reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

My mamy szczepienie 8 listopada, i bieżemy szczepionke 5 w 1, tez doradzona przez położna i lekarza, u mnie kosztuje podobno różnie, w zalezności od apteki, najtaniej niecałe 100zł.

W poniedziałek idziemy na usg bioderek, wreszcie się doczekaliśmy, bo dluga kolejka jest, i już sie nie załapalismy, żeby je zrobić do 3 tyg, życia małego, jak niby kazali, no ale to tylko 1 tydz, pozniej ;-)
 
reklama
Właśnie wróciłam ze szczepienia. Miałam szczepic tradycyjnie, ale mnie nasza pani doktor namówiła - ponoc zdarzaly sie zachorowania na krztusiec po tradycyjnej szczepionce. W tej skojarzonej krztusiec jest dobry, i to mnie ostatecznie przekonało. Zaplacilam 120 zl. i szczepionka obejmuje tezec, krztusiec, blonnice, polio, hib.
No a Romek darł sie wniboglosy jeszcze przed szczepieniem :( Wyszlam cała mokra :-(
 
MYCHA I EDI- byłam dzisiaj na wizycie u pediatry który całkowicie rozwiał moje obawy co do tego programu szczepień za darmo.Wszystko jest ok, szczepinoki bardzo dobre , nie robi się żadnych testów na dzieciach po prostu sprawdzają tylko czy poziom przeciwciał po podaniu szczepionki jest wystarczający i tyle.Ponadto ten pediatra wysłał też swojego chrześniaka który już zaliczył te szczepienie.Na razie czekam , dzisiaj dzwoniłam to podobno szczepionki mają być na koniec miesiąca a jak nie będzie ich do tego czasu to rezygnuję bo nie mogę dłużej czekać i sama sobie zapłacę za szczepionki
 
A mnie kazali dzwonić pod koniecprzyszłego tygodnia,więc jeszcze nie będzie tak późno.Też się dopytywałam w tej przychodni o te szczepienia i powiedziała babka,że czasem to jest taki Full Wypas:) i oprócz tych szczepionek 5w1 lub 6w1 są dodatkowo na pneumokoki i meningokoki:)fajno byłoby gdyby to wszystko się udało:)ja też czekam tylko do końca miesiąca bo Wojtuś powoli kończy 7 tydzień:)
 
Może się uda z tymi szczepionkami chociaż nasz pediatra mówił że więcej chętbych niż tych szczepionek
 
Jesteśmy już po szczepieniu:tak:, malutka zniosła je bardzo dobrze. Lekarz powiedział, że te szczepionki skojarzone są mniej bolesne i rzadziej zdarzają się jakieś gorączki itp. atrakcje poszczepienne.;-) Za 6 tyg. kolejny wydatek 130 zł, ale dla naszego Myszolka wszystko!;-)
 
Zazdroszcze Wam,ze mozecie pozwolic sobie na taki wydatek. :-( Ja niestety nie moge tego zrobic dla Mojej Kochanej Coreczki. :-( :-( :-( Za tydzien mamy szczepienie,a ja tak sie ogromnie go boje,ze az mi sie plakac chce,jak pomysle,ze beda mi 2 razy kuc Zuzancie. :-(
 
Ja idę z Patrycją 26 na szczepienie.Też to 5 w 1.U mnie koszt około 120zł.Jak wasze maluchy reagują na te szczepionki?Są spokojne przez reszte dnia czy marudne?
 
Mija, moja mała jak na razie (odpukać;-) )ma się dobrze po szczepionce, przespała cały dzień i gorączki też nie ma.:tak: ;-)

Agutko, Ty się nie przejmuj, do tej pory wszyscy i my tez bylismy szczepieni tradycyjnie i jestesmy zdrowi i cali;-) , ale wierzę, że przykro Ci bedzie słuchać płaczu małej bo to zawsze serce boli. U mnie w przychodni dzisiaj tylko ja szczepiłam skojarzoną, to naprawdę nie jest jeszcze takie rozpowszechnione.;-)
 
reklama
Agutko ja też będe szczepiła Oleńkę tradycyjnie i nie chodzi tu o koszty. Krzysia tak szczepiłam i wcale nie było tak tragicznie z płaczem (tylko w chwili wkłucia) a i skutków ubocznych nie było. Tak więc nic sobie Kochana nie zarzucaj. Wcale nie jesteś gorszą mamą, bo nie zaszczepisz Zuzi szczepionką skojarzoną.
Jesteś najcudowniejszą mamą dla swojej Ukochanej Królewny :happy: .
 
Do góry