reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

Polecam przykładać przed zastrzykiem lód na minutę w miejscu wkłucia, nie robią się wtedy siniaki.
Jak źle się wkłuje to przez parę dni mam bolesną gulę.

O kurcze nie miałam pojęcia, że USG prenatalne jest bezpłatne tylko w określonych przypadkach 😱 Pierwszą ciążę prowadziłam w prywatnej przychodni, także wszystkie badania miałam w ramach pakietu. Fakt u mnie jest sporo obciążeń no i skończony 35r.ż.
Test PAPPA zrobię, ale gdyby było wskazanie do amniopunkcji to odpuszczę. Nie będę ryzykować przeprowadzaniem badań inwazyjnych.
 
reklama
Będzie dobrze ✊ nie znam Twojej historii, ale teraz emocje przez Ciebie przemawiają. Też miałam takie momenty. Przez 5 lat staraliśmy się o 2 dziecko i po drodze wiele przeszłam. Nie chcę teraz o tym tu pisać, nie chce też stresować innych dziewczyn, ale gdybym się poddała to teraz nie leżałby obok mnie mój Cud, który w przyszłym miesiącu skończy 2 lata.
Dziekuje, ale emocje juz raczej nie. Po prostu po latach i stratach moze jednak bedzie trzeba pomyśleć o obraniu innego kierunku. Pesymizm mi się włączył tu nie zaprzecze, chyba przez to jak fizycznie się czuje. Nie mniej nastawienie to jedno. Ale nadsieje na dobre wieści w pon wciąż mam. Wole jednak podejść do wizyty i przygotować się na gorsze, niż zeby cos mialo mnie złego zaskoczyć. Zdecydowanie wolałabym pozytywne zaskoczenie. Do poniedziałku zniosę chyba opakowanie jajek z biedronki. 😅
 
@becia.25 jak u Ciebie sytuacja? Co lekarz powiedział?
Wszystko jest okej, na szczęście ! ❤️ Serduszko bije, według usg 8+3, według om 9+0. Śmiejemy się z mężem se pewnie będzie dziewczynka bo synek wychodził większy według usg niż om :p

Ale niewiadomo skąd to krwawienie. Nic tam nie ma, żadnego krwiaka, nadżerki nic 🤨 dostałam luteinę pod język 2x2 rano i wieczorem tak na wszelki wypadek. Ginka powiedziała ze powinno być wszystko dobrze, ale gdyby coś się powtórzyło kierować na szpital.

Ogólnie więcej już sie krwi nie pojawiło, od gdzieś 17 cisza, ale martwię sie ze jutro np wstanę i cos jeszcze poleci :/
 
Dostałam 2x luteinę 100 lekarce się noe podoba ze spada a tym bardziej ze u mnie zawsze problemy z progesteronem były pierwsza ciąża tylko dzięki luteinie bo nawet dzidzi nie miało się gdzie zagnieździć
Ja w pierwszej ciąży też brałam progesteron ale tylko w ciąży. Córkę urodziłam dwa miesiące wcześniej. W drugiej ciąży progesteron nie pomógł i trzy lata temu poroniłam. A teraz zobaczymy ale mam nadzieję, że pomoże. Spadek progesteronu to nic dobrego. Na pewno i lekarz i my (przyszłe mamusie) czujemy się bezpieczniej jak jego poziom jest wyższy.
 
Czemu płacicie za badania prenatalne? Ja dostałam od gina listę placówek gdzie robią na NFZ i tam się zarejestrowałam. Na USG I trymestru i test PAPPA.

A czy ktoś robi zastrzyki z heparyny w udo? Kurcze brzuch mam już taki siny, że nie ma praktycznie wolnego miejsca.
Ja nie mam 35 rz., za to 34 będzie w grudniu. Na prenatalne już mam zapowiedziane skierowanie od gin, na NFZ. Także z jednej strony się cieszę, z drugiej obawiam co będzie.
U mnie to samo 😊 już nic nie da się ukryć 😊
U mnie jeszcze nic nie widać. Bardziej mnie wydyma brzuch, ale podejrzewam, że to od zatwardzeń. Za to mogłabym spać cały czas. Rano o 5 pobudka do pracy, wracam z pracy to drzemka, raz godzina, czasem dwie, a potem 22 znowu kima.
 
