reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

Bardzo bym chciała. Ale ciągle boję się, że ciąża nie rozwinęła się prawidłowo 😢
Też z tyłu głowy mam takie obawy, ale postanowiłam że będę myśleć pozytywnie, bo i tak nie mam na to wpływu a czarne myśli mi wcale nie pomagają! Trzymam kciuki za Ciebie i Fasolkę najmocniej jak się da🤞🤞
 
reklama
Witam. Chcialam dolaczyc do grupy :)
Jest to moja 3cia ciaza (mam 10 i 12 letnie dzieci ) , mam 35 lat więc jestem w wyższej grupie ryzyka .
Mieszkam w Uk więc ciaza jest tutaj prowadzona inaczej.
Termin mam na 4 stycznia ,lecz najprawdopodobniej będę miała cesarkę tydzień wcześniej .
W srode mialam USG 5 tyg 6 dni gdzie widoczny był tylko pusty pecherzyk ciazowy o wymiarze 7 mm.
Jak narazie nie mam żadnych objawów.

Czy jest tutaj jakas "starsza mama". Czy są jakiej dodatkowe padania w Polsce po 35 roku zycia ?
 
Sugeruje ciążę pozamaciczną, bezzarodkową albo zaśniadową.
Przyrost bety bez nawet pęcherzyka gdziekolwiek sugeruje również raka jajnika....
Póki nie mam bólu krwawień i plamień, nie ma sensu odrazu zakladać najgorszej wersji.... mam umowionà wizytę na przełomie 7 tyg i dopoki nic mi nie będzie, spokojnie zaczekam do wizyty. Lekarz zdawał sobie sprawę, ze może zajść taka sytuacja, więc zlecil betę i w dniu wizyty zobaczy na usg co sie dzieje. Na pewno nie ryzykowałby mojego zycia, gdyby juz wtedy stwierdził pozamaciczną a nie stwierdził jej.
Nauczona doświadczeniem widzę, ze pośpiech nie jest wskazany.
Wsłuchuję się w swoje ciało i obserwuje.

Objawy, które powinny zaniepokoić to:

-narastający ból brzucha umiejscowiony po jednej stronie,
-plamienie lub krwawienie z dróg rodnych,
omdlenia,
-objawy rozwijającego się wstrząsu (bladość skóry, przyspieszenie akcji serca, wzmożona potliwość, utrata przytomności).

Osobiście obstawiam ciążę bezzarodkową.😔😕

Przepraszam, że wam tutaj na śmiecę. Ale moja CP nie była widoczna w jajowodzie do 10tc. Na początku owszem miałam plamienia i bóle, ale od 6 do 10 tygodnia ciąży już nie - wszystko ustało, zero bóli, zero plamień itd. a beta dalej sobie radośnie rosła. To co wskazywało na CP to niski (1,2) progesteron. Gdybym tego nie zbadała pewnie chodziłabym z nią tak długo, ażby tego jajowodu nie rozerwała tak jak mojej koleżance z sali w szpitalu (ona nie badała bety bo lekarz powiedział, że po co). Nie mniej jednak samego pęknięcia nie dało się przegapić ból był taki, że dziewczyna miała problemy z oddychaniem, o chodzeniu, staniu, siedzeniu czy nawet leżeniu nie wspomnę
 
Witam. Chcialam dolaczyc do grupy :)
Jest to moja 3cia ciaza (mam 10 i 12 letnie dzieci ) , mam 35 lat więc jestem w wyższej grupie ryzyka .
Mieszkam w Uk więc ciaza jest tutaj prowadzona inaczej.
Termin mam na 4 stycznia ,lecz najprawdopodobniej będę miała cesarkę tydzień wcześniej .
W srode mialam USG 5 tyg 6 dni gdzie widoczny był tylko pusty pecherzyk ciazowy o wymiarze 7 mm.
Jak narazie nie mam żadnych objawów.

Czy jest tutaj jakas "starsza mama". Czy są jakiej dodatkowe padania w Polsce po 35 roku zycia ?
Witam ja mam skończone 35lat. Przy pierwszym badaniu prenatalnym mam mieć pobraną krew na test PAPPa, póki co tyle z badań dodatkowych.
 
Dziewczyny a czy to prawda Ze brzuch w drugiej ciąży rośnie szybciej? W pierwszej w 8 tygodniu u mnie już było widać ze w ciąży jestem i to tak wyraźnie 😊 ciekawa jestem jak to będzie teraz😊
Ja jestem w trzeciej ciąży i rośnie szybciej bo mięśnie są już bardziej wyrobione ☺️ Dzieci też zazwyczaj są większe 😁💗
Witam. Chcialam dolaczyc do grupy :)
Jest to moja 3cia ciaza (mam 10 i 12 letnie dzieci ) , mam 35 lat więc jestem w wyższej grupie ryzyka .
Mieszkam w Uk więc ciaza jest tutaj prowadzona inaczej.
Termin mam na 4 stycznia ,lecz najprawdopodobniej będę miała cesarkę tydzień wcześniej .
W srode mialam USG 5 tyg 6 dni gdzie widoczny był tylko pusty pecherzyk ciazowy o wymiarze 7 mm.
Jak narazie nie mam żadnych objawów.

Czy jest tutaj jakas "starsza mama". Czy są jakiej dodatkowe padania w Polsce po 35 roku zycia ?
Witam ☺️ za miesiąc skończę 35 lat🙈 to moja trzecia ciąża ☺️ Mieszkam w DE więc podejrzewam, że będą dodatkowe badania natomiast dowiem się dopiero 30 maja będę mieć pierwszą wizytę i mogę dać znać jakie ☺️ Termin mam na 10 stycznia według aplikacji ❤️ Gratuluje i pozdrawiam 😃
 
reklama
Do góry