reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szansa na ciąże

reklama
Rozumiem. Mi na szczęście udało się zajść w ciążę w pierwszym cyklu starań. Też robiłam te wszystkie badanie i nawet więcej. Cynk też warto zbadać bo bardzo wpływa na jakoś oocytów i tak samo cynk u partnera, Folian, b12 i homocysteine u faceta. Dobrze jest jeść olej z wiesiołka ale tylko do pierwszej połowy cyklu. Mężczyźni powinni pić olej z czarnuszki. Dodatkowo warto zbadać też te spawy infekcyjne typu toksoplazmoza itd. A co do współżycia to mi lekarz kazał co drugi dzień. Źle jest za często.

Dodam, że moja sytuacja zdrowotna nie była kolorowa jak się okazało w toku porodu.
Wg badań przeprowadzonych w Japonii jest zupełnie odwrotnie. Mężczyźni uprawiający seks co najmniej dwa razy dziennie są bardziej płodni, mają lepszej jakości plemniki, bardziej ruchliwe itd niż mężczyźni uprawiający seks co dwa dni. Pisze to jako ciekawostkę. 😁
Dwa razy zaszłam w ciąże z jednego seksu w cyklu.
Są to ciąże żywe 🤪 (czasem chciało by się powiedzieć niestety-> czarny humor)
Ja jestem właśnie w ciąży z jednego seksu w cyklu 🤣 a w poprzednią nie mogłam zajść rok, nie miałam owulacji, potem nie pękały, niedomogą lutealna... Cuda wianki.
To dopiero będziemy robić
To to jest podstawa i od tego trzeba zacząć. Koniecznie rozszerzone badanie nasienia z morfologia.
 
To jest priorytet. Jeżeli nasienie leży to może się okazać, że np. tylko in vitro, a teraz gdy jest refundacja to lepiej szybciej niż później.
Od tego powinno się zacząć, bo co z tego że Ty będziesz się leczyć, jak tu będzie zły wynik.
Dokładnie. A to tak nieinwazyjne badanie, że powinno być jako jedno z pierwszych. A to podstawa podstaw.
 
Dokładnie. A to tak nieinwazyjne badanie, że powinno być jako jedno z pierwszych. A to podstawa podstaw.

Dla mnie to jest w sumie przykre. Dziewczyna się bada, często są to nieprzyjemne badania. Biega po ginekologach gdzie no nie oszukujmy się są to bardzo intymne badania. Sam monitoring nawet nie jest przyjemny bo wiąże się z USG dopochwowym. A facet dokłada zrobienie sobie dobrze 🤯🤯🤯

Ojciec moich dzieci jest ... nie będę pisać bo szkoda słów, ale gdyby nie chciał wykonać tak prostego i wręcz przyjemnego badania na starcie, to serio nie wiem czy chciałabym mieć z nim dziecko 🙄
 
Dla mnie to jest w sumie przykre. Dziewczyna się bada, często są to nieprzyjemne badania. Biega po ginekologach gdzie no nie oszukujmy się są to bardzo intymne badania. Sam monitoring nawet nie jest przyjemny bo wiąże się z USG dopochwowym. A facet dokłada zrobienie sobie dobrze 🤯🤯🤯

Ojciec moich dzieci jest ... nie będę pisać bo szkoda słów, ale gdyby nie chciał wykonać tak prostego i wręcz przyjemnego badania na starcie, to serio nie wiem czy chciałabym mieć z nim dziecko 🙄
Nie chodzi o kwestie chce - nie chce.
Poprostu ginekolog dopiero teraz kazał zrobić takie badanie. Wcześniej skupiliśmy się na mnie, bo u mnie wyszły te mutacje trombofili. Ale teraz po tych nieudanych próbach ja już sama nie wiem gdzie jest problem.
 
reklama
Nie chodzi o kwestie chce - nie chce.
Poprostu ginekolog dopiero teraz kazał zrobić takie badanie. Wcześniej skupiliśmy się na mnie, bo u mnie wyszły te mutacje trombofili. Ale teraz po tych nieudanych próbach ja już sama nie wiem gdzie jest problem.
Tylko, że badanie nasienia, to się robi przed trombofiliami itd. To powinno być właśnie na początku zlecone jako podstawa. I jak wyjdzie prawidłowe, to dopiero się szuka dalej u kobiety.
 
Do góry