reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Miejski 2 w Bydgoszczy

Bluberia nie wiem ile nabrałaś wagi, ale przypuszczam, że przy zajmowaniu sie malenstwem, karmieniu piersią szybko starcimy zapasy. Poza tym już niedługo wiosna:-) i bedziemy mogły dużo spacerować/maszerować z naszymi pociechami. Ja przybrałam niecałe 12 kg, do połowy marca pewnie wrzucę jeszcze ze 1-2 kg. Ponieważ lubie pływać, jak tylko będzie to możliwe, mam w planach silne postanowienie pływania przynajmniej raz w tygodniu.Damy radę.pozdrówki
 
reklama
Dziękuję bardzo,
no to chyba wszystko mam spakowane, ufff...
Skarpet ciepłych nie biorę. Raczej mi nie będą potrzebne.
Lekarz mówił mi, że do końca lutego remont powinien być skończony ale jak to wygląda w rzeczywistości to nie wiem.
Już bym chciała być po... a termin zbliża się "szybkimi krokami"
Pozdrawiam :-) i życzę powodzenia
 
Mnie strasznie stopy marzną całe życie, więc skarpety niezbędne;-). Powiem Ci szczerze, że też chciałabym być po....w domku z rodzinką. Nikt niestety za nas tego nie załatwi...pogody ducha i pozytywnych myśli, pozdrówki:-)
 
Ja przybrałam na wadze 13,5 kg więc chyba nie będzie wielkiego problemu żeby zgubić zbędne kg :-)
Ktg mam 11 też w dwójce.
Czas szybko leci i mam nadzieję, że nim się obejrzymy a już będziemy w domku. :tak: Tyle tygodni zleciało nawet nie wiadomo kiedy to te ostatnie też zlecą błyskawicznie :)
 
To miniemy się Justyna, bo ja mam ktg 10 marca w 2. Masz już wynik na paciorkowca? Ja będę dzwonić w sprawie wyniku w poniedziałek-ciekawe co jak to będzie. Mam już lekkiego stracha w związku z porodem, obawiam się czy dotrzymam do tego 15 marca...
 
No miniemy się. Wynik odbieram w poniedziałek ale to podobno standardowe badanie więc nie obawiałam się o ten wynik. A powinnam? Trzymam kciuki i wierzę, że dotrwasz.
 
Wynik może być dodatni lub ujemny, przy dodatnim podaje się antybiotyk. Jestem zdania, że im mniej antybiotyków tym lepiej:-). Pozdrawiam
 
15 marca będę po 39 tygodniu. Za donoszonego noworodka uważa sie urodzonego między 37 a 42 tyg. ciąży. Zaczęłam się troszkę oszczędniej traktować;-) i liczę, że uda mi się dotrwać do 10 marca do badania ktg, a potem niech się dzieje:-).
 
reklama
a ja dzisiaj się nieco dowiedziałam o zmianach w dwójce :) oficjalne otwarcie porodówki i nowego odziału będzie w maju, ale podobno już teraz dostępne są nowe sale 3-1 osobowe, czyste i świeżutkie. osobno są sale z drugim łóżkiem dla osoby towarzyszącej położnicy. Poza tym wprowadzono szereg zmian w funkcjonowaniu oddziału położniczego. Po porodzie każda mama ma przydzielaną pielęgniarkę tudzież położną (nie trzeba opłacać), która ma według określonych standardów nauczyć mamę karmenia, przewijania oraz dbania o siebie i dzidzie w pierwszych tygodniach po porodzie. Podobno szpital zadeklarował się na udział w kilku programach miedzy innymi z fundacji Rodzić po ludzku. Poza tym w najbliższych tygodniach ma ruszyć specjalna strona oddziału na której znajdą się wszystkie niezbędne informacje dotyczące np. tego co zabrać ze sobą do szpitala, jak wygląda poród rodzinny, poród w wodzie, szkoła rodzenia oraz ogólne informacje o oddziale oraz kontakt jeżeli ktoś ma jakieś dodatkowe pytania. Tyle się dowiedziałam ;) Myślę, że to optymistyczne wieści dla przyszłych mam.
 
Do góry