reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

Ja mam dni lepsze i gorsze, ale brzuch mnie nie ciągnął już od bardzo dawna. Piersi tylko przy zbyt mocnym ucisku, z apetytem różnie bywa. Dziś jest ok, każdego dnia jem co innego, czasem wchodzą tylko słodkie, np gofry, czasem tylko owoce i warzywa, a dziś chyba wszystko mogłabym zjeść.
O ciąże jestem narazie spokojna. Pomimo zanikających objawów 2 dni temu na wizycie było wszystko ok i wogóle jestem z siebie i Maleństwa dumna, że dotrwaliśmy pięknie do 9 tygodnia. Jakoś teraz musi być ok.
Chcę gofry! <3
 
reklama
wiem, że jeszcze trochę do końca 1 trymestru ale myślałyście o tych dodatkowych badaniach typu sanco, nifty itd? W pierwszej ciąży 8 lat temu nie robiłam ale teraz że względu na wiek, poronienia i duża ilość leków jaka przyjmuje rozważam takie badanie ale ceny mnie przerażają. Czy warto?
Hej ja nie będę robiła takich badań no chyba ze coś na prenatalnych (odpukać) wyszłoby nie tak :)
Hej Dziewczyny :) pisałam tu na samym początku, mamy ciążę niespodziankę, która pojawiła się w trakcie przygotowań do in vitro. Zamilkłam, bo pierwsze usg wyszło naprawdę kiepsko i usłyszałam od pani doktor, ze w przeciągu tygodnia poronię.
Po przeplakanym i wyjętym z życia tygodniu i braku objawów poronienia, przerażona wizją szpitala, udałam się do innego lekarza, żeby potwierdził obumarcie płodu. Jaki był mój szok, kiedy lekarz robiąc usg powiedział, ze wszystko jest dobrze, dzieciątko pięknie rośnie i prawidłowo bije mu serduszko 🥺 martwił mnie jednak dość mały pęcherzyk ciążowy w stosunku do zarodka, często nie zwiastuje to dobrze, więc radość choć na początku ogromna, znowu szybko przemieniła się w strach.
Nie mam jakichś szczególnych objawów, co dodatkowo mnie stresowało, zero mdłości, ból piersi delikatny od samego początku ciąży, jedynie co, to duża senność i zmęczenie. Wczoraj piersi przestały bolec mnie całkowicie, są jedynie powiększone. Oczywiście ustanie tego i tak minimalnego bólu bardzo mnie wystraszyło, przepłakałam cały dzień, po czym umowilam się na prywatna wizytę. Szlam na nią ze łzami w oczach, przekonana o tym, że usłyszę, że to już koniec naszej ciążowej przygody. Co zobaczyłam? 2,4 cm człowieczka, FHR 174, machającego nóżkami i rączkami 😍 pęcherzyk ciążowy również przestał być zmartwieniem, wyglada nareszcie normalnie. Dzisiaj 9+3 ☺️ Mam nadzieję, że limit nieszczęść został już wyczerpany, za 3 tygodnie prenatalne. Dodaję zdjęcie naszego największego skarbu z wielką nadzieją, że na przełomie roku weźmiemy go w swoje ramiona ❤️
cudowne wieści ❤️❤️❤️

Dziewczyny ja wczoraj plamilam jeszcze wieczorem pojedynczymi bezowymi niteczkami raz na jakiś czas. W nocy pobolewal mnie teoche brzuch wiec troszkę się martwiłam ale przeszło.
Rano wstałam troszkę takiej beżowej wydzieliny było ale w porównaniu do wczoraj to praktycznie nic. Jak narazie od rana czysto. Mam nadzieje ze to już były i jeśli jeszcze coś się pojawi to ze to takie zupełne resztki i już będzie wsystko ok 🥺
 
Hej dziewczyny. Ja dzisiaj byłam zrobić kilka badań w tym progesteron i betę. Nie wiem czy będę w stanie odczytać wyniki, jak już je będę miała, bo tak bardzo się boję 😥
 
