, a nie wiem nawet gdzie mam kartę ciąży :zawstydzona/y:
ale w każdym razie, obydwoje po porodzie ważyli mniej niż wykazywało usg :tak::tak:
i zazwyczaj właśnie tak jest, że dziecko waży mniej niż pokazuje sprzęt ;-)


a do kogo chodzicie z lekarzy???
 
reklama
mam nadzieję, że i mój klocek okaże się lżejszy ;) Ja chodzę do Barana i jestem ogromnie zadowolona z wyboru a kto prowadził twoje ciąże?? Współczuję, że musiałaś rodzić za czasów Stanka, na samą myśl przechodzą mnie ciarki ;)
 
Do góry