reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i inne rozmowy na temat zdrowia naszych dzieci

ta doktorka powiedziala, ze jak pecherz jest pelny to dzidzie wypycha troche do gory. bo oni uzywaja nie te dopochwowe ultrasonografy, tylko te co po brzuszku jezdza, moze dlatego. bo godzine przed usg kazali mi wypic ok. 2 pinty wody.:eek:

Z piciem wody przed usg sie zgadza.Trzeba sie troszke meczyc zeby wytrzymac ale warto.Ja mialam 1 usg w 8tg i poniewaz wypilam duuuzo wody nie musialam miec robionego badania dpopchwowo poniewaz kruszynke bylo swietnie widac.Odnosnie 4d to Aliena gratuluje slicznego malenstwa.Sweeeet.!!!! Chyba sama sie skusze na takie ale dopiero po polowce zeby bylo ladniej widac...
 
reklama
sonia a ile masz wzrostu i ile ważysz jeśli można spytać? bo ja gdzies znalazłam kiedyś kalulator co do takich wyliczeń i przy moim wzroście 167cm i wadze 58kg moge przytyć do 13 kg, wydaje mi się, że jesteś szczyplejsza ode mnie i wyższa, wiec się zastanawiam, jak się to liczy ;-)

Nie wyliczajcie tak dziewczyny.Nie wazne az tak bardzo ile wy przytyjecie.Wazne zeby maluszki zdrowo rosly nawet kosztem kilograma.Chcialam was pocieszyc ze ile nie przytyjecie to Figa was wszystkie przegoni.Ja z blizniakami przytylam 30kg.Wiec Figuniu smaruj sie dobrze tymi olejkami i kremikami bo napewno Ci sie przydadza.Buziaki...
 
ja 14 września idę do innego lekarza z NFZ, więc będę miała dwie opinie :-)
jak dwóch powie, ze chłopczyk to będę przekonana, na razie podchodzę do tego na spokojnie, chociaz intuicja od poczatku podopowiadała mi, ze będzie syn :-)
 
Ja się dzisiaj dowiedziałam, że łatwiej jest na usg rozpoznać chłopaka niż dziewczynkę, więc za kilka tygodni może się wszystko odwrócić i dziewczynki też się ujawnią :-) Pamiętać też należy, że między niektórymi lutówkami jest przecież prawie 4 tygodnie różnicy, co jest też istotne.

Sonia ja Ci już gratulowałam synusia, ale mogę jeszcze tu też to zrobić. Gratulacje.
 
Ja niestety nie mam żadnego przeczucia czy chłopczyk czy dziewczynka, pierwsza ciąża była co prawda zupełnie inna niż ta, ale w tej zaczynam mieć zachcianki na słodkie tak jak w pierwszej wiec może znowu dziewczynka? Nie mogę doczekać się kolejnego usg może już będzie widać. Moja dobra znajoma od początku ciąży miała przeczucie, że będzie chłopak, a lekarz na każdym usg mówił, że urodzi dziewczynkę, no i........... jej przeczucie się sprawdziło urodziła zdrowego, dużego chłopaka.
 
Jakoś dano zaglądałam na ten wątek, a t czytania tyle. Gratuluję dziewczyny chłopaków. Ja ciągle mam skrytą nadzieję na dziewczynkę ale zobaczymy może 3.09 będzie coś widać.

Poziomkowa widzę masz identyczny wzrost i wagę co ja. U mnie też brzuszek leciutko zaokrąglony i tylko ja z mężem go widzimy, a tak nie widać. Chociaż w moich najluźniejszych spodniach troszkę się ciasno robi.
 
reklama
Mnie brzuszek wyskoczył z dnia na dzień i kurcze zrobil się już całkiem pokaźny, juz nie za bardzo da się go ukryć, choć na szczęście znajduję jeszcze spodnie, w które się dopinam. No i wraz z powiększeniem brzuszka zaczyna się historia z poprzedniej ciąży - zmniejszenie apetytu - taką mam chyba budowę anatomiczną, że macica powiększając się wyciska inne organy na żołądek i w rezultacie tego nie jestem w stanie zjeść już całego obiadu, na sniadanie jedna kromeczka, waga w dół. Ja tam nie mam nic przeciwko, bo w/po pierwszej ciąży schudłam 10 kg (w szpitalu zgubiłam 12 kg), z których 4 niestety później odrobiłam, ciekawe jak będzie teraz...
A wizytę u gina mam w przyszły czwartek, a USG połówkowe pod koniec września.
 
Do góry