reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki kulinarnie!

reklama
Dziewczyny, przepis na spaghetti ze szpinakiem jest super. Lecz proponuje, zeby zamiast spaghetti uzyc krotkiego makaronu typu fusilli, poniewaz z warzywkami ten ksztalt makaronu lepiej sie komponuje:-)
 
A ja sie zakochalam w smaku kawy heh. Producent kawy illy wprowadzil nowa kawke, ktora nazywa sie cremailly i jest to cos przecudownego, po prostu niebo w gebie.
Nie moglam znalezc baru w Perugii, ktory ma kawe illy, ale dzis nastal ten wielki dzien i znalazlam bar, ktory ma tez maszyne, ktora rob te kawe (espresso, lod, troche cukru i mleka). Jest to doslownie kremowa kawa i wypilam pod wieczor dzis trzy takie, a ze odzwyczailam sie od normanej kawy to raczej zapowiada mi sie bial noc:rofl2::szok: ale i tak bylo warto:tak:
 
Karoli a mi po arbuzie się odbija ogórkiem :sorry2:

dziewczyny czy np maślankę moge traktować jako picie tzn jakbym chciała zliczyć ile piję napoi to maślanka jako płyn czy jako jedzenie :confused::sorry2:

cholerka bo zgłupiałam :zawstydzona/y:
Według mnie zdecydowanie jako picie.
Na poczatku ciazy czytalam ze powinno sie pic 3l dziennie plynow, a teraz znalazlam artykul gdzie jest napisane ze te 3l to tylko w I trymestrze, bo w drugim tylko 1,5l a w IIIcim 1,2l maxymalnie. To ja juz nic nie kapuje!To troche malo mi sie wydaje.
 
Co do moich obaw spaniowych to mialam racje hehe Trzy kawy pobudzily mnie maksymalnie, ze nawet uczylam sie w lozku i nie zasnelam od razu :szok::rofl2:
Potem spalo mi sie dosyc ciezko, jednak czuje sie wypoczeta:-)

Jesli chodzi o te plyny, to 1,2 l to zdecydowanie za malo. Normalnie bez ciazay pnalezy przyjmowac min. 2 l dziennie. Golanda przy 1,2 l wysiada Ci nerki.
 
Ja właśnie mam szpinak mrożony. Spróbuje na pewno. Dajesz zwykły ser jaki masz w lodówce. Czy koniecznie potrzebny jest ten co napisali?

Wrzucam jaki mam,a na gore potem na gotowa porcje sypie parmezan...ale to juz co kto lubi;-)

jakbym miała szpinak to już bym jadła albo była bym i po jedzeniu :-D

kiedyś bym tego nie przełknęła :no: ale jakoś jak mąż zrobił kilka razy to teraz uwielbiam tak samo brokuły ;-)

Jako dzoecko nie cierpialam szpinaku,ale potem kiedys,gdzies zjadlam i...posmakowalo:) Teraz wcinam az sie uszy trzesa;-)
 
1,2 l a 1,5 l to sporo roznicy, gdzies poltorej szklanki napoju.

Kazali Ci pic tylko w czasie, gdy bylas w szpitalu, czy tez w ogole przez okres ciazy?
Wiadomo tez, ze jak czlowiek nic nie robi, nie poci sie, czy tez w zime to pije mniej, natomiast w lato potrzebuje wiecej plynow i tym samym organizm sam sie dopomina.
 
reklama
Do góry