Hej Dziewczyny,
byłam dzis na usg do 10tyg. Korzystam z luxmedu i enelmedu, więc mam możliwość robienia tych badań i tu i tu i do tego prywatnie 🙈 Nie wiem czy to dobrze, ale chęć sprawdzenia czy jest ok jest silniejsza niz zdrowy rozsądek. W poprzedniej ciąży tez robiłam podwójnie..
Myślicie że częste usg nie zaszkodzi?
Ja i tak będę miała usg co tydzień od 16 do 25tc, więc chyba nie może szkodzić...
W każdym razie jest wszystko ok, wstawiam zdjęcie bobo ;) Dziś 9t3d z usg więc termin na 03.01. Słyszałam też serduszko i tak naprawdę dopiero dziś do mnie dotarła ta ciąża. Mimo złego samopoczucia od samego początku jakoś cały czas nie wierzyłam w to.
Dziś umówiłam sie na prenatalne na 23.06 w Dzień Taty 😉

Co Ty gadasz, ale super 😁
Możemy się kiedyś zgadać na kawkę 😀 jakie osiedle?
Ja też pochodzę z tm chociaż obecnie mieszkam w Warszawie 😉
 

Załączniki

  • 20220603_090705.jpg
    20220603_090705.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 71
Hej Dziewczyny,
byłam dzis na usg do 10tyg. Korzystam z luxmedu i enelmedu, więc mam możliwość robienia tych badań i tu i tu i do tego prywatnie 🙈 Nie wiem czy to dobrze, ale chęć sprawdzenia czy jest ok jest silniejsza niz zdrowy rozsądek. W poprzedniej ciąży tez robiłam podwójnie..
Myślicie że częste usg nie zaszkodzi?
Ja i tak będę miała usg co tydzień od 16 do 25tc, więc chyba nie może szkodzić...
W każdym razie jest wszystko ok, wstawiam zdjęcie bobo ;) Dziś 9t3d z usg więc termin na 03.01. Słyszałam też serduszko i tak naprawdę dopiero dziś do mnie dotarła ta ciąża. Mimo złego samopoczucia od samego początku jakoś cały czas nie wierzyłam w to.
Dziś umówiłam sie na prenatalne na 23.06 w Dzień Taty 😉


Ja też pochodzę z tm chociaż obecnie mieszkam w Warszawie 😉
Śliczne zdjęcie, nasze kropki zaczynają przypominać prawdziwe bobasy.
Czemu od 16tyg będziesz miała tak często usg?
 
Hej Dziewczyny,
byłam dzis na usg do 10tyg. Korzystam z luxmedu i enelmedu, więc mam możliwość robienia tych badań i tu i tu i do tego prywatnie 🙈 Nie wiem czy to dobrze, ale chęć sprawdzenia czy jest ok jest silniejsza niz zdrowy rozsądek. W poprzedniej ciąży tez robiłam podwójnie..
Myślicie że częste usg nie zaszkodzi?
Ja i tak będę miała usg co tydzień od 16 do 25tc, więc chyba nie może szkodzić...
W każdym razie jest wszystko ok, wstawiam zdjęcie bobo ;) Dziś 9t3d z usg więc termin na 03.01. Słyszałam też serduszko i tak naprawdę dopiero dziś do mnie dotarła ta ciąża. Mimo złego samopoczucia od samego początku jakoś cały czas nie wierzyłam w to.
Dziś umówiłam sie na prenatalne na 23.06 w Dzień Taty 😉


Ja też pochodzę z tm chociaż obecnie mieszkam w Warszawie 😉
Super to wygląda, malutki człowieczek 😍
 
reklama
Śliczne zdjęcie, nasze kropki zaczynają przypominać prawdziwe bobasy.
Czemu od 16tyg będziesz miała tak często usg?
Usg ze sprawdzaniem przepływów w sercu maluszka. To ze względu na przeciwciała, które mam w związku z chorobą immunologiczną. Mogą przenikać przez łożysko i uszkodzić serduszko. Bardzo to jest stresujący moment dla mnie. Odetchnę dopiero po 25tc jak będzie wszystko ok.
 
Do góry