reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe mamy 2023

@black_angel powinnaś jak najszybciej pójść do gina. Te przyrosty niestety sugerują ciążę pozamaciczną. Trzeba szybko reagować w takiej sytuacji.
Przykro mi 😢

Sugeruje ciążę pozamaciczną, bezzarodkową albo zaśniadową.
Przyrost bety bez nawet pęcherzyka gdziekolwiek sugeruje również raka jajnika....
Póki nie mam bólu krwawień i plamień, nie ma sensu odrazu zakladać najgorszej wersji.... mam umowionà wizytę na przełomie 7 tyg i dopoki nic mi nie będzie, spokojnie zaczekam do wizyty. Lekarz zdawał sobie sprawę, ze może zajść taka sytuacja, więc zlecil betę i w dniu wizyty zobaczy na usg co sie dzieje. Na pewno nie ryzykowałby mojego zycia, gdyby juz wtedy stwierdził pozamaciczną a nie stwierdził jej.
Nauczona doświadczeniem widzę, ze pośpiech nie jest wskazany.
Wsłuchuję się w swoje ciało i obserwuje.

Objawy, które powinny zaniepokoić to:

-narastający ból brzucha umiejscowiony po jednej stronie,
-plamienie lub krwawienie z dróg rodnych,
omdlenia,
-objawy rozwijającego się wstrząsu (bladość skóry, przyspieszenie akcji serca, wzmożona potliwość, utrata przytomności).

Osobiście obstawiam ciążę bezzarodkową.😔😕
 
Ostatnia edycja:
reklama
Sugeruje ciążę pozamaciczną, bezzarodkową albo zaśniadową.
Przyrost bety bez nawet pęcherzyka gdziekolwiek sugeruje również raka jajnika....
Póki nie mam bólu krwawień i plamień, nie ma sensu odrazu zakladać najgorszej wersji.... mam umowionà wizytę na przełomie 7 tyg i dopoki nic mi nie będzie, spokojnie zaczekam do wizyty. Lekarz zdawał sobie sprawę, ze może zajść taka sytuacja, więc zlecil betę i w dniu wizyty zobaczy na usg co sie dzieje. Na pewno nie ryzykowałby mojego zycia, gdyby juz wtedy stwierdził pozamaciczną a nie stwierdził jej.
Nauczona doświadczeniem widzę, ze pośpiech nie jest wskazany.
Wsłuchuję się w swoje ciało i obserwuje.

Objawy, które powinny zaniepokoić to:

-narastający ból brzucha umiejscowiony po jednej stronie,
-plamienie lub krwawienie z dróg rodnych,
omdlenia,
-objawy rozwijającego się wstrząsu (bladość skóry, przyspieszenie akcji serca, wzmożona potliwość, utrata przytomności).

Osobiście obstawiam ciążę bezzarodkową.😔😕
przepraszam, że się wtrącam bo to nie mój wątek, ale niestety nie masz racji. Wiem, że każda z nas pragnie jak najlepszego zakończenia i wierzę, że każda z nas takiego doczeka, ale jeśli uważasz, że nie ma się czym niepokoić to profilaktyczne usg tylko potwierdzi brak powodu do niepokoju. Ostatnio był wątek dziewczyny, która poza złą beta nie miała żadnych objawów, dzięki naszym namowom leży od wczoraj w szpitalu i prawdopodobnie uda się uratować jej jajowód.
Dziewczyny błagam dbajcie o siebie ❤️🤞

Trzymam za Was wszystkie kciuki i czekam na Wasze śliczne dzieci ❤️
 
przepraszam, że się wtrącam bo to nie mój wątek, ale niestety nie masz racji. Wiem, że każda z nas pragnie jak najlepszego zakończenia i wierzę, że każda z nas takiego doczeka, ale jeśli uważasz, że nie ma się czym niepokoić to profilaktyczne usg tylko potwierdzi brak powodu do niepokoju. Ostatnio był wątek dziewczyny, która poza złą beta nie miała żadnych objawów, dzięki naszym namowom leży od wczoraj w szpitalu i prawdopodobnie uda się uratować jej jajowód.
Dziewczyny błagam dbajcie o siebie ❤️🤞

