reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienie na covid w trakcie ciąży

reklama
Tak, szczepię się. Aktualnie szczepiłam się na krztusiec, błonicę i tężec w 28 tc zgodnie z zaleceniami gina. Czekam dwa tygodnie i szczepię się na covid (przerwa między szczepieniami zalecona przez gina). Po 28 tc dziecko dostaje przeciwciała od matki (gdzieś cos takiego przeczytałam, ale radzę doczytać). Gdyby dalej nie było rekomendowane szczepienie ciężarnych, zaszczepiła bym się po ciąży żeby dziecku przekazać przeciwciala przez mleko. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale nasza wydolność płuc jest mniejsza przez to że siedzi w nas maluszek, a covid atakuje niestety płuca 😐zresztą ostatnio przeczytałam o przypadkach gdzie babeczki nie przeszły covida w ciąży dobrze i... Sama mam stracha żeby na głupi spacer teraz gdzieś wyjść przed szczepieniem na covid, bo dużo ludzi ma to gdzieś i niektórzy nawet kaszlą na innych i nie zakryją ust 🙄. O zachowaniu odstępu już nie wspomnę, nawet jak chodnik jest szeroki... 😐
 
Dziewczyny nie zazdroszczę Wam tych dylematów... Jednak wierzę w naukę, ona pomogła mi urodzić piękną i zdrową córkę. Jeśli lekarze każą sie szczepić, to posłuchajcie ich ;)
ja tak zrobię. Muszę pamiętać tez o tym, ze mam już jedno dziecko i nie chce żeby zabrakło jej matki.
 
Hej Dziewczyny,

mam szybkie pytanie :) Czy któraś z was przyjmowała Estroferm pomiędzy drugą dawką szczepionki (Pfeizer w moim przypadku)?
 
reklama
Ja tylko tak z perspektywy przyjęcia drugiej dawki pfizera, 37 tydzień, ból ręki, trochę bol głowy w dniu szczepienia i przez część kolejnego dnia lekkie rozbicie mięśni i uczucie lekkiego kaca (o, docenia soe przynajmniej tę paromiesięczną wstrzemięźliwość). ;)
 
Do góry