reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i inne rozmowy na temat zdrowia naszych dzieci

Kasienkadg nie ma co się martwić na zapas masz dobre objawy będzie dobrze zobaczysz.

Neta82 czekamy na relację z wizyty.

Aniołki sama napisałaś ,że twoja dzidzia jest silna więc nie martw się na zapas ja też mam krwiaczka co prawda nie znam jego rozmiarów dostała luteinę i zostałam uprzedzona ,że mogę z niego plamić wizytę mam 6 lipca i do tego czasu powinien się wchłonąć oby.Ale wiem tez ,że cokolwiek bym nie napisała ty dopiero będziesz spokojna jak lekarz ci to powie niestety taka już nasza natura mamusiek zawsze się martwimy na zapas.
 
reklama
Cześć Dziewczyny.
Odebrałam wyniki badań.
Toksoplazmoza IgM 0,30 (wynik ujemny), IgG <0,130
Cytomegalia IgM nie wykryto, IgG <1
Różyczka IgG 15
przeciwciała anty rh nie stwierdzono (mam Rh-, mąż RH+)

Z tego co poszukałam w necie, to chyba ok.
Któraś z Was się na tym zna?
 
przeciwciała anty rh nie stwierdzono (mam Rh-, mąż RH+)

Z tego co poszukałam w necie, to chyba ok.
Któraś z Was się na tym zna?
te pozostałe to nie znam się, pewnie dobrze :) ale jeśli Ty masz Rh- a mąż Rh+, to może wystąpić konflikt serologiczny, bo maleństwo odziedziczy grupę krwi po ojcu, ale po to się robi badania na początku, żeby zapobiec ewentualnym problemom, więc będzie dobrze :)
 
Cześć Dziewczyny.
Odebrałam wyniki badań.
Toksoplazmoza IgM 0,30 (wynik ujemny), IgG <0,130
Cytomegalia IgM nie wykryto, IgG <1
Różyczka IgG 15
przeciwciała anty rh nie stwierdzono (mam Rh-, mąż RH+)

Z tego co poszukałam w necie, to chyba ok.
Któraś z Was się na tym zna?

Nie znam się na wynikach, ale gdyby coś było nie tak to byś to chyba miała zaznaczone z boku na kartce z wynikami. Zresztą lekarz Ci wytłumaczy wszystko :)

Sytuację z Rh macie taką jak my. Będzie konflikt, ale teraz na to są takie sposoby, że nie mamy się czym martwić, już gin wie jak zrobić żeby było ok ;)
 
rachell ja mam krew rh- a mój M ma rh+. Do konfliktu może dojść tylko wyłącznie jeśli dziecko będzie miało grupę krwi po Tacie, czyli rh+. W pierwszej ciąży to bez znaczenia. Po porodzie (nawet po poronieniu), należy kobiecie niezwłocznie(do72h)podać immunoglobulinę, by jej ciało przy następnej ciąży nie chciało odrzucić płód. To wszystko dowiedziałam się od ginekologa. Teraz to już jest osobna gałąź nauki. Trzeba tylko przypilnować by dostać tą immunoglobulinę. Nie stresuj się tym teraz. :-)
 
Wlasnie wrocilam od lekarza-pierwsza wizyta.Zwazyl mnie, zmierzyl cisnienie, wypytal o choroby w rodzinie i kazal lykac witaminy i to byl koniec wizyty. Na koncu powiedzial zebym czekala na telefon od poloznej. Myslalam ze sie zalapie na jakies wczesne USG ale nie dal sie przekonac-szkoda bo strasznie bym chciala Groszka zobaczyc
 
Witam wszystkie przyszłe mamusie. jestem tu pierwszy raz, termin mam na 14 lutego. na pierwsze USG idę 29 czerwca i już nie mogę się doczekać. Mam do Was pytanko: czy w czasie ciąży wybierałyście lekarza pod kątem tego czy pracuje w szpitalu, czy nie. Będziecie opłacać położną. Wiem, że to początek ale te pytania już mnie nurtują. Pozdrawiam i jeszcze raz witam i cieszę się, że tu jestem jako przyszła mamusia.
 
reklama
No i ja po wizycie

beta ładnie urosła w ciągu 10 dni z 8 tys do 45 tys - tylko, że progesteron spadł :( z 64 na 55
mam się nie martwic, bo dostałam Luteinę i podobno ma pomóc - już kupiłam i zaaplikowałam :sorry2:

teraz seria badań:
morfologia
mocz
WR
glukoza
toksoplazmoza Ig6
toksoplazmoza IgM

niebardzo wiem co to jest to WR????

USG jakoś po 10 lipca :)
kolejna wizyta 15 [jak wszystko będzie ok] i wtedy cytologia!!

uff dużo tego ale chyba tak trzeba - teraz pracuję nad pozytywnym nastawieniem i optymizmem!!!! :)

rudzia27 witam ciepło :-)
WR to badanie w kierunku kiły
 
Do góry