reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniówki 2021

Cześć dziewczyny 🙂 bylam na badaniach prenatalnych wg usg wszytsko w porzadku. Dodatkowo zrobilam test pappa i niestety wyszło ryzyko zachamowania wzrostu płodu troszkę sie tym martwie 😐🤔 czy któraś z was spotkała sie z taka sytuacja ? Moze ryzyko to 1/91 :(

Nic o tym nie słyszałam. Jakie masz dalsze zalecenia? Musisz robić amnio?

Ja właśnie chyba pójdę tylko na USG prenatalne. Tyle się naczytałam o tych badaniach krwi, że to tylko statystyka i często pokazują jakieś dziwne rzeczy i niepotrzebnie stresują.
[/QUOTE]
Na szczęście nie mam takich wskazań. Zaleciła acard 150 mg i sprawdzi na kolejnych badaniach połówkowych.
 
reklama
Dopochwowe. Mówił że przez brzuch w przyszłości może będzie lepiej widać,ale teraz za wcześnie na USG przez brzuch. Ja na zewnątrz też mam dużą bliznę, ma ok 1 cm grubości i jest mocno wypukła... Także w środku pewnie jeszcze gorzej :-(

Kurcze kochana, bądź dobrej myśli! Wiem, ze na pewno bardzo się stresujesz, ale pamiętaj, że takie delikatne plamienie nie musi oznaczać zupełnie nic złego! Ja chyba dla własnego spokoju psychicznego umówiłabym się na jutro do innego lekarza, żeby sprawdził - wiadomo, że lekarz lekarzowi nie równy 🤞💛
 
Tylko nie wiem jak u Was ale u nas takie kolejki ja do 2 lekarzy prywatnie czekam po 3 tyg masakra wiem że jak coś się dzieje to wezmą bez kolejki ale u mnie tylko lekarz co prowadzi ciążę a z marszu to nie wiem nigdzie chyba się nie dostaniesz
 
Dziewczyny Wy bierzecie w 1 trym. paracetamol czasami? Łapie mnie ból głowy jak się rozwinie w migrene to po mnie. Koleżanka mówi, że nie powinnam NIC brać teraz ale ona nie ma dzieci którymi trzeba się zając z drugiej strony nie chce zaszkodzić. Więc pytam Was bo ten sam etap
W sprawie migren są grupy na fb które sobie doradzają co do leków również w ciąży. Bardzo współczuję bólu głowy to jedno z najgorszych rzeczy jaka może się trafić.
 
A i jeszcze lekarz zapytał czy chce znać płeć powiedziałam że tak i wstępnie będzie chłopiec Ale wiadomo, że jeszcze może się zmienić.
 

Załączniki

  • 20200622_170541.jpg
    20200622_170541.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 90
Dziewczyny Wy bierzecie w 1 trym. paracetamol czasami? Łapie mnie ból głowy jak się rozwinie w migrene to po mnie. Koleżanka mówi, że nie powinnam NIC brać teraz ale ona nie ma dzieci którymi trzeba się zając z drugiej strony nie chce zaszkodzić. Więc pytam Was bo ten sam etap
Paracetamol można brac spokojnie. Ibuprofen należy unikać !
 
Ja jeszcze żadnych zdjęć nie robiłam, ale mam chęć coś zrobić. Tylko teraz wyglądam jak kupsko wiec muszę się ogarnąć.

Chce tez sobie zrobić album scrapbookowy z ciąży na pamiątkę.
No ja właśnie mam już album kupiony ale w środku jest fajnie urozmaicony i jest miejsce na zdjęcia i trochę kreatywności. No my poki co robiliśmy zdjęcia gdzie za bardzo nie potrzeba było twarzy, albo znikomo ją było widać. Ja wczoraj wyjątkowo super się czułam więc wykorzystałam chwilę 😅😂.
20200622_124704-01_resize_53.jpg
20200621_194836_resize_11.jpg
 
reklama
Fajny pomysł z takim albumem, też mi przeszło przez myśl.
Ale ze względu na samopoczucie i to, że wyglądam jak kupa hahaah (identycznie myślę obecnie o sobie) to nic jeszcze nie zdziałałam.
Ja liczę na to ze niedługo będę się czuć ok i zacznę coś działać. Teraz to nawet po farbę na sufity mi się nie chce jechać 🤷🏻‍♀️
Materialy to już praktycznie wszystkie mam do dłubania, no jeszcze jakieśdrobiazgi muszę dokupić. Teraz tylko czekam na chęci.
Myslalam, ze w ciąży będę się tak super czuć i wreszcie na l4 będę miała czas na rozwijanie moich pasji no i się przeliczyłam ☹️
 
Do góry