reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki kulinarnie!

Moim zdaniem 1,2 litra plynow na dzien to bardzo malo....Ze tak powiem ''normalne'' zapotrzebowanie czlowieka na plyny to ok 1,5-2 litrow na dzien a w okresie ciazy jest wieksze,jeszcze wieksze w okresie karmienia piersia...
Zbyt male ilosci wypijanych plynow niosa za soba powazne konsekwencje...
Ja wypijam na pewno ponad 2 litry na dzien a teraz w te upaly to pewnie raz tyle jeszcze...Inaczej bym wyscha na wior;-)
 
reklama
a czy picie za dużej ilości też ma jakieś konsekwencje? Czy można przesadzić z piciem?
Hehe, ale zabrzmiało, jakbym pytała o alkohol :-p

Hihi,mozna przesadzic...np. z piciem mleka.;-)

Najlepiej jest sluchac swojego oragnizmu,jesli odczuwamy pragnienie to znaczy ze trzeba sie ''nawodnic''.Przy diecie bogatej w sod,nadmierne picie moze byc problemem bo jak powszechnie wiadomo sol zatrzymuje wode w organizmie.
Wzmozone pragnienie moze tez byc objawem chorobowym.
 
a czy picie za dużej ilości też ma jakieś konsekwencje? Czy można przesadzić z piciem?
Hehe, ale zabrzmiało, jakbym pytała o alkohol :-p

jak wypijesz za duzo to wiecej wysiusiasz.
Organizm to co bedzie mial w nadmiarze to wydali. Zatrzyma tyle ile potrzebne.
Przynajmniej ja tak mam, jak przesadze, to moge w ogole z kibelka nie wychodzic, i ciaza tutaj nie ma na mnie zadnego wplywu.
 
A jeszcze tak mi przyszlo na mysl...Mowimy o wypijaniu 1.5 litra wody,sokow itp.A musimy przeciez pamietac,ze wode przyjmujemy tez w innej postaci np. zup,owocow,warzyw wiec tak naprawde ta dobowa ilosc przyjetej wody i tak jest wieksza.
 
reklama
Do góry