reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe terminy

Mój termin ustalono wg usg na 16 stycznia, wg ostatniej miesiączki jest to nie do określenia.
Moje cykle były bardzo długie i nieregularnie, okres pojawiał się co 30 lub 47 dni :wściekła/y:
 
reklama
A ja mam termin na 5 styczeń. Ciekawe, może w Nowy Rok przyjdzie na świat maleństwo.
Szkoda że tak blisko świąt bo boję się tak blisko porodu jechać do domu na święta a mam 400 km przez lasy i pola :-D
 
No a powiem Wam moje drogie, że w mi się ciązy fatalnie jeździło samochodem zwłaszcza pod koniec.. nawet do porodu jak już jechałam ze skurczami to na mojego sie darłam że za ostro hamuje że zbyt gwałtownie przyspiesza... :) a tu 400 km fiu fiu nie zazdroszczę...
 
Ja mam na 7 wg om, a z USg pomiedzy 29 grudnia a 2 sycznia. No ale na szczęście rodzinka w Warszawie i tuz pod nią, ale za to 2 wigilie... No a jakby co, to wigilie spędze z mężem i synem w pracy męża, czyli w szpitalu gdzie chcę rodzi :-p.
 
mi termin co raz bardziej zbliża się do grudnia :) w czwartek zapisałam się na dodatkowe usg gdzie indziej (wspominałam, że od mojego lekarza wyszłam z drobnym niesmakiem) - to będzie też takie usg połówkowe, gdzie będą wszystko mierzyć i 3d/4d będzie też - ciekawe czy termin mi się zmieni :) no i ciekawe czy w końcu poznam płeć :D
a co do porodu, też nie mam na miejscu - trzeba jechać ale znacznie bliżej niż 400 km :) tylko 90 :) ale ja to inna sprawa - bo cesarka, więc się konkretnie umawiam na termin :-D
 
mamjakty w tym momencie ciąży terminy z USG już nie są obowiązujące. Termin z USG jest wiarogodny w pierwszych -nastu tygodniach, bo wtedy dzieciaczki rozwijają się wmiarę równomiernie i istnieją standardy wiekowo-pomiarowe. Na tym etapie ciąży każdy dzieciaczek rozwija się inaczej - a nawet każdy jego "element" tak, że lekarz może ci później podać nawet pięć różnych dat z różnych tabelek i co wtedy zrobisz? :-p Pierwsze terminy z OM i USG są najlepsze, później to tylko tak z ciekawości można zerknąć, ale nie należy się przywiązywać. Siostra, która niedawno rodziła miała termin z OM i USG ten sam na 13.08 a urodziła 17. A z USG połówkowego miała jeden z terminów na ... wrzesień!!:rofl2:
 
reklama
Do góry