Dziewczyny a któraś z Was tez ma taka ochotę na takie niezdrowe jedzenie? Cały wieczór walczyłam z chęcią zamówienia pizzy albo McDonalda. Nie zamówiłam a tak mnie ssie w żołądku żeby sobie zjeść coś takiego niezdrowego. Ostatnio tez ck chwila wsuwam słodycze, chipsy, frytki. Nie poznaje samej siebie bo zawsze byłam z tych co za słodyczami bie przepadają ani za fast foodami
 
Czemu płacicie za badania prenatalne? Ja dostałam od gina listę placówek gdzie robią na NFZ i tam się zarejestrowałam. Na USG I trymestru i test PAPPA.

A czy ktoś robi zastrzyki z heparyny w udo? Kurcze brzuch mam już taki siny, że nie ma praktycznie wolnego miejsca.
Kurczę a te prenatalne tyle kasy 🙄 ginekolog który robił mi prenatalne w 1 ciąży brał 350 zł a teraz już 450! + pappa 250.
Zapisałam się do innego, który bierze 390 i pappy już nie będę robić, ale no ceny zwalają z nóg :|
 
Dziewczyny a któraś z Was tez ma taka ochotę na takie niezdrowe jedzenie? Cały wieczór walczyłam z chęcią zamówienia pizzy albo McDonalda. Nie zamówiłam a tak mnie ssie w żołądku żeby sobie zjeść coś takiego niezdrowego. Ostatnio tez ck chwila wsuwam słodycze, chipsy, frytki. Nie poznaje samej siebie bo zawsze byłam z tych co za słodyczami bie przepadają ani za fast foodami
Niestety ja. Mam tylko ochotę na jedzenie, którego wcześniej nie jadłam. Nic innego nie wchodzi. Dzisiaj na obiad zjadłam 2 for you a ogólnie ciągnie mnie jeszcze do placków ziemniaczanych, pyz, pierogów, frytek,chipsów, krakersów itp. Odrzuciło mnie totalnie od mleka, mięsa, surowych warzyw oprócz pomidora i ogórka, z owoców też przejdzie tylko jabłko, banan i kiwi. Narazie jem cokolwiek żeby nie wymiotować ale mdłości mam okropne.
 
Dziewczyny a któraś z Was tez ma taka ochotę na takie niezdrowe jedzenie? Cały wieczór walczyłam z chęcią zamówienia pizzy albo McDonalda. Nie zamówiłam a tak mnie ssie w żołądku żeby sobie zjeść coś takiego niezdrowego. Ostatnio tez ck chwila wsuwam słodycze, chipsy, frytki. Nie poznaje samej siebie bo zawsze byłam z tych co za słodyczami bie przepadają ani za fast foodami

Nic nie mów. Przez 6 ostatnich tygodni mogłabym jeść tylko fastfoody. Za to od kilku dni moje dziecko nie pozwala mi zjeść nic innego niż chleb z pasztetem pomidorowym i kiszonym albo sosem czosnkowym. 😂 a wszystkie fastfoody z ostatnich tygodni już chyba poleciały w kanał przy wymiotach. 🙄😜 Ale może to i lepiej, bo jakby tak dalej poszło, to na jesień już bym się toczyła zamiast chodzić 😅
 
reklama
No i niestety ja dalej plamie :/ rano wstałam i przy podcieraniu bardzo dużo brązowego śluzu. Nie wiem dziewczyny co robić tak szczerze. W 1 ciąży plamilam na brązowo przez tydzień. Ale tam miałam oprócz luteiny dodatkowo duphaston na podtrzymanie. Na usg było wszystko okej. Brać leki i czekać spokojnie aż przejdzie? Pocieszam się ze to nie żywa krew i tak sobie myśle ze może to po prostu resztki tego wczorajszego krwawienia 🤨 albo dodatkowo usg mi podrażniło coś tam jeszcze :/
Eh no mam nadzieje ze przejdzie :(
 
Do góry