reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

Hej Dziewczyny,
byłam dzis na usg do 10tyg. Korzystam z luxmedu i enelmedu, więc mam możliwość robienia tych badań i tu i tu i do tego prywatnie 🙈 Nie wiem czy to dobrze, ale chęć sprawdzenia czy jest ok jest silniejsza niz zdrowy rozsądek. W poprzedniej ciąży tez robiłam podwójnie..
Myślicie że częste usg nie zaszkodzi?
Ja i tak będę miała usg co tydzień od 16 do 25tc, więc chyba nie może szkodzić...
W każdym razie jest wszystko ok, wstawiam zdjęcie bobo ;) Dziś 9t3d z usg więc termin na 03.01. Słyszałam też serduszko i tak naprawdę dopiero dziś do mnie dotarła ta ciąża. Mimo złego samopoczucia od samego początku jakoś cały czas nie wierzyłam w to.
Dziś umówiłam sie na prenatalne na 23.06 w Dzień Taty 😉


Ja też pochodzę z tm chociaż obecnie mieszkam w Warszawie 😉

Noo to już duże dziecko! 🥰

Ja pochodzę z Piotrkowa, ale od roku mieszkamy w Tomaszowie. 😀 jaki świat mały 😁
 
reklama
Usg ze sprawdzaniem przepływów w sercu maluszka. To ze względu na przeciwciała, które mam w związku z chorobą immunologiczną. Mogą przenikać przez łożysko i uszkodzić serduszko. Bardzo to jest stresujący moment dla mnie. Odetchnę dopiero po 25tc jak będzie wszystko ok.
Czy mówisz może o przeciwciałach Ana3? Ja mam Ssb dodatnie na 2 plusy i też będę musiała robić echo serca dzidziusowi. Z tym że ja nie mam objawów choroby oprócz tego że właśnie mi wyszły te przeciwciała.
 
Ja pochodzę z Piotrkowa, ale od roku mieszkamy w Tomaszowie. 😀 jaki świat mały 😁
Ja kiedyś pracowałam w Piotrkowie przez jakiś czas. Mały ten świat 😀

Czy mówisz może o przeciwciałach Ana3? Ja mam Ssb dodatnie na 2 plusy i też będę musiała robić echo serca dzidziusowi. Z tym że ja nie mam objawów choroby oprócz tego że właśnie mi wyszły te przeciwciała.
Tak, przeciwciała ANA ssa i ssb - wysokie miano. Ja mam zespół Sjogrena i w związku z tym trochę suchość oczu.
Twój ginekolog ogarnia te sprawy przeciwciał? Lekarze z luxmedu i enelmedu nie wiedzą o czym do nich mówię, dlatego chodzę też prywatnie do mojej ginki, a ona kieruje mnie na oddział na te bardziej profesjonalne badania.
 
Ja kiedyś pracowałam w Piotrkowie przez jakiś czas. Mały ten świat 😀


Tak, przeciwciała ANA ssa i ssb - wysokie miano. Ja mam zespół Sjogrena i w związku z tym trochę suchość oczu.
Twój ginekolog ogarnia te sprawy przeciwciał? Lekarze z luxmedu i enelmedu nie wiedzą o czym do nich mówię, dlatego chodzę też prywatnie do mojej ginki, a ona kieruje mnie na oddział na te bardziej profesjonalne badania.
No właśnie mój gin bazuje raczej na tym co mu powiem. Biore plaquenil od stycznia i calcort czyli zamiennik encortonu na te przeciwciała i wiem właśnie ze musze echo serca robić.
 
Ja kiedyś pracowałam w Piotrkowie przez jakiś czas. Mały ten świat 😀


Tak, przeciwciała ANA ssa i ssb - wysokie miano. Ja mam zespół Sjogrena i w związku z tym trochę suchość oczu.
Twój ginekolog ogarnia te sprawy przeciwciał? Lekarze z luxmedu i enelmedu nie wiedzą o czym do nich mówię, dlatego chodzę też prywatnie do mojej ginki, a ona kieruje mnie na oddział na te bardziej profesjonalne badania.
Na forum z czasów pierwszej mojej ciąży jest dziewczyna z Sjogrenem, dziecko w 100% zdrowe :) to tak tylko na pocieszenie
 
Hej Dziewczyny,
byłam dzis na usg do 10tyg. Korzystam z luxmedu i enelmedu, więc mam możliwość robienia tych badań i tu i tu i do tego prywatnie 🙈 Nie wiem czy to dobrze, ale chęć sprawdzenia czy jest ok jest silniejsza niz zdrowy rozsądek. W poprzedniej ciąży tez robiłam podwójnie..
Myślicie że częste usg nie zaszkodzi?
Ja i tak będę miała usg co tydzień od 16 do 25tc, więc chyba nie może szkodzić...
W każdym razie jest wszystko ok, wstawiam zdjęcie bobo ;) Dziś 9t3d z usg więc termin na 03.01. Słyszałam też serduszko i tak naprawdę dopiero dziś do mnie dotarła ta ciąża. Mimo złego samopoczucia od samego początku jakoś cały czas nie wierzyłam w to.
Dziś umówiłam sie na prenatalne na 23.06 w Dzień Taty 😉


Ja też pochodzę z tm chociaż obecnie mieszkam w Warszawie 😉
tez mam prenatalne w dzień ojca. Piękny dzieciaczek, wyglada już na duzy!
 
reklama
Do góry