reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniówki 2021

A jakim sprzętem lekarz robił Ci USG? Dopochwowym, czy przezbrzusznym? W którym tc jestes?
Dopochwowe. Mówił że przez brzuch w przyszłości może będzie lepiej widać,ale teraz za wcześnie na USG przez brzuch. Ja na zewnątrz też mam dużą bliznę, ma ok 1 cm grubości i jest mocno wypukła... Także w środku pewnie jeszcze gorzej :-(
 
reklama
Cześć dziewczyny 🙂 bylam na badaniach prenatalnych wg usg wszytsko w porzadku. Dodatkowo zrobilam test pappa i niestety wyszło ryzyko zachamowania wzrostu płodu troszkę sie tym martwie 😐🤔 czy któraś z was spotkała sie z taka sytuacja ? Moze ryzyko to 1/91 :(
[/QUOTE]

Nic o tym nie słyszałam. Jakie masz dalsze zalecenia? Musisz robić amnio?

Ja właśnie chyba pójdę tylko na USG prenatalne. Tyle się naczytałam o tych badaniach krwi, że to tylko statystyka i często pokazują jakieś dziwne rzeczy i niepotrzebnie stresują.
 
Cześć dziewczyny 🙂 bylam na badaniach prenatalnych wg usg wszytsko w porzadku. Dodatkowo zrobilam test pappa i niestety wyszło ryzyko zachamowania wzrostu płodu troszkę sie tym martwie 😐🤔 czy któraś z was spotkała sie z taka sytuacja ? Moze ryzyko to 1/91 :(

Nic o tym nie słyszałam. Jakie masz dalsze zalecenia? Musisz robić amnio?

Ja właśnie chyba pójdę tylko na USG prenatalne. Tyle się naczytałam o tych badaniach krwi, że to tylko statystyka i często pokazują jakieś dziwne rzeczy i niepotrzebnie stresują.
[/QUOTE]
Ja mam właśnie za tydzień aż się boje.
 
A tak przy okazji tych tematów NFZ-owskich, czy trzeba w ciąży chociaż raz iść do lekarza NFZ? Czy prywatnie wystarczy?
 
Nic nie wiadomo, bo moja blizna po CC tak zaburza obraz, że on nic nie widzi, tylko kawałek pęcherza, reszta to czarna dziura, bo się tak tkanki zrosły :-( tak powirdzial... wysłał mnie na betę... Mówił że potem jak będzie już przez brzuch robione USG to będzie lepszy widok, ale narazie nic nie jest w stanie powiedzieć, bo w ogóle nic nie widzi... dostałam dupka no i zobaczymy jakie wyniki będą po becie.. Jestem załamana 😭😭😭 umrę z tej niepewności 😭 no i mówił że to najlepszy sprzęt w powiecie o ile mu można wierzyć... To dobry lekarz :-(
Robil ci usg i przez brzuch i dowcipnie? Długo probowal?
 
Hej dziewczyny jestem już po badaniach😙
Tętno 166 ud/min
Crl 55,6 mm
Przeziernośc karku 1,85
BPD 20,2 mm
Pępowina - trójnaczyniowa
Kosc nosowa obecna
Ręce,nogi,pęcherz,nerki,żołądek,kręgosłup, mózg ok.
stan. Ryzyko podst. Ryz.skorygowan
Trisomia21. 1:703. 1:1944
trisomia18. 1:1649. 1:4997
trisomia 13. 1:5191. <1:20000
Kolejna wizyta za 4 tygodnie, jeśli chodzi o test papa to mam się zastanowić. I jak zapytałam o to czy muszę brać Akard ze względu na moja immunologie to powiedział, że musiałabym się skonsultować z immunologiem trochę to dziwne bo chodzi mi o akard tylko a nie zastrzyki.
 
Kochane nie jestem w stanie nadrobić weekendu ale mam nadzieję że wszystko u Was ok ❤! Kobietki które dzisiaj wizytowaly fajnie że już po i teraz czekanie na następne wizyty. Mnie czekają prenatalne za tydzień i jeden dzień ale póki co dziwnie spokojna jestem ale pewnie za kilka dni odpale wrotki 🥰❤ u mnie weekend w kratkę dosłownie. Przedwczoraj pierwszy raz czułam się tragicznie aż płakałam z bezradności... Wczoraj cały dzień super i pojechaliśmy na spacer i lody 4h. Wróciłam do domu i młode dało do wiwatu tak, że mi się odechciało haha 👌 chwalić dzień przed zachodem słońca. Każdy dzień nowe wyzwanie haha 😇🤷‍♀️🤰. Też żrobicie sobie jakieś pamiątkowe zdjęcia ? My wczoraj postanowiliśmy zrobić do albumu 😱🥰

Ja jeszcze żadnych zdjęć nie robiłam, ale mam chęć coś zrobić. Tylko teraz wyglądam jak kupsko wiec muszę się ogarnąć.

Chce tez sobie zrobić album scrapbookowy z ciąży na pamiątkę.
 
Ja jeszcze żadnych zdjęć nie robiłam, ale mam chęć coś zrobić. Tylko teraz wyglądam jak kupsko wiec muszę się ogarnąć.

Chce tez sobie zrobić album scrapbookowy z ciąży na pamiątkę.
Fajny pomysł z takim albumem, też mi przeszło przez myśl.
Ale ze względu na samopoczucie i to, że wyglądam jak kupa hahaah (identycznie myślę obecnie o sobie) to nic jeszcze nie zdziałałam.
 
reklama
Hej dziewczyny jestem już po badaniach😙
Tętno 166 ud/min
Crl 55,6 mm
Przeziernośc karku 1,85
BPD 20,2 mm
Pępowina - trójnaczyniowa
Kosc nosowa obecna
Ręce,nogi,pęcherz,nerki,żołądek,kręgosłup, mózg ok.
stan. Ryzyko podst. Ryz.skorygowan
Trisomia21. 1:703. 1:1944
trisomia18. 1:1649. 1:4997
trisomia 13. 1:5191. <1:20000
Kolejna wizyta za 4 tygodnie, jeśli chodzi o test papa to mam się zastanowić. I jak zapytałam o to czy muszę brać Akard ze względu na moja immunologie to powiedział, że musiałabym się skonsultować z immunologiem trochę to dziwne bo chodzi mi o akard tylko a nie zastrzyki.
Super! Zdjęcie masz? :)
 
Do góry