Trzymam za Was wszystkie kciuki i czekam na Wasze śliczne dzieci ❤️
Rozumiem rady i porady, bo ktoś zna podobną lub identyczną sytuacje, rozumiem też, że nie zyczycie nikomu źle, ale nie da sìę zdiagnozować komuś online ciąży pozamacicznej na podstawie nieprawidłowych przyrostów bety, bez widzenia aktualnego stanu w usg i nie będąc ginekologiem. Tak samo jak wielokrotnie czytam, ze dziewczynom się pisze, ze na podstawie bladej kreseczki bez bety, online nie potwierdzi się tu ciąży, i ze to, że ktoraś miała podobnie lub tak samo, nie znaczy, że ta która pyta nie bedzie miała inaczej.
Nie to, ze nie doceniam rad, ale nie straszcie mnie na zapas i tak na wszelki wypadek.
Gdybym nie zrobiła bety, czekalabym uszczęśliwiona na pierwszą wizyte 17.05 bo czuję się doskonale. I nie byłabym wyjątkiem.
 
@black_angel niestety mylisz się. Najwyraźniej nie masz pojęcia czym może skończyć się ciąża pozamaciczna 🙄 Sama pisałaś o bólach w podbrzuszu. W kwestii ciąży pozamacicznej nawet dzień zwłoki może mieć opłakane skutki.
Tak pisałam ze mam pobolewanie typowe dla ciąży, takie jak niektore z was, a nie wyraźny ból umiejscowiony po jednej stronie.
 
przepraszam, że się wtrącam bo to nie mój wątek, ale niestety nie masz racji. Wiem, że każda z nas pragnie jak najlepszego zakończenia i wierzę, że każda z nas takiego doczeka, ale jeśli uważasz, że nie ma się czym niepokoić to profilaktyczne usg tylko potwierdzi brak powodu do niepokoju. Ostatnio był wątek dziewczyny, która poza złą beta nie miała żadnych objawów, dzięki naszym namowom leży od wczoraj w szpitalu i prawdopodobnie uda się uratować jej jajowód.
Dziewczyny błagam dbajcie o siebie ❤️🤞

Trzymam za Was wszystkie kciuki i czekam na Wasze śliczne dzieci ❤️
Gdzie przeczytałaś ze sìę nie niepokoje???
Martwię się i czekam na umowioną wizytę, ktorą moj lekarz biorąc pod uwage badanie i dane, zlecił betę i wyznaczył wizytę konkretnie na przelom 7 tyg, by miec pelen obraz sytuacji.
 
Rozumiem rady i porady, bo ktoś zna podobną lub identyczną sytuacje, rozumiem też, że nie zyczycie nikomu źle, ale nie da sìę zdiagnozować komuś online ciąży pozamacicznej na podstawie nieprawidłowych przyrostów bety, bez widzenia aktualnego stanu w usg i nie będąc ginekologiem. Tak samo jak wielokrotnie czytam, ze dziewczynom się pisze, ze na podstawie bladej kreseczki bez bety, online nie potwierdzi się tu ciąży, i ze to, że ktoraś miała podobnie lub tak samo, nie znaczy, że ta która pyta nie bedzie miała inaczej.
Nie to, ze nie doceniam rad, ale nie straszcie mnie na zapas i tak na wszelki wypadek.
Gdybym nie zrobiła bety, czekalabym uszczęśliwiona na pierwszą wizyte 17.05 bo czuję się doskonale. I nie byłabym wyjątkiem.
Przykro mi,wiem co czujesz. Ale jednak roznie wszystko moze sie potoczyć,tymbardziej ze jednak wyniki bety nie rokują dobrze. A dziewczyny pisza,nie aby straszyć a jedynie ze wsparcia,aby nic tragicznego nikogo nie spotkało.
Zrobisz to co sama uważasz za słuszne, nikt do niczego nie zmusi.
 
