reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe mamy 2023

Bardzo bym chciała. Ale ciągle boję się, że ciąża nie rozwinęła się prawidłowo 😢
Też z tyłu głowy mam takie obawy, ale postanowiłam że będę myśleć pozytywnie, bo i tak nie mam na to wpływu a czarne myśli mi wcale nie pomagają! Trzymam kciuki za Ciebie i Fasolkę najmocniej jak się da🤞🤞
 
reklama
Witam. Chcialam dolaczyc do grupy :)
Jest to moja 3cia ciaza (mam 10 i 12 letnie dzieci ) , mam 35 lat więc jestem w wyższej grupie ryzyka .
Mieszkam w Uk więc ciaza jest tutaj prowadzona inaczej.
Termin mam na 4 stycznia ,lecz najprawdopodobniej będę miała cesarkę tydzień wcześniej .
W srode mialam USG 5 tyg 6 dni gdzie widoczny był tylko pusty pecherzyk ciazowy o wymiarze 7 mm.
Jak narazie nie mam żadnych objawów.

Czy jest tutaj jakas "starsza mama". Czy są jakiej dodatkowe padania w Polsce po 35 roku zycia ?
 
Sugeruje ciążę pozamaciczną, bezzarodkową albo zaśniadową.
Przyrost bety bez nawet pęcherzyka gdziekolwiek sugeruje również raka jajnika....
Póki nie mam bólu krwawień i plamień, nie ma sensu odrazu zakladać najgorszej wersji.... mam umowionà wizytę na przełomie 7 tyg i dopoki nic mi nie będzie, spokojnie zaczekam do wizyty. Lekarz zdawał sobie sprawę, ze może zajść taka sytuacja, więc zlecil betę i w dniu wizyty zobaczy na usg co sie dzieje. Na pewno nie ryzykowałby mojego zycia, gdyby juz wtedy stwierdził pozamaciczną a nie stwierdził jej.
Nauczona doświadczeniem widzę, ze pośpiech nie jest wskazany.
Wsłuchuję się w swoje ciało i obserwuje.

Objawy, które powinny zaniepokoić to:

-narastający ból brzucha umiejscowiony po jednej stronie,
-plamienie lub krwawienie z dróg rodnych,
omdlenia,
-objawy rozwijającego się wstrząsu (bladość skóry, przyspieszenie akcji serca, wzmożona potliwość, utrata przytomności).

Osobiście obstawiam ciążę bezzarodkową.😔😕

Przepraszam, że wam tutaj na śmiecę. Ale moja CP nie była widoczna w jajowodzie do 10tc. Na początku owszem miałam plamienia i bóle, ale od 6 do 10 tygodnia ciąży już nie - wszystko ustało, zero bóli, zero plamień itd. a beta dalej sobie radośnie rosła. To co wskazywało na CP to niski (1,2) progesteron. Gdybym tego nie zbadała pewnie chodziłabym z nią tak długo, ażby tego jajowodu nie rozerwała tak jak mojej koleżance z sali w szpitalu (ona nie badała bety bo lekarz powiedział, że po co). Nie mniej jednak samego pęknięcia nie dało się przegapić ból był taki, że dziewczyna miała problemy z oddychaniem, o chodzeniu, staniu, siedzeniu czy nawet leżeniu nie wspomnę
 
Witam. Chcialam dolaczyc do grupy :)
Jest to moja 3cia ciaza (mam 10 i 12 letnie dzieci ) , mam 35 lat więc jestem w wyższej grupie ryzyka .
Mieszkam w Uk więc ciaza jest tutaj prowadzona inaczej.
Termin mam na 4 stycznia ,lecz najprawdopodobniej będę miała cesarkę tydzień wcześniej .
W srode mialam USG 5 tyg 6 dni gdzie widoczny był tylko pusty pecherzyk ciazowy o wymiarze 7 mm.
Jak narazie nie mam żadnych objawów.

Czy jest tutaj jakas "starsza mama". Czy są jakiej dodatkowe padania w Polsce po 35 roku zycia ?
Witam ja mam skończone 35lat. Przy pierwszym badaniu prenatalnym mam mieć pobraną krew na test PAPPa, póki co tyle z badań dodatkowych.
 
Dziewczyny a czy to prawda Ze brzuch w drugiej ciąży rośnie szybciej? W pierwszej w 8 tygodniu u mnie już było widać ze w ciąży jestem i to tak wyraźnie 😊 ciekawa jestem jak to będzie teraz😊
Ja jestem w trzeciej ciąży i rośnie szybciej bo mięśnie są już bardziej wyrobione ☺️ Dzieci też zazwyczaj są większe 😁💗
Witam. Chcialam dolaczyc do grupy :)
Jest to moja 3cia ciaza (mam 10 i 12 letnie dzieci ) , mam 35 lat więc jestem w wyższej grupie ryzyka .
Mieszkam w Uk więc ciaza jest tutaj prowadzona inaczej.
Termin mam na 4 stycznia ,lecz najprawdopodobniej będę miała cesarkę tydzień wcześniej .
W srode mialam USG 5 tyg 6 dni gdzie widoczny był tylko pusty pecherzyk ciazowy o wymiarze 7 mm.
Jak narazie nie mam żadnych objawów.

Czy jest tutaj jakas "starsza mama". Czy są jakiej dodatkowe padania w Polsce po 35 roku zycia ?
Witam ☺️ za miesiąc skończę 35 lat🙈 to moja trzecia ciąża ☺️ Mieszkam w DE więc podejrzewam, że będą dodatkowe badania natomiast dowiem się dopiero 30 maja będę mieć pierwszą wizytę i mogę dać znać jakie ☺️ Termin mam na 10 stycznia według aplikacji ❤️ Gratuluje i pozdrawiam 😃
 
reklama
Do góry