reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i inne rozmowy na temat zdrowia naszych dzieci

reklama
dziewczyny jestem po wizycie.......
gin byl zadowolony z wysokiej bety...powiedzial ze mimo braku wspomagaczy ciaza jest silna i jest ok...moj klusek ma slicznie pulsujace serduszko...lapeczki i malenkie nozki...narazie wyszlo ze ciaza mlodsza o tydzien...ale ogolnie ok....tylko........a moze az....mam sporego krwiaka-na szczescie nizej niz dziecko-wiec gin powiedzial ze jest dobrze bo nie grozi raczej dziecku...klusek ma 7.1mm a krwiak 7.7mm...dostalam juz skierowanie na usg prenatalne-przysluguje mi za free bo po I:trzy wczesniejsze poronienia,po II:ze wzgledu na te zdj rtg....
czuje ze moje dzieciatko jest silne i bedzie dobrze...ale czy ja zawsze musze miec po gorke....:-(
Nawet nie wiesz jak bardzo się cieszę że jest wszystko ok z dzidzią. Na tych krwiaczkach to się nie znam więc się nie będę wypowiadać i pocieszać albo załamywać.Tzn chcę cie pocieszyć że napewno tym razem wszystko się ułoży.Po tych twoich przejściach to chyba jesteś jedną z nielicznych którym kibicuję wyjątkowo.

hej dziewczynki;) widze ze nie tylko ja mam takiego stracha na poczatku...;P bylam we wt na pierwszej wizycie, gin zrobila mi usg wyszlo ze pecherzyk wielkosci 0,54cm. Powiedziala ze to wczesna ciaza - nie wiem ktory tydz ale z kalkulatora wychodzi 5tydz;) mam zrobic badania krwi typu morfologia, cukier i mocz i za 2 tyg do niej;)
Mi też tak wyszło w ok. 5 tyg. To chyba jest ok.:tak::tak::-)

a ja miałam już drugi raz robiony posiew z szyjki... znów wyszły bakterie e-coli:zawstydzona/y: we wtorek idę do gina i pewnie bez antybiotyków się nie obejdzie:-(
Oj z tą colą to tak jest. To jest upierdliwa bakteria. Miałam ją w I ciąży przez całą ciążę w moczu. Cały czas byłam na lekach. Brałam furagin.:wściekła/y::szok:
 
Witam wszystkie przyszłe mamusie. jestem tu pierwszy raz, termin mam na 14 lutego 2011. Na pierwsze USG idę 29 czerwca i już nie mogę się doczekać. Mam do Was pytanko: czy w czasie ciąży wybierałyście lekarza pod kątem tego czy pracuje w szpitalu, czy nie. Będziecie opłacać położną. Wiem, że to początek ale te pytania już mnie nurtują. Pozdrawiam i jeszcze raz witam i cieszę się, że tu jestem jako przyszła mamusia.
 
Obiecana relacja z wizyty u gina. Przede wszystkim, to się spóźniłam pół godziny, bo miałam zwarcie w aucie i awaryjne mi się włączyły, a nawet kontrolki nei było, dopiero jakiś kierowca mi zwrócił uwagę i po prau razach zgaszania i odpalania auta zgasły.
Ale już konkrety. Miałam iśc do Pani dr Blok, ale się rozchorowała i na zastępstwo był jej mąż. Wiek cąży potwierdzony, tp na 4.02, widziałam bijące serduszko. Dostałam skierowanie na serię badań, niektórych w pierwszej ciąży nie robiłam, mam zrobioną cytologię i od dzisiaj 3x dziennie luteina pod język, bo od tyg. mam lekkie krwawienie. Za dwa tyg. kolejna wizyta. Okazało się, że jesteśmy prawie sąsiadami. Jestem zadowolona, z M pójdę może nie na następna wizytę, ale na ta do niego prywatnie, bo chce zobaczyć usg.
 
keyko, no to super, że widziałaś serduszko i że wizyta udana:-)
rudzia27, najlepiej wybrać lekarza, który pracuje w szpitalu, w którym masz zamiar rodzić jeżeli masz taką możliwość.
 
dziewczyny zastanawiam się co robić.
jak już pisałam wcześniej w wymazie z szyjki wyszły mi bakterie e-coli. na szczęście w badaniu ginekologicznym tydzień temu okazało się, że szyjka bardzo ładnie wygląda i nie mam żadnych stanów zapalnych. Jedyny problem polega na tym, że na kolejną wizytę do gina jestem zapisana dopiero na 13 lipca. i teraz nie wiem czy mam wcześniej wbijać się bez umawiania do lekarza czy może nic złego się nie stanie jeśli poczekam te dwa tygodnie. Nie chciałabym zaniedbywać maleństwa, ale może nie ma przeszkód abym trochę poczekała i spokojnie poszła za dwa tyg, tym bardziej, że nic mnie nie boli, plamienia nie odbiegają od normy i nie przerzuciło mi się na drogi moczowe. Ponadto póki nie mam stanu zapalnego to maleństwo jest chyba bezpieczne??
Jak myślicie, jak powinnam zachować się w tej sytuacji?
 
dziewczyny zastanawiam się co robić.
jak już pisałam wcześniej w wymazie z szyjki wyszły mi bakterie e-coli. na szczęście w badaniu ginekologicznym tydzień temu okazało się, że szyjka bardzo ładnie wygląda i nie mam żadnych stanów zapalnych. Jedyny problem polega na tym, że na kolejną wizytę do gina jestem zapisana dopiero na 13 lipca. i teraz nie wiem czy mam wcześniej wbijać się bez umawiania do lekarza czy może nic złego się nie stanie jeśli poczekam te dwa tygodnie. Nie chciałabym zaniedbywać maleństwa, ale może nie ma przeszkód abym trochę poczekała i spokojnie poszła za dwa tyg, tym bardziej, że nic mnie nie boli, plamienia nie odbiegają od normy i nie przerzuciło mi się na drogi moczowe. Ponadto póki nie mam stanu zapalnego to maleństwo jest chyba bezpieczne??
Jak myślicie, jak powinnam zachować się w tej sytuacji?
Może są Dziewczyny, które mają doświadczenie w tej kwestii, ale ja to bym się chyba wbijała na wizytę. Nawet jeśli nie ma stanu zapalnego, to jednak te bakterie tam są - a być nie powinny.
Poszłabym, byłabym spokojniejsza.
A za 4 dni masz usg - jak rozumiem, jest to samo usg, bez typowej wizyty?
 
reklama
rachell no właśnie za 4 dni to tylko usg:-(
ja już trochę poczytałam w necie na ten temat i czasem lekarze nie przepisują antybiotyków przy e-coli jeśli wykryto je w pierwszym trymestrze a nie ma stanu zapalnego... bo niby niektóre antybiotyki nie szkodzą, ale to zawsze antybiotyki:-(
może faktycznie jednak spróbuję się dostać do gina...najwyżej dowiem się, że czekamy do następnej wizyty i zobaczymy jak sytuacja będzie się rozwijać
 
Do góry