Rozumiem rady i porady, bo ktoś zna podobną lub identyczną sytuacje, rozumiem też, że nie zyczycie nikomu źle, ale nie da sìę zdiagnozować komuś online ciąży pozamacicznej na podstawie nieprawidłowych przyrostów bety, bez widzenia aktualnego stanu w usg i nie będąc ginekologiem. Tak samo jak wielokrotnie czytam, ze dziewczynom się pisze, ze na podstawie bladej kreseczki bez bety, online nie potwierdzi się tu ciąży, i ze to, że ktoraś miała podobnie lub tak samo, nie znaczy, że ta która pyta nie bedzie miała inaczej.
Nie to, ze nie doceniam rad, ale nie straszcie mnie na zapas i tak na wszelki wypadek.
Gdybym nie zrobiła bety, czekalabym uszczęśliwiona na pierwszą wizyte 17.05 bo czuję się doskonale. I nie byłabym wyjątkiem.

ale nikt nic nie diagnozuje. Oczywiście, że się tak nie da. Każda ma na celu jedynie troskę, oczywiście że może być jeszcze milion pozytywnych zakończeń i ja będę trzymać wszystkie przeciwstawne kciuki jakie mam żeby tak było. Obiecuję!
Ale naprawdę jedno usg to ani duży koszt, ani trudna sprawa. Zdrowie jest cenniejsze niż kilka chwil stresu.
Masz prawo do podejmowania własnych decyzji, proszę jedynie żebyś się nad tym zastanowiła. Może czasem warto zrobić coś co jest dobre dla naszego ciała nawet jeśli niekoniecznie po drodze nam do tego. A co do innych ewentualności o jakich pisałaś to zaśniad charakteryzuje się bardzo dużymi przyrostami idącymi w dziesiątki tysięcy, a ciąża bezzarodkowa zazwyczaj ma książkowe przyrosty.
Niski progesteron i złe przyrosty niestety są markerem cp i dlatego tak ważna jest wtedy kontrola usg. Ja pragnę wierzyć, że ta historia ma szczęśliwe zakończenie, ale żeby tak było potrzebna jesteś zdrowa Ty. Bez Ciebie nie uda się nic.
A co do spokojnego czekania gdyby nie badanie bety to zgadzam się, czekała byś spokojnie i pewnie byłabyś szczęśliwa. Pod jednym warunkiem, że to nie cp. Wtedy byś nie doczekała niestety w spokoju.

Zrobiłam tyle ile mogłam żeby mieć czyste sumienie.
Trzymam kciuki.


Jeszcze raz Was przepraszam Styczniowki za moją wizytę! Go Girls w stronę stycznia! ❤️🤞💪
 
Trochę mnie uspokoiłas,bo czasem mnie złapie to aż się muszę zatrzymać.Termin wyliczony z apki na 23.01 u mnie pierwsza beta w 27dc 70.50,a na drugą idę jutro czyli 29d.Martwie się cały czas.
Ja tez się martwię tym bardziej ze innych objawów brak 😊 u mnie beta rośnie także plus jest 😊 trzymam kciuki 😘 daj znać 😊🤗
 
reklama
Lekarza mam 26 maja i wówczas mam nadzieję zrobimy USG.
Jestem też zapisana na wtorek do lekarza jakoś tak kiedyś się zapisałam i nie odwołałam i nie wiem czy iść czy nie, nic nie zobaczymy pewno bo to będzie 5+3 ale jeszcze przemyśle 😄

Na wszelki wypadek 2 czerwca też umówione samo USG w lux medzie. Ale nie wiem czy tam pójdę bo mam mieszane uczucia co do lux med
Ja w luxmedzie usg robię i jestem zadowolona ale chyba tu o lekarza chodzi bardziej 😊jak dobry lekarz i sprzęt to da radę 😊🤗
 
Do góry