reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Cześć dziewczyny [emoji846] bylam na badaniach prenatalnych wg usg wszytsko w porzadku. Dodatkowo zrobilam test pappa i niestety wyszło ryzyko zachamowania wzrostu płodu troszkę sie tym martwie [emoji52][emoji848] czy któraś z was spotkała sie z taka sytuacja ? Moze ryzyko to 1/91 :(

Nic o tym nie słyszałam. Jakie masz dalsze zalecenia? Musisz robić amnio?

Ja właśnie chyba pójdę tylko na USG prenatalne. Tyle się naczytałam o tych badaniach krwi, że to tylko statystyka i często pokazują jakieś dziwne rzeczy i niepotrzebnie stresują.[/QUOTE]Był stresik? [emoji4] ja dziś zapisałam się na prenatalne.. 8 lipca o 8.20 i jednak zdecydowaliśmy się na test Pappa.. Nie było w tej klinice opcji robić usg a potem ewentualnie pappa, tylko jka coś to wszystko od razu z góry, albo samo usg.. Trochę mnie to zdziwiło, myślę, że to trochę naciąganie, ale poczytałam sobie u Mamy Ginekolog odnośnie USG prenatalnego i testów USG, gdzie w sumie pisze o tym, że te testy właśnie najbardziej szczególnie warto wykonac kiedy USG wygląda dobrze! Bo USG ma około 80% skuteczności, więc 20% może wyglądać prawidłowo a być nieprawidłowe i wtedy pomaga Pappa.. Więc uznałam, ze coz, zrobimy.
Hej dziewczyny jestem już po badaniach[emoji11]
Tętno 166 ud/min
Crl 55,6 mm
Przeziernośc karku 1,85
BPD 20,2 mm
Pępowina - trójnaczyniowa
Kosc nosowa obecna
Ręce,nogi,pęcherz,nerki,żołądek,kręgosłup, mózg ok.
stan. Ryzyko podst. Ryz.skorygowan
Trisomia21. 1:703. 1:1944
trisomia18. 1:1649. 1:4997
trisomia 13. 1:5191. Kolejna wizyta za 4 tygodnie, jeśli chodzi o test papa to mam się zastanowić. I jak zapytałam o to czy muszę brać Akard ze względu na moja immunologie to powiedział, że musiałabym się skonsultować z immunologiem trochę to dziwne bo chodzi mi o akard tylko a nie zastrzyki.
Ja na razie czytam te wyniki i niewiele z tego rozumiem.. Ani jakie są normy, ani co oznaczają te dane ryzyka skorygowane.. Tyle muszę się douczyć [emoji85]
A i jeszcze lekarz zapytał czy chce znać płeć powiedziałam że tak i wstępnie będzie chłopiec Ale wiadomo, że jeszcze może się zmienić.
Piękności [emoji3059]
 
reklama
No ja właśnie mam już album kupiony ale w środku jest fajnie urozmaicony i jest miejsce na zdjęcia i trochę kreatywności. No my poki co robiliśmy zdjęcia gdzie za bardzo nie potrzeba było twarzy, albo znikomo ją było widać. Ja wczoraj wyjątkowo super się czułam więc wykorzystałam chwilę 😅😂. Zobacz załącznik 1137515Zobacz załącznik 1137520
Jak ładnie ❤️ i kiecka świetna 👀takie właśnie lubię (mój mąż mówi ze są babcine)
 
Jak ładnie ❤ i kiecka świetna 👀takie właśnie lubię (mój mąż mówi ze są babcine)
Hahaha ja kocham sukienki worki i ogólnie worki bluzy i koszulki worki... teraz przynajmniej w ciąży T. Zrozumie że te wszystkie L I XL przy rozmiarze xs to była inwestycja na przyszłość ! Mój też nie był zachwycony sukienka ale coz poradzić ja mu w niej chodzić nie każe więc jak ja szczęśliwa to on też haha 😂😂👌
 
No ja właśnie mam już album kupiony ale w środku jest fajnie urozmaicony i jest miejsce na zdjęcia i trochę kreatywności. No my poki co robiliśmy zdjęcia gdzie za bardzo nie potrzeba było twarzy, albo znikomo ją było widać. Ja wczoraj wyjątkowo super się czułam więc wykorzystałam chwilę [emoji28][emoji23]. Zobacz załącznik 1137515Zobacz załącznik 1137520
Ale pięknie [emoji3059]
Jak ładnie [emoji3590] i kiecka świetna [emoji102]takie właśnie lubię (mój mąż mówi ze są babcine)
Mój dokładnie tak samo! I ze wyglądam w nich jak dziołcha ze wsi.. A na innych mu się podobają [emoji849]
Ile placilyscie za prenatalne i papę?
Pincet zlociszy...
 
Nic o tym nie słyszałam. Jakie masz dalsze zalecenia? Musisz robić amnio?

Ja właśnie chyba pójdę tylko na USG prenatalne. Tyle się naczytałam o tych badaniach krwi, że to tylko statystyka i często pokazują jakieś dziwne rzeczy i niepotrzebnie stresują.
Był stresik? [emoji4] ja dziś zapisałam się na prenatalne.. 8 lipca o 8.20 i jednak zdecydowaliśmy się na test Pappa.. Nie było w tej klinice opcji robić usg a potem ewentualnie pappa, tylko jka coś to wszystko od razu z góry, albo samo usg.. Trochę mnie to zdziwiło, myślę, że to trochę naciąganie, ale poczytałam sobie u Mamy Ginekolog odnośnie USG prenatalnego i testów USG, gdzie w sumie pisze o tym, że te testy właśnie najbardziej szczególnie warto wykonac kiedy USG wygląda dobrze! Bo USG ma około 80% skuteczności, więc 20% może wyglądać prawidłowo a być nieprawidłowe i wtedy pomaga Pappa.. Więc uznałam, ze coz, zrobimy. Ja na razie czytam te wyniki i niewiele z tego rozumiem.. Ani jakie są normy, ani co oznaczają te dane ryzyka skorygowane.. Tyle muszę się douczyć [emoji85] Piękności [emoji3059]
[/QUOTE]
Tę podstawę oblicza się do mojego wieku a skorygowane na podstawie usg i wymiarów.
 
Cześć dziewczyny 🙂 bylam na badaniach prenatalnych wg usg wszytsko w porzadku. Dodatkowo zrobilam test pappa i niestety wyszło ryzyko zachamowania wzrostu płodu troszkę sie tym martwie 😐🤔 czy któraś z was spotkała sie z taka sytuacja ? Moze ryzyko to 1/91 :(

A kiedy konsultujesz wyniki z lekarzem? Może nie ma się czym przejmować 😊
No ja właśnie mam już album kupiony ale w środku jest fajnie urozmaicony i jest miejsce na zdjęcia i trochę kreatywności. No my poki co robiliśmy zdjęcia gdzie za bardzo nie potrzeba było twarzy, albo znikomo ją było widać. Ja wczoraj wyjątkowo super się czułam więc wykorzystałam chwilę 😅😂. Zobacz załącznik 1137515Zobacz załącznik 1137520
Śliczne te fotki 😍
 
reklama
